Les 4: Schoonmaak: Praktijk: Toilet schoonmaken, stofzuigen, ramen zemen en bed verschonen

Les 4: Schoonmaak: Praktijk: Toilet schoonmaken, stofzuigen, ramen zemen en bed verschonen
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 2,3

In deze les zitten 16 slides, met tekstslides.

time-iconLesduur is: 2 min

Onderdelen in deze les

Les 4: Schoonmaak: Praktijk: Toilet schoonmaken, stofzuigen, ramen zemen en bed verschonen

Slide 1 - Tekstslide

Lesdoel
Lesdoel
De leerling:
-kan ramen zemen, stofzuigen, bed verschonen en wc schoonmaken volgens plan
-gebruikt bij bovenstaande schoonmaaktaken de juiste schoonmaakmiddelen en materialen
-ruimt na gebruik alle materialen, middelen en apparatuur correct op
-Werkvolgorde en planning maken voor de uit te voeren werkzaamheden
-weet wat het woord efficiënt betekent
-weet wat ergonomie inhoudt

Slide 2 - Tekstslide

Hoe ziet de les eruit:
1) Introductie modulen Mens & Omgeving
2) Opdrachten in de methode Mixed
3) Demo en praktijk oefeningonderdeel:

-Ramen zemen 
-Stofzuigen
-Toilet schoonmaken
-Bed verschonen (een andere les)

3) Na ieder onderdeel maak je de opdracht over materialen kennis in Classroom!!!!!!!!!!!!!!!!

Slide 3 - Tekstslide

Helpen in de huishouding, kun jij dat?
Wanneer je thuis je eigen kamer opruimt of de keuken of bakamer poetst, dan is dat anders dan wanneer je dat bij iemand anders doet. In je eigen huis bepaal jij wat je doet en op welke manier. 

Belangrijk: Wanneer je in de thuiszorg werkt en bij mensen thuis komt, moet jij je aan de regels van je werkgever en/of client houden. Je werkt volgens afspraken en werkvolgordes (protocollen)
Ennnn ja... die kunnen dus afwijken met hoe jij het thuis doet! 

Slide 4 - Tekstslide

Opdracht 1 Help jij thuis in de huishouding?
Maak opdracht 1 in de methode (M&O: Blok 2, Helpen in de huishouding, kun jij dat?

Als je klaar bent bespreken we de antwoorden!

Slide 5 - Tekstslide

Tijdens de schoonmaak taken:
Werk efficiënt:
- Als je volgens een bepaalde volgorde en regels werkt, werk je het meest efficiënt. 
Efficiënt werken betekent dat je praktisch werkt, zodat het zo weinig mogelijk inspanning kost.

Werk ergonomisch:
-Het maakt je werk gemakkelijker
-het bespaart tijd en energie
-Het kan lichamelijke klachten voorkomen
-Het maakt het werken veiliger

Slide 6 - Tekstslide

Ramen zemen:
1) Bekijk de instructievideo  (zie volgende dia)
2) Kijk  vervolgens goed naar de demonstratie: Ramen zemen
3) Pak de werkkaart Ramen zemen en bestudeer de werkkaart eerst goed!
4) Kijk goed welke materialen je nodig hebt.
5) Vul na het oefenen de materialenlijst (opdracht staat in Classroom) in.


Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Link

Stofzuigen:
1) Bekijk de instructievideo (zie volgende dia)
2) Kijk vervolgens goed naar de demonstratie: Stofzuigen
3) Pak de werkkaart: Stofzuigen en bestudeer de werkkaart eerst goed!
4) Kijk goed welke materialen je nodig hebt.
5) Vul na het oefenen de materialenlijst (opdracht staat in Classroom) in.

Slide 9 - Tekstslide

Slide 10 - Link

Toilet  schoomaken:
1) Bekijk de instructievideo (zie volgende dia)
2) Pak de werkkaart: Toilet schoonmaken en bestudeer de werkkaart goed!
3) Kijk goed welke materialen je nodig hebt.
4) Vul de materialenlijst (opdracht staat in Classroom) in.

Slide 11 - Tekstslide

Toilet  schoomaken:
Instructievideo: Toilet schoonmaken

Slide 12 - Tekstslide

Bed verschonen:
1) Bekijk de instructievideo (zie volgende dia)
2) Kijk vervolgens goed naar de demonstratie: Bed verschonen
3) Pak de werkkaart: Bed verschonen en bestudeer de werkkaart eerst goed!
4) Kijk goed welke materialen je nodig hebt.
5) Vul na het oefenen de materialenlijst (opdracht staat in Classroom) in.

Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Link

Opdracht 5: Werkplanning maken
Ga naar Classroom: Opdracht 5 een werkplanning maken (les 4)

Lees de opdracht eerst goed door voordat je gaat plannen!

Succes!

Slide 15 - Tekstslide

Je bent bijna klaar....
Wat heb je vandaag geleerd?
Wat moet je nog goed oefenen?
Weet je nog wat efficient schoonmaken is?




Fijne dag gewenst!

Slide 16 - Tekstslide