Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
Nederland H1-4
Inleiding: Ruimte voor de rivier
les 1 (5-2)
- start
- terugblik
Keuze:
- presentatie 1.1
- vragen H1: 2, 3, 5-9 maken
- afronding
1 / 22
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 5
In deze les zitten
22 slides
, met
tekstslides
.
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Inleiding: Ruimte voor de rivier
les 1 (5-2)
- start
- terugblik
Keuze:
- presentatie 1.1
- vragen H1: 2, 3, 5-9 maken
- afronding
Slide 1 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier
- start les 5-2
- toets bespreken
- vragen 1.1: 2, 3, 5-10 bespreken
- vragen 1.2: 3, 4, 6 en 9/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- afronding met check deelvragen
Slide 2 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier
- start
- terugblik paragraaf 1.1
- vragen maken
1.1:2, 3, 5-9
1.2: 3, 4, 6 en 9
1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.2
- afronding met check deelvragen
Slide 3 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier
- start
-
actueel
- vragen 1.1: 2, 3, 5-11 bespreken
- vragen 1.2: 3, 4, 6 en 9/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.1
- Laatste kwartier:
Nederland van boven
- afronding met check deelvragen
Slide 4 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier
- start met doelen paragraaf 1
- vragen 1.1: 2, 3, 5-11 bespreken
- vragen 1.2: 3, 4, 6/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.2
- afronding met check deelvragen
Slide 5 - Tekstslide
Doelen 1.1
Deelvragen:
- Wat zijn kenmerken van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas?
- Welke natuurlijke factoren hebben invloed op het regiem van een rivier?
Slide 6 - Tekstslide
Doelen 1.2
Deelvragen:
- Wat zijn kenmerken van een dwarsprofiel van een
rivier in Nederland?
- Hoe heeft het menselijk handelen invloed op het
regiem van een rivier?
- Hoe heeft het menselijk handelen invloed op water
in het landschap en op waterkwaliteit?
Slide 7 - Tekstslide
Doelen 1.3
Deelvragen:
- Welke toekomstscenario’s heeft het KNMI voor
Nederland ontwikkeld op basis van de toekomstscenario’s
van het IPCC?
- Wat zijn de verwachte gevolgen van klimaatverandering
voor Nederland wat betreft water en
waterkwaliteit?
Slide 8 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier (26/2: 1)
- start met doelen h1
- 1.1: 2, 3, 5-9 èn 1.2: 3, 4, 6 en 9
- ppt 1.3 en daarna 1.3: 2, 4 en 5
- afronding met doelen h1
Slide 9 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier (26/2: 2)
- start
- ppt 2.1 (met doelen)
-
ruimte voor de rivier
-
Ruimte voor de Vecht
- huiswerk 1.3 en 2.1 (1, 2 en 4) afmaken
- morgen
- afronding met check doelen 2.1
Slide 10 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier 26-2
- Dagopening
- lesdoel
- huiswerk 2.1 en 2.2 bespreken (check: alles af?)
- paragraaf 3 maken
Slide 11 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier 5-3
- Start van de les
- lesdoel
- huiswerk tm paragraaf 2.2 1 tm 4 bespreken
- ppt 2.3 bespreken
- huiswerk
- afronden
Slide 12 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier - lesdoel
- Wat zijn de kenmerken van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas?
- Wat zijn de kenmerken van het Nederlandse rivierenprofiel?
- Welke gevolgen hebben de eigenschappen van het rivierprofiel van de Rijn en de Maas voor de waterafvoer?
Slide 13 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier - lesdoel
- Wat zijn de hoofdpunten van het huidige nationale rivierbeleid?
- Hoe kan de waterafvoer van de grote rivieren worden beheerst?
- Waarom werken de Europese landen samen op het gebied van rivierbeleid?
Slide 14 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier
- start les terugblik
- lesdoel
- huiswerk bespreken
- inleiding H3
-
krimpregio's
- tip:
uitleg
- 3.1: 2 en 6
- 3.2: 1- 5
- afronden
Slide 15 - Tekstslide
Ruimte voor de rivier en stedelijke vraagstukken (12-3)
- start les terugblik en doelen deze les
- oefenen via examenblad en/of examenkracht is nu mogelijk!
-
buurtprofiel
-
objectieve en subjectieve veiligheid
- huiswerk bespreken
- huiswerk maken
- afronden
Slide 16 - Tekstslide
Lesdoelen 3.1
- Wat is het verschil tussen de stad en het platteland?
- Wat zijn de krimp- en groeigebieden van Nederland en waarom is dat zo?
- Welke gevolgen heeft de toename van het aantal huishoudens voor het woningbestand?
Slide 17 - Tekstslide
lesdoelen 3.2
- Wat maakt een stad aantrekkelijk om te wonen?
- Welke factoren zijn van invloed op de economische groei van steden?
- Wat zijn de ruimtelijke en economische gevolgen van de komst van veel hogeropgeleiden naar de stad?
- Waarom is de stad de motor van de kenniseconomie?
Slide 18 - Tekstslide
Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken
- start les terugblik
- dagopening
- lesdoel
-
uitleg
- voortgang H3 checken
- huiswerk maken
- afronden
Slide 19 - Tekstslide
Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken
- start les terugblik
- lesdoel. Check 4.1
-
uitleg
- 4.1 vraag 1-4
- maken vraag 5 en 6
- bespreken
- 4.2 vraag 2-5
- afronden
Slide 20 - Tekstslide
Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken
- start les terugblik
- lesdoel. Check huiswerk
- uitleg
- 4.1 bespreken
- 4.2 maken (2-4)
- afronden
Slide 21 - Tekstslide
Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken
- start les terugblik
- Vragen?
- examentraining maken/leren/oefenen via examenkracht/-blad
- afronden
Slide 22 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
Nederland H1-4
October 2024
- Les met
18 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 5
Les 28 januari
November 2019
- Les met
16 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 5
Nectar 1.1 en 1.2 nabespreken + start 1.3 en 1.5 klassikaal
September 2023
- Les met
13 slides
Biologie
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
H1 lessen 4, 8 en 10 april
March 2019
- Les met
24 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 5
Domein Arm en Rijk
September 2018
- Les met
43 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
les 4 en 5: 1e en 2e les H1
December 2021
- Les met
11 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
vwo
Leerjaar 6
1.3 maatregelen ruimte voor de rivier
May 2023
- Les met
20 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
Les 3: Arm en Rijk
September 2018
- Les met
19 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4