EVAL - lesweek 2

Vak: Evalueren (EVAL)
Fase:3
Semerster: 4
Docenten: Frank van Aken en Prisca With
1 / 23
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 2

In deze les zitten 23 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Vak: Evalueren (EVAL)
Fase:3
Semerster: 4
Docenten: Frank van Aken en Prisca With

Slide 1 - Tekstslide

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Ben je te laat? Geef dit dan door aan de docent. Doe dit aan het eind van de les.



Slide 2 - Tekstslide

Programma
  • Terugblik les 1
  • Huiswerk les 1
  • Lesdoel
  • Theorie
  • Het evaluatieplan
  • Aan de slag
  • Huiswerk
  • Afsluiten

Slide 3 - Tekstslide

Wat is de juiste volgorde van de kwalificerende eindopdracht?
A
Afstemmen van de zorg, Ondersteuningsplan, Evalueren
B
Beginsituatie, Afstemmen van de Zorg, Evalueren
C
Evalueren, Ondersteuningsplan, Afstemmen van de zorg
D
Ondersteuningsplan, Afstemmen van de Zorg, Evalueren

Slide 4 - Quizvraag

Kan je aan ''Evalueren'' beginnen als ''Afstemmen van de zorg'' niet af is?
A
Ja
B
Nee

Slide 5 - Quizvraag

Waar beoordeelt de docent je op bij dit onderdeel van de kwalificerende eindopdracht: ''Evalueren''?
A
Je uitvoering van evalueren op de BPV.
B
Je SMART-doelen en product- en procesvragen
C
Het verslag oftewel PRODUCT met volgens format gemaakte evaluatieplan (voorbereiding op het evalueren) en het evaluatieverslag (na het uitvoeren van het evalueren volgens plan).
D
Niks de beoordeling is alleen op de BPV

Slide 6 - Quizvraag

Waar beoordeelt de BPV je op bij dit onderdeel van de kwalificerende eindopdracht: ''Evalueren''?
A
Niks alleen school doet de beoordeling
B
De uitvoering van het evalueren. Je neemt de BPV-begeleider mee in je evaluatieplan, de uitvoering en het evaluatieverslag.
C
Het verslag oftewel PRODUCT met volgens format gemaakte evaluatieplan (voorbereiding op het evalueren) en het evaluatieverslag (na het uitvoeren van het evalueren volgens plan).
D
De uitvoering van de activiteit

Slide 7 - Quizvraag

Moduleplanner, rubric, eindopdracht en hulpmiddel


Waar vind ik de moduleplanner, rubric, eindopdracht en het hulpmiddel?

Op It's Learning onder SLB - mapje Evalueren.  Tot wij een tegel Evalueren hebben.


In de moduleplanner staan ook de feedback en inleverdata verwerkt!



Slide 8 - Tekstslide

Rubric
Bij deze module moet je de rubric met het ''product'' oftewel verslag inleveren via It's Learning..

  • Gedragsobservatie door de werkbegeleider op de BPV.
  • Productbeoordeling door onafhankelijke docent op school.
In deze kwalificerende eindopdracht dienen de dikgedrukte/ cursieve onderdelen in de rubric met minimaal een voldoende te worden beoordeeld. Indien één of meerdere van de dikgedrukte/ cursieve criteria met een onvoldoende is beoordeeld herkans je dit onderdeel in de eindopdracht op basis van de feedback. 

Het eindresultaat dient altijd een voldoende te zijn.

Slide 9 - Tekstslide

Kwalificerende eindopdracht
Vóór de evaluatie schrijf je:
  • eerst een evaluatieplan. Daarvoor gebruik je een vastgesteld format. Tijdens de les bespreken we het schrijven van een evaluatieplan.
  • Op basis van dit plan voer je de evaluatie uit. Dat doe je samen met de cliënt maar ook met input van degene met wie je hebt samengewerkt.
  • Ten slotte schrijf je een verslag van de evaluatie, ook volgens een vastgesteld format. In je evaluatieverslag trek je conclusies en doe je vervolgens aanbevelingen over de ondersteuning.

Het hulpmiddel met het format staat in It's Learning zowel onder SLB > Content> mapje ''Evalueren''.

Slide 10 - Tekstslide

Terugblik huiswerk lesweek 1
Wie heeft het nog niet af?

Bestuderen boek:
  • Boom: Methodisch begeleiden, thema 6: Evalueren en bijstellen

Maken in de verwerkingsopdracht van Boom:
  • Opdracht 3: Evalueren
  • Opdracht 4: Product en procesvragen (herhaling)
  • Opdracht 7: Het stappenplan van een evaluatie

Maken uit de moduleplanner
  • Eindopdracht: stap 1, 2


Slide 11 - Tekstslide

Lesdoel
Je schrijft een gestructureerd evaluatieplan voor de uitvoering van de evaluatie. Hierin beschrijf je:
  • de situatie
  • het doel van de evaluatie
  • de evaluatievragen
  • wie er betrokken zijn
  • waar en wanneer de evaluatie plaats gaat vinden
  • welke evaluatiemethoden je gaat inzetten

Slide 12 - Tekstslide

Tijd voor de theorie

Slide 13 - Tekstslide

Methodisch cyclus
Voor je gaat evalueren. Gaan we terug naar waar het is begonnen.
  1. De beginsituatie
  2. Doelen (SMART/RUMBA)
  3. Plan van aanpak (2 activiteitenplannen)
  4. Plan uitvoeren
  5. Evalueren; in de volgende slides zoomen wij hier op in

.

Slide 14 - Tekstslide

Inleiding in het Evalueren
In je werk wil je weten of je aanpak succes heeft gehad, of je activiteit of project geslaagd is.
Om dat te weten te komen, evalueer je.
Evalueren kun je doen op veel manieren, op verschillende momenten, met verschillende doelen.
Er zijn allerlei handvatten om een evaluatie goed te laten verlopen.
Een evaluatieplan kan je helpen om je evaluatie goed voor te bereiden.
Heb je de evaluatie uitgevoerd, dan kun je van de resultaten leren

Slide 15 - Tekstslide

Wat is evalueren?
  • Evalueren is het verzamelen van informatie over een resultaat of proces, met als doel het te waarderen en er conclusies uit te trekken voor een volgende keer.
  • Evalueren betekent ook kritisch naar jezelf kijken

Het verschil zit hem in het doel.

  • Doel evalueren: waarde bepalen (mate van tevredenheid)
  • Doel reflecteren: leren over jezelf, zelfkennis/zelfinzicht vergroten



Slide 16 - Tekstslide

Welke situaties evalueer je?
  • Individuele begeleiding van een cliënt vanuit het ondersteuningsplan
  • Begeleiding van een cliëntgroep vanuit het groepsplan
  • Een gerichte activiteit vanuit het activiteitenplan
  • Een gerichte groepsactiviteit vanuit het groepsplan
  • Een project

Slide 17 - Tekstslide

Wat evalueer je?
  • Je evalueert nooit jezelf
  • Je evalueert ook nooit of iets gezellig was!
  • Je evalueert of jouw ondersteuning en begeleiding van waarde was voor de cliënt.
  • Heeft jouw ondersteuning en begeleiding bijgedragen aan het behalen van de doelen?
  • Daar kijk je weer vooruit en stelt de beginsituatie bij


Slide 18 - Tekstslide

Er zijn twee momenten waarop je kunt evalueren
A
Aan het begin en eind
B
Tussentijds en eind

Slide 19 - Quizvraag

Wanneer evalueer je?
  1. Aan het eind: je geboden ondersteuning is klaar. Je checkt de mate van tevredenheid.
  2. Tussentijds: tussentijds checken of je op de goede weg zit. 

Evalueren doe je samen met:
  • De cliënt
  • Collega's
  • Naastbetrokkenen

Slide 20 - Tekstslide

Waar begin evalueren eerst mee?
Het evaluatieplan:
  • de situatie
  • het doel van de evaluatie
  • de evaluatievragen
  • wie er betrokken zijn
  • waar en wanneer de evaluatie plaats gaat vinden
  • welke evaluatiemethoden je gaat inzetten


Wat gaan nu doen?
Lees in het boek 'Methodisch begeleiden' thema 6.1 en 6.2.

Na het lezen gaan wij het evaluatieplan schrijven. 
De docent laat de volgende les een voorbeeldverslag zien. 

Slide 21 - Tekstslide

Check
Doel module:
Helder of niet helder?

Eindopdracht en rubrics:
Helder of niet helder?

Evaluatieplan:
Helder of niet helder?

Docent:
Helder of niet helder?


Slide 22 - Tekstslide

Vragen
????????????????????

Slide 23 - Tekstslide