Nederlands P4 Backstage les 6

Lezen en Backstage les 6


Waar komt dit water vandaan?   3.1 soorten water
1 / 19
volgende
Slide 1: Tekstslide
NaskMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 1

In deze les zitten 19 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Lezen en Backstage les 6


Waar komt dit water vandaan?   3.1 soorten water

Slide 1 - Tekstslide

Wat gaan we deze les doen?
Lezen einde van de les als je klaar bent!

Opdracht lezen P4 opdracht Classroom

Spelling: interpunctie nakijken en bespreken

Backstage les 6 => Zwakke plekken





Slide 2 - Tekstslide

Lezen periode 4
Is je boek uit dan maak je de keuzeopdracht bij boek 3​

Lees ook thuis in je boek​
De keuzeopdracht staat in Classroom bij P4​
De deadline voor het inleveren van de opdracht is rond 7 mei.​
De opdracht is een handelingsdeel en moet dus met een voldoende worden afgesloten.​



Slide 3 - Tekstslide

Quiz
"Heb je je huiswerk af?" vroeg de leraar. 
Deze zin is goed geschreven met de juiste interpunctie.
A
Goed
B
Fout

Slide 4 - Quizvraag

Quiz
We gaan vandaag naar een pretpark. Dat wordt leuk!
Deze zin is goed geschreven met de juiste interpunctie?
A
Goed
B
Fout

Slide 5 - Quizvraag

Maak een goede zin met de juiste interpunctie.
timer
1:00

Slide 6 - Open vraag

Nakijken interpunctie:
Opdracht 13

De auto was kapot, dus ik moest naar huis lopen, en ik was moe. (correct)
Je neemt hier na de opsomming een kleine pauze en je benoemd nog iets na de opsomming, vandaar , en
"Wat doe je vandaag?" , vroeg hij.
Ik ben dol op pizza, spaghetti en lasagne. (correct)
De zon scheen door het raam; het was een mooie dag.

De komma vervang je door een ; => een punt kan ook twee losse zinnen!
We gaan vanavond naar de film. Dat wordt leuk! 




Slide 7 - Tekstslide

Nakijken interpunctie:
De komma in zin 1 is nodig als je die betekenis wilt overbrengen. Zin 2 (zonder komma) betekent iets anders.

Ik zag Ella, de moeder van Veerle, en Lucas. (Ella is de moeder van Veerle) en Lucas heb je ook gezien, deze benoem je later in de opsomming!

Ik zag Ella, de moeder van Veerle en Lucas.
(Ella is de moeder van Veerle én Lucas; of het gaat om drie verschillende personen: Ella, Lucas en de moeder van Veerle)

Slide 8 - Tekstslide

Nakijken interpunctie:
Opdracht 14

Het is belangrijk om elke dag voldoende water te drinken; (,) je lichaam heeft het nodig.
"Heb je je huiswerk af?" vroeg de leraar.
We zijn gisteren naar het strand gegaan; (,)het was een prachtige dag.
Ze zei: "Ik ben heel blij dat ik je weer zie."
Dit is een mooi boek; (,) ik raad het je aan. 




Slide 9 - Tekstslide

Nakijken interpunctie:
Opdracht 15

De leraar zei: "Ik wil dat iedereen zijn huiswerk op tijd inlevert."
Mijn favoriete boek is "Harry Potter en de Geheime Kamer."
Mijn favoriete boek is Harry Potter en de Geheime Kamer.
Mijn moeder zei altijd: "Je moet nooit liegen."
De journalist schreef in zijn artikel: "De economie groeit sneller dan verwacht."
Toen vroeg hij verbaasd: "Hoe heb je dat gedaan?"
 





Slide 10 - Tekstslide

leerdoelen voor deze les:
Aan het eind van de les kun je de zwakke plekken van de andere kandidaten benoemen.
Aan het eind van de les staat de pitch goed op papier en heb je goede ''tegen'' argumenten opgeschreven bij de discussiefase.




Introductie:
Hoe leuk is het als je ''nare'' dingen hoort over je concurrent? Of juist sterke punten, die je graag onderuit willen halen met iets ''negatiefs''.
Je gaat snuffelen in de Facebookaccounts van de concurrenten en je gaat kijken hoe je ze onderuit kunt halen.

Slide 11 - Tekstslide

Leerdoel:
Aan het eind van de les kun je de zwakke plekken van de andere kandidaten benoemen.

Aan het eind van de les staat de pitch goed op papier en heb je goede ''tegen'' argumenten opgeschreven bij de discussiefase.
Hoe zat het ook alweer?



Slide 12 - Tekstslide

Leerdoel:
Aan het eind van de les kun je de zwakke plekken van de andere kandidaten benoemen.
Aan het eind van de les staat de pitch goed op papier en heb je goede ''tegen'' argumenten opgeschreven bij de discussiefase.
De toetsopdracht:

Slide 13 - Tekstslide

Leerdoel:
Aan het eind van de les kun je de zwakke plekken van de andere kandidaten benoemen.
Aan het eind van de les staat de pitch goed op papier en heb je goede ''tegen'' argumenten opgeschreven bij de discussiefase.
Backstage- de discussiefase:

Je weet de sterke (en zwakke) punten van de kandidaat van jouw bandlid, maar hoe zit dat met de anderen? ​

In de discussiefase ga je de andere bandleden 'aanvallen'. ​
Daarvoor moet je goed weten wat de zwakke (en sterke) plekken van je tegenstanders zijn.​
Dit ga je deze les onderzoeken.​
Schrijf bij iedere kandidaat ALLES op wat je vindt en kunt gebruiken in de discussiefase.​



Slide 14 - Tekstslide

Leerdoel:
Aan het eind van de les kun je de zwakke plekken van de andere kandidaten benoemen.
Aan het eind van de les staat de pitch goed op papier en heb je goede ''tegen'' argumenten opgeschreven bij de discussiefase.
Blink les 6: Backstage=> zwakke plekken

In deze les ga je onderzoeken wat de zwakke punten zijn van de concurrenten:



Kunnen ze wel zingen?
Hoe komen ze over?
Hebben ze iets te verbergen?
Je gaat snuffelen in de Facebookaccounts van de concurrenten en je gaat kijken hoe je ze onderuit kunt halen.

timer
1:00

Slide 15 - Tekstslide

Leerdoel:
Aan het eind van de les kun je de zwakke plekken van de andere kandidaten benoemen.
Aan het eind van de les staat de pitch goed op papier en heb je goede ''tegen'' argumenten opgeschreven bij de discussiefase.
timer
1:00

Slide 16 - Tekstslide

Hoe sta jij nu in ''BACKSTAGE'', gaat het debat jou lukken?​ Kies uit: GOED, REDELIJK of KAN BETER
Dit is een open vraag.

Slide 17 - Open vraag

Hoe sta je tegenover de S.O. van spelling?
Kies uit: GOED, REDELIJK of KAN BETER
Dit is een open vraag.

Slide 18 - Open vraag

Huiswerk!
Waar?
Spelling oefenen voor de S.O. =>
opdrachtenboekje spelling Classroom en aantekeningen.
Cambiumned
Extra oefenen => Spelling app in Blink
10 minuten in je Leesboek

Pitch doorlezen en indien aanpassen en de discussiefase goed op papier hebben staan => volgende les ''slotfase'' voorbereiden en oefenen voor het debat.



Slide 19 - Tekstslide