LES 12 - 1.3 VERMENIGVULDIGEN MET KOMMAGETALLEN - INOEFENEN

1 / 43
volgende
Slide 1: Tekstslide
RekenenMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 2

In deze les zitten 43 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, potlood, gum 
timer
3:00

Slide 2 - Tekstslide

Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan het welbevinden van leerlingen. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zitten startklaar en zijn bijvoorbeeld ingelogd in LessonUp en hebben hun JdW-map op tafel.

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Overzicht Periode 3
  • Thema: Rekenrecepten
  • Benodigde lesmaterialen: Foutloos Rekenen Opgavenboek, Ruitjespapier, potlood, gum

Slide 4 - Tekstslide

In periode 3 en 4 focussen we op 'Rekenrecepten'. Dit betekent dat we gaan werken met het Foutloos Rekenen Opgavenboek, ruitjespapier, potlood, en gum. Deze materialen helpen ons bij het oefenen en beheersen van de rekenvaardigheden die we nodig hebben om succesvol te zijn in het programma en daarbuiten.
Overzicht Periode 4
  • Thema: Rekenrecepten
  • Benodigde lesmaterialen: Foutloos Rekenen Opgavenboek, Ruitjespapier, potlood, gum

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:
  1. VOORAF: Startklaar, Voorkennis activeren
  2. INSTRUCTIE: Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden
  3. TOEPASSING: Actieve verwerking, Formatief handelen 
  4. EVALUATIE: Afsluiting

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Reken de onderstaande som uit.
34 x 671 =

Slide 7 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

      Leerdoelen
  1. Ik weet het recept voor vermenigvuldigen met kommagetallen (R). 
  2. Ik kan het recept voor vermenigvuldigen met kommagetallen opschrijven (T1). 
  3. Ik kan het recept voor vermenigvuldigen met kommagetallen toepassen (T2).

Slide 8 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.

Wat heb je nog onthouden van het vermenigvuldigen met kommagetallen?

Slide 9 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Instructie
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie

Slide 10 - Tekstslide

Filmpje indien mentor les geeft, wiskunde docent kan volgende slide gebruiken voor herhaling.
Reken de onderstaande som uit.
3,4 x 6,71 =

Slide 11 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =

Slide 12 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)

Slide 13 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5

Slide 14 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
,

Slide 15 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,

Slide 16 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
3

Slide 17 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
,
3

Slide 18 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3

Slide 19 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x

Slide 20 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____

Slide 21 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
1

Slide 22 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
6
1

Slide 23 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1

Slide 24 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1

Slide 25 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5

Slide 26 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7

Slide 27 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2

Slide 28 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2
__________

Slide 29 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2
__________
5

Slide 30 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2
__________
5
1

Slide 31 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2
__________
5
1
9

Slide 32 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2
__________
5
1
9
2

Slide 33 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie 
Voorbeeldopgave 5,5 x 5,3 =
vb)
5
5
,
5
,
3
x
_____
5
6
1
5
7
2
__________
5
1
9
2
,

Slide 34 - Tekstslide

Verduidelijking lesfasen:
De lesfasen vinden als volgt plaats. Let op: tijdens iedere fase wordt dezelfde som behandeld!

Fase 1: Silent teaching
De docent werkt de opgave uit op het bord. De leerlingen kijken hiernaar.
Ze praten en schrijven niet om de aandacht volledig te kunnen focussen.

Fase 2: Hardop denkend voordoen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, en spreekt daarbij hardop de denkstappen uit.
Zodoende zien de leerlingen hoe een expert de opgave aanpakt.
Fase 3: Docent en leerlingen noteren de opgave op de juiste manier
De docent noteert de opgave op de juiste manier op het bord, de leerlingen nemen dit over in het schrift.
Fase 4: Docent en leerlingen maken de opgave samen
De docent werkt de opgave nogmaals uit op het bord, alleen nu doen de leerlingen mee in hun schrift.
Fase 5: Zelfstandige verwerking
De leerlingen werken zelfstandig, op dezelfde manier, aan vervolgopgaven.
3. Docent en de leerlingen schrijven samen de som op en rekenen deze samen uit.
4. Leerling schrijft zelfstandig de som op en rekent deze uit.

Deze slide kan gebruikt worden indien er nog veel fouten worden gemaakt met de notatie.

Welke som is op de juiste manier genoteerd?
A
B
C
D

Slide 35 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

   Voorbeeld 
Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie

Slide 36 - Tekstslide

Goed voorbeeld van twee netjes uitgewerkte voorbeelden zoals leerlingen dit in hun map gaan doen. 


Reken de som op papier uit en
noteer het antwoord in LessonUp
3,38 x 7,3 =

Slide 37 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Geef hier aan wat de huiswerkopgaven zijn voor differentiatie

Slide 38 - Tekstslide

Kan gebruikt worden indien leerlingen nog moeite hebben met notatie.
Reken de som op papier uit en
noteer het antwoord in LessonUp
1,65 x 7,7 = of 91,2 x 3 =

Slide 39 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag
De docent geeft aan met welke opdrachten je nu zelfstandig aan de slag gaat.
Maak nu opgave 1.3.13 op bladzijde 15
timer
12:00

Slide 40 - Tekstslide

6. Actieve verwerking

De docent maakt expliciet hoe de 
leerstof actief verwerkt dient te worden.  
De docent heeft gemodelleerd. De leerlingen gaan nu actief inoefenen.
Er is hier ruimte voor verlengde instructie. 

De ondersteuning wordt geleidelijk afgebouwd. De docent zorgt voor afwisseling in oefentypes en maakt gedurende de les het leren zichtbaar. 

De docent zet bijvoorbeeld in op hardop denken opdrachten en koppelt daar een geïnformeerde vervolgstap aan.

    Begrippen uit deze les
  • Notatie
  • Kantlijn
  • Komma
  • Decimaal

Slide 41 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Laat zien dat je het kan
Maak de twee sommen op je blaadje

65,92 x 9,5 =
94,41 x 6,4 =
Let op dat je de opgaven goed onder elkaar schrijft.
Geen getallen (0) toevoegen

Slide 42 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Afsluiting
De docent spint een leerdoel.
Laat met jouw duim zien of je het leerdoel beheerst:
   Duim omhoog = ik kan het!
   Duim omlaag = ik vind het nog moelijk.

Slide 43 - Tekstslide

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner.