Les 2

LOB
1 / 10
volgende
Slide 1: Tekstslide
LOBMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 10 slides, met tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

LOB

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Lesdoelen:
• Studenten begrijpen wat kwaliteiten en valkuilen zijn.
• Studenten leren het kernkwadrantenmodel kennen en toepassen.
• Studenten doen zelfonderzoek naar hun eigen kwaliteiten en valkuilen.
• Studenten kunnen kernkwadranten gebruiken om hun sterke en zwakke punten te identificeren en verbeteren

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

wat gaan wij doen vandaag?

• Introductie en uitleg (10 minuten)
• Opdracht 1: Eigenschappen en valkuilen (20 minuten)
• Opdracht 2: Kernkwadranten (30 minuten)

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 4 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag!
Wat? Leg in eigen woorden de volgende begrippen kwaliteit en valkuil uit.

Hoe? Op je werkblad opdracht 1A
Hulp? Bekijk eerst het artikel en vraag het daarna aan je groepsgenoten
Tijd: 5 minuten
Uitkomst: Je weet wat de begrippen kwaliteiten en valkuilen betekenen 
Klaar? maak een begin aan opdracht 1B
Aan de slag!
timer
5:00

Slide 5 - Tekstslide

Leerlingen worden aan de slag gezet door middel van een visueel WHHTUK-model.
Aan de slag!
Wat? Wat zijn jouw top 3 kwaliteiten en valkuilen?

Hoe? Op je werkblad opdracht 1B
Hulp? Vraag je groepsgenoten of zoek eigenschappen op op het internet.
Tijd: 5 minuten
Uitkomst: Je hebt een top 3 aan kwaliteiten en valkuilen
Klaar? Wacht geduldig af totdat de tijd om is.
Aan de slag!
timer
5:00

Slide 6 - Tekstslide

Leerlingen worden aan de slag gezet door middel van een visueel WHHTUK-model.
Voorbeeld uitleg kernkwadranten:
o Kwaliteit: Wat ben je goed in?
o Valkuil: Waar kun je te ver in doorschieten?
o Uitdaging: Wat zou je willen verbeteren of leren?
o Allergie: Wat stoort je aan anderen?

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 8 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag!
Wat?Bekijk het lijstje op je werkblad, kies 10 eigenschappen uit die je niet kent, zoek online de betekenis en de tegenstelling van dat woordje.

Hoe? In je groepjes
Hulp? Vraag eerst aan je groepsgenoten, zoek daarna de woorden op op internet
Tijd: 10 minuten 
Uitkomst: Verrijking van je Nederlandse woordenschat 
Klaar? Kijk voor jezelf na of er meerdere eigenschappen op de kaart staan die je niet kent
Aan de slag!

Slide 9 - Tekstslide

Leerlingen worden aan de slag gezet door middel van een visueel WHHTUK-model.
Aan de slag!
Wat? Maak samen een kernkwadrant van één van jullie sterke punten. Zie voorbeeld OP JE WERKBLAD

Hoe? In je groepjes
Hulp? Vraag eerst aan je groepsgenoten, zoek daarna naar de antwootden op internet
Tijd: 10 minuten 
Uitkomst: Een ingevulde kernkwadrant
Klaar? Probeer voor een andere sterke punt nog een kernkwadrant te maken.
Aan de slag!

Slide 10 - Tekstslide

Leerlingen worden aan de slag gezet door middel van een visueel WHHTUK-model.