Verdacht, Les 5b

            Ga naar www.lessonup.app 
                                     + 
            Jouw schriftje en pen ligt op tafel

                                          Welkom!
               Voordat de les is begonnen, heb jij al:
timer
1:00
1 / 19
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo g, mavoLeerjaar 1

In deze les zitten 19 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 50 min

Onderdelen in deze les

            Ga naar www.lessonup.app 
                                     + 
            Jouw schriftje en pen ligt op tafel

                                          Welkom!
               Voordat de les is begonnen, heb jij al:
timer
1:00

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

De groepjes: (1k2)
Groepje
                  Namen 
1
Robin, Ryan, Anisa, Guilliano
2
Zuzia, Bella, Max, Gijs
3
Beatrise, Nassim, Eljoënai, Julian
4
Chayé, Harris, Welmoed, Emran
5
Yousef, Zoë, Jamie, Niyiro

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

De groepjes: (1M2)
Groep
                  Namen 
1
Julian, Julia, Christiaan P, Younes, Jaimie
2
Yousra, Maxim, Mostafa, Ruben, Danilo
3
Joëlle, Noël, Christiaan W, Tymek, Larse
4
Dominic, Senna, Sjors, Aya
5
Collin, Sophia, Jill, Daniëlle
6
Sytse, Mette, Lorenzo, Timo

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

  • Tekstgeraamte (huiswerk)
  • Plan van aanpak: politiedossier lezen
  • Opdracht: 3 vragen formuleren per document (20 min)
  • Terugblik (10 min)
Wat gaan we vandaag doen?

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

  • Kan jij uitleggen waarom je eerst moet beginnen met het bekijken van de   buitenkant van een tekst = tekstgeraamte.
  • Kan jij per document (van het politiedossier) drie vragen formuleren. 
  • Kan jij uitleggen waarom het formuleren van vragen nut heeft bij grondig lezen
  • Kan je uitleggen op welke manier jullie het samenwerken hebben aangepakt van het lezen van het politiedossier. 
     LESDOELEN
   Aan het einde van de les, kan jij:

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

WAT
HAND?
IS 
HIER 
AAN DE 

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies


Wat is hier aan de hand?

Slide 7 - Open vraag

In deze slide hoeven de leerlingen alleen deze vraag te beantwoorden. Hun interpretaties/vragen/reacties komen aan bod in de volgende slides/bij de volgende vragen.

Klik op de afbeelding om deze beeldvullend te tonen.



Waarom denk je dat? 

Slide 8 - Open vraag

Klik op de afbeelding om deze beeldvullend te tonen.
Tekstgeraamte
  • titel
  • illustraties (afbeeldingen, foto's,      tekeningen)
  • inleiding
  • bron (waar komt de tekst vandaan)
  • tussenkopjes
  • tabel
  • begin van de alinea
  • eind van de alinea

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat hebben we zojuist gedaan?
                                                    

                                                 Voorspellen 

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Plan van aanpak 
  • Voorspellend lezen (tekstgeraamte)
  • Grondig lezen                                                                                        Vragen stellen: je vraagt je steeds af wat je nu gelezen hebt en wat de schrijver wil zeggen.

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

      Als ik een tekst grondig lees, dan:

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag! 
timer
20:00
Wat?
Hoe?
Wie?
Hulp?
Tijd?
Klaar?
Maak 3 vragen per document.
Dit schrijf je in jouw schriftje van Nederlands
Samenwerken in jouw groepje
Eerste 5 min. geen hulp. Na 5 min. loop ik volgens een vaste route. 
20 min
Dan schrijf je alle vragen van jouw hele groepje in 1 document in Teams> NE> Verdacht 
        AAN DE SLAG (20 MIN)

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

  • Kan jij uitleggen waarom je eerst moet beginnen met het bekijken van de   buitenkant van een tekst (tekstgeraamte).
  • Kan jij per document drie vragen formuleren. 
  • Kan jij uitleggen waarom het formuleren van vragen nut heeft bij grondig lezen.
  • Kan je uitleggen op welke manier jullie het samenwerken hebben aangepakt van het lezen van het politiedossier en waarop je nog kunt verbeteren. 
       Terugblik
     Heb ik mijn lesdoelen behaald?

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Waarom is het belangrijk dat je eerst naar het tekstgeraamte kijkt, voordat je begint met lezen?

Slide 15 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Wat ging er goed en wat ging er minder goed bij het formuleren van de vragen?

Slide 16 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Hoe hebben jullie het samenwerken aangepakt?

Slide 17 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies



Verder met het politiedossier


Alles meenemen: agenda, oplader, opgeladen laptop, pen +schriftje Nederlands. 


Huiswerk voor maandag 30 januari: al jullie vragen in één document zetten in Teams NE> opdrachten> 'Verdacht

       Volgende les
         Huiswerk

Slide 18 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Tot de volgende les!
  • Schuif alsjeblieft jouw stoel aan.
  • Ga achter jouw stoel staan.
  • Alles weer netjes: grond? Tafel?

Dank je wel!

Slide 19 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies