G4 Ec - 2&3

Economie G4
Welkom dit schooljaar, gefeliciteerd met je keuze voor Economie ;-)
(dat moet je best tweekeer kunnen zeggen?)

Verder met les 2&3


1 / 15
volgende
Slide 1: Tekstslide
EconomieMiddelbare schoolvwoLeerjaar 4

In deze les zitten 15 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Economie G4
Welkom dit schooljaar, gefeliciteerd met je keuze voor Economie ;-)
(dat moet je best tweekeer kunnen zeggen?)

Verder met les 2&3


Slide 1 - Tekstslide

Leerdoelen

Na vandaag, 
weet je economen verstaan onder
- consumeren & investeren
- schaarse & vrije goederen
- budget / budgetlijn

kun je:
- zelf een budgetlijn functie opstellen en tekenen

Leerdoel Wim: snel jullie namen leren!
Spoorboekje

  • Introductie
  • Voorspelbaargedrag
  • LessonUp account
  • Investeren & consumeren
  • Budget & budgetlijn (filmpje)
  • Huiswerk t/m 22(?)

  • Leerdoelen check



Slide 2 - Tekstslide

Maken opgaven
Opdrachten:
1.1 t/m 1.22

Vergeet niet om ook na te kijken!

Economie is geen exacte wetenschap; soms kun je behoorlijk discussiëren met het antwoordmodel! Is je antwoord fout maar denk je dat het toch goed is? Check het even bij mij!
timer
25:00

Slide 3 - Tekstslide

Voorspelbaar gedrag?
De les is begonnen, als ik ben begonnen (programma op bord geschreven). 
Te laat? Haal een groene kaart.

Iedereen heeft materiaal mee, eigen device, dat werkt en opgeladen is. 
Verder heb je een rekenmachine, pen & papier mee (schrift voor dit vak 
of klapper met ringband papier). Wie schrijft die blijft? 
(niet in orde: 'boeken vergeten' in Magister.)

Telefoon is opgeborgen, mag in de 'telefoontas'. Zie ik je mobiel wel? 
Zonder mopperen inleveren, einde van de dag ophalen bij 
verzuimcoördinator. (Alles op je device mag, indien passend bij les)


Slide 4 - Tekstslide

Economische wetenschap
Definitie van economie: de wetenschap van keuzes maken

Keuzes maken moet je met alle middelen: tijd, geld en ruimte.

Ga je investeren of consumeren?

Economie gaat dus niet altijd over geld; wel de manier om dingen meetbaar te maken

Slide 5 - Tekstslide

Schaarste
Allocatie is toekennen van productiefactoren (KANO)

Soms is er voldoende om niet te hoeven kiezen: vrij goed

Moet je keuzes maken: schaarste

Gratis is iets anders

Slide 6 - Tekstslide

Budgetlijn
https://schooltv.nl/video/de-budgetlijn-met-een-formule-worden-bestedingsmogelijkheden-duidelijk/

Slide 7 - Tekstslide

Een bakker koopt meel om een brood te bakken. Dit heet:
A
consumeren
B
investeren
C
dirigeren
D
flaneren

Slide 8 - Quizvraag

Eva koopt meel om voor zichzelf een brood te bakken. Dit is:
A
consumeren
B
investeren
C
reproduceren
D
coniferen

Slide 9 - Quizvraag

Maken opgaven
Opdrachten:
1.1 t/m 1.6
1.24
Vergeet niet om ook na te kijken!

Economie is geen exacte wetenschap; soms kun je behoorlijk discussiëren met het antwoordmodel! Is je antwoord fout maar denk je dat het toch goed is? Check het even bij mij!
timer
10:00

Slide 10 - Tekstslide

Slide 11 - Link

Kennismaken met de lesmethode
LWEO: Landelijke Werkgroep Economisch Onderwijs. Zie eventueel www.lweo.nl (ook voor begrippenlijsten en wat extra oefenmateriaal als je wil). LWEO staat bekend om de 'lesbrieven'

We gaan samen de lesbrief openen en doorbladeren hoe het werkt.

We starten met de lesbrief 'Levensloop'

Huiswerk is terug te vinden op de ELO onder agenda. Collega Rutger geeft het huiswerk voor economie op (ook voor dit cluster :-)).

Slide 12 - Tekstslide


Waar kan ik het huiswerk vinden?
A
In de It's Learning gedeelde agenda
B
Ik vraag het de docent
C
Ik vraag het mijn buurman
D
Ik weet het niet

Slide 13 - Quizvraag

Leerdoelen: check?
Leerdoelen

Slide 14 - Tekstslide

LWEO Levensloop

Slide 15 - Tekstslide