Les 1a Verkenning van Anatomie en Fysiologie

Les 1a Oriëntatie op Anatomie en Fysiologie
1 / 12
volgende
Slide 1: Tekstslide
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 12 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Les 1a Oriëntatie op Anatomie en Fysiologie

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Inhoud
  • Lesdoel
  • Voorkennis
  • Inleiding
  • Brainstormsessie
  • Pauze
  • Discussie en samenvatting
  • Reflectie
  • Evaluatie 

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Lesdoel 
Aan het einde van de les kunnen studenten de basisprincipes van anatomie en fysiologie benoemen en het belang ervan in de gezondheidszorg uitleggen.

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat weet je al over anatomie en fysiologie?

Slide 4 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding
  • Lesplanning It's Learning
  • Voorbereiden op de lessen/huiswerk
  • Verwerkingsopdrachten, koppelen in Thieme Meulenhoff

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Brainstormsessie
  • Studenten worden verdeeld in groepen van max. 4 
  • Vragen waarover je gaat brainstormen:
    - Wat is anatomie?
    - Waarom is kennis van A&F belangrijk in de gezondheidszorg?
    - Geef voorbeelden van anatomische termen
  • Je kunt TM gebruiken om je antwoorden te ondersteunen 

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Discussie en Samenvatting
  • Klassikaal worden de belangrijkste zaken die bij de brainstormsessie naar voren zijn gekomen besproken.
  • Deel wat je gevonden hebt als groep
  • Stel kritische vragen aan elkaar

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 8 - Open vraag

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 9 - Open vraag

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 10 - Open vraag

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.
Evaluatie
Wat vond je van de les?
  • Inhoudelijk
  • Vorm    

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies