Recensie les 3

Een recensie schrijven
les 3: recensie opbouw
1 / 22
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 2

In deze les zitten 22 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

Een recensie schrijven
les 3: recensie opbouw

Slide 1 - Tekstslide

Recensie lessenserie
Les 1 -  recensies lezen
Les 2  - recensies vergelijken
Les 3  - recensie opbouw

Les 4  - recensie bouwplan
Les 5 en 6  - recensie schrijven
Les 7 en 8  - recensie beoordelen en verbeteren 
Laatste les in Week 12 -  Inleveren recensie 

Slide 2 - Tekstslide

Lesdoelen
Vorige les:
  • Je weet op welke manier een schrijver zijn mening geeft in een recensie.
  • Je weet op welke punten je een mening kunt beoordelen.
  • Je kunt recensies met elkaar vergelijken.

Slide 3 - Tekstslide

Lesdoelen
  • Je weet hoe een recensie is opgebouwd.
  • Je weet wat er in de inleiding, in het middenstuk en in het slot worden beschreven.
  • Je weet wat de eindopdracht wordt. 

Slide 4 - Tekstslide

Neem een van de twee recensies in je hoofd. Waar vertelde de recensent over in de inleiding?

Slide 5 - Woordweb

Neem een van de twee recensies in je hoofd. Welke aspecten werden in het middenstuk besproken?

Slide 6 - Woordweb

Neem een van de twee recensies in je hoofd. Hoe rondde de schrijver zijn recensie af?

Slide 7 - Woordweb

Wat was de betere recensie? Waarom?

Slide 8 - Open vraag

In de inleiding van een recensie is het belangrijk dat duidelijk wordt waar de recensie over gaat.
Noem bijvoorbeeld de titel en schrijver van het boek of moeilijkheidsgraad van de game. Vertel wat algemene informatie.

De inleiding

Slide 9 - Tekstslide

Het middenstuk
In het middenstuk wordt jouw mening duidelijk. Wat vind jij van het boek, de film of game? Bespreek minimaal 3 aspecten en bedenk ten minste twee argumenten per aspect en geef hierbij voorbeelden.
- Veel dialoog
-Een moordend tempo 
- Veel personages (topacteurs)

Slide 10 - Tekstslide

Het slot
In de laatste alinea (het slot) sluit je jouw recensie af met een conclusie. Herhaal hier nog eens jouw mening. Je kunt in het slot signaalwoorden gebruiken, denk aan dus, kortom of al met al.

Slide 11 - Tekstslide

Aan de slag!
Maken: Thema C - §6 recensies lezen - opdr 4 (blz 174)
Hoe: Klassikaal lezen, daarna zelfstandig beantwoorden
Nodig: boek, schrift en pen
Tijd: 10 min
Geluid: Stilte
Hulp: docent 
Klaar: Na 10 min bespreken

timer
10:00

Slide 12 - Tekstslide

Ik weet hoe een recensie is opgebouwd.
😒🙁😐🙂😃

Slide 13 - Poll

Eindopdracht: schrijf een recensie
Schrijf een recensie over het boek dat je gelezen hebt:
  • minimaal vijf alinea's (350-500 woorden)
  • opbouw inleiding, middenstuk en slot 
  • geef algemene informatie over het boek
  • bespreek minimaal drie aspecten van het boek 
  • gebruik beoordelingswoorden en beargumenteer je mening met voorbeelden uit het boek
  • bedenk een pakkende titel en voorzie jouw recensie van een afbeelding
  • natuurlijk let je op zinsopbouw, woordkeus en toon
  • je maakt een bouwplan, een eerste (klad-) versie.
  • je geeft en ontvangt feedback van een klasgenoot en verbetert je eerste versie.
  • het bouwplan, de twee versies en je feedback lever je in (cijfer telt 2x mee - week 12)

Slide 14 - Tekstslide

Doelen
  • Je kunt een recensie schrijven
  • Je kunt argumenten formuleren
  • Je kunt een tekst indelen in een inleiding, middenstuk en slot.
  • Je kunt signaalwoorden goed gebruiken.


Slide 15 - Tekstslide

Waarom schrijven mensen recensies?

Slide 16 - Open vraag

In een goede recensie is in de mening een beoordelingswoord gebruikt.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 17 - Quizvraag

Noem een voorbeeld van een beoordelingswoord.

Slide 18 - Woordweb

Hoe is een recensie opgebouwd?
inleiding:
middenstuk:
slot:

Slide 19 - Open vraag

Recensie schrijven

Thema C §7 schrijf een recensie

opdracht 1

Slide 20 - Tekstslide

Ik weet hoe ik een recensie moet schrijven.
😒🙁😐🙂😃

Slide 21 - Poll

Volgende les
Les 1 recensies lezen
Les 2 recensies vergelijken
Les 3 recensie schrijven
Les 3 recensie beoordelen en herschrijven

Slide 22 - Tekstslide