Les 10 - Groep 3: Art-direction

ART DIRECTION
1 / 14
volgende
Slide 1: Tekstslide
FilmeducatieKunst+1BasisschoolGroep 3,4

In deze les zitten 14 slides, met tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 75 min

Instructies

Cultuurcoachtraject Groep 3 - Filmles 10 - Art Direction

Lesduur
60 - 75 min.

Omschrijving
In deze les kijken de leerlingen naar de korte film Slurp (4 min.) en ontdekken ze hoe de filmmakers ervoor hebben gezorgd dat de film zich in het huis van een oma lijkt af te spelen. Aan het eind van de les gaan ze zelf als art-directors aan de slag en toveren ze het klaslokaal om tot een huis van een oma.

Film
Slurp
Florent Hill (Frankrijk, 2018 - 4 min.)

De rest van de familie is niet dol op de geluiden die oma maakt als ze soep eet, maar haar kleinzoon heeft de perfecte oplossing. Toch?

Lesdoelen
  • De leerling legt uit dat het decor van een film wordt aangepast aan het verhaal van de film.
  • De leerling bedenkt en maakt zelf spullen die passen bij een huis van een oma. 

Opzet
  • Introductie - 5 min.
  • Film kijken - 4 min.
  • Nabespreken - 5 min.
  • Art-direction - 5 min.
  • Doe-opdracht: Je eigen koningshuis - 30 min.
  • Presenteren - 10 min.
  • Afsluiten einde reeks /Reflectie - 15 min.

Benodigdheden (alles van school) 
  • Knutselspullen
  • Karton/Papier
  • Tekenspullen
  • Scharen
  • Lijm
  • Digibord en ipad

Extra ruimtes nodig
Nee
 
2e docent nodig
Nee

Aanpassen op thema
Aan het einde van de les gaan de leerlingen zelf aan de slag als art director en bedenken ze wat je nodig hebt om een locatie om te toveren tot het huis van de koning en koningin. Dat kan eventueel vervangen worden voor een plek die aansluit op het schoolthema.

Instructies

Onderdelen in deze les

ART DIRECTION

Slide 1 - Tekstslide

De vorige les hebben we gekeken naar Anansi en geoefend met stemacteren. 
Vertel wat jullie in deze les gaan doen:
  • We gaan kijken naar de korte film Slurp.
  • We gaan zelf aan de slag als de filmmakers en spullen knutselen voor een film.
Hier zie je een plaatje uit de film Slurp die we zo gaan kijken. Waar denken jullie dat de film over zal gaan?

Slide 2 - Tekstslide

V: Hier zie je een foto uit de film Slurp die we zo gaan kijken. Waar denken jullie dat de film over zal gaan?
A: Eigen antwoord.
Vraag door, waar denken de leerlingen dat de titel Slurp naar zou kunnen verwijzen?

Start de aflevering op de volgende slide.

Slide 3 - Video

Film (EMBED LINK WERKT MOGELIJK NIET - ZIE VOLENDE PAGINA)
Slurp
Florent Hill (Frankrijk, 2018 - 4 min.)

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat gebeurde er in de film?
Denk je dat het probleem is opgelost met het rietje?
Wat vonden de ouders ervan dat oma slurpgeluiden maakte tijdens het eten?

Slide 5 - Tekstslide

V: Wat gebeurde er in de film?
A: Eigen antwoord.

V: Wat vonden de ouders ervan dat oma slurpgeluiden maakte tijdens het eten?
A: Ze vonden het niet fijn/niet netjes.

V: Denk je dat het probleem is opgelost met het rietje?
A: Niet echt, want voor het laatste beetje soep hoor je toch nog een slurpgeluid.
Op welke plekken waren ze allemaal in deze film?
Waar zag je dat aan?

Slide 6 - Tekstslide

V: Op welke plekken waren ze allemaal in deze film?
A: Bij oma in huis, bij oma in de tuin en bij het jongetje thuis.

V: Waar zag je dat aan?
A: Eigen antwoord.
Toen de filmmakers deze film gingen maken moesten ze allerlei spullen bij elkaar zoeken zodat het precies leek alsof dit verhaal echt in een huis van een oma gebeurde.
Kijk nog eens naar het volgende stukje uit de film. Wat hadden de filmmakers allemaal nodig om dit stukje te maken?
Denk je dat dit echt de oma van deze jongen is en dat ze echt in dat huis woont?

Slide 7 - Tekstslide

V: Denk je dat dit echt de oma van deze jongen is en dat ze echt in dat huis woont?
A: Nee, dit zijn acteurs. Ze spelen alsof ze een familie zijn voor de film. Ze doen dus net alsof maar het lijkt wel heel echt!

Toen de filmmakers deze film gingen maken moesten ze allerlei spullen bij elkaar zoeken zodat het leek alsof dit verhaal echt in een huis van een oma gebeurde.

Kijk nog eens naar het volgende stukje uit de film. Wat hadden de filmmakers allemaal nodig om dit stukje te maken?

Slide 8 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Slide 9 - Tekstslide

scroll naar 1.18-1.35
CC - Gr 3 - Les 10 - Art-direction
Wat hadden de filmmakers allemaal nodig om dit stukje film te maken?
Kun je iets verzinnen dat er heel raar uit zou zien als het in dit stukje film te zien zou zijn geweest?
Stel dat hier een stapelbed en allemaal knuffels in beeld zouden zijn, dan lijkt het meer op de slaapkamer van het jongetje dan het huis van de oma. Het is dus erg belangrijk dat de filmmakers de goede spullen zoeken voor bij een filmverhaal, anders lijkt het helemaal niet echt. 

Slide 10 - Tekstslide

V: Wat hadden de filmmakers allemaal nodig om dit stukje film te maken?
A: Help de leerlingen een beetje op weg:
  • Oma's stoel
  • Oude TV
  • Oude lampen
  • Fruitmand + fruit
  • Oude kast
  • Gordijnen voor de keukenkastjes
  • Oude gootsteen
  • Kleren voor de oma en het jongetje
  • Etc.
V: Kun je iets verzinnen dat er heel raar uit zou zien als het in dit stukje film te zien zou zijn geweest?
A: Eigen antwoord.

Stel dat hier een stapelbed en allemaal knuffels hadden gestaan, dan lijkt het meer op de slaapkamer van het jongetje dan het huis van oma. Het is dus erg belangrijk dat de filmmakers de goede spullen zoeken voor bij een filmverhaal, anders lijkt het helemaal niet echt. 
Doe-opdracht: Stel je voor, je maakt een film waarin je op bezoek gaat in het huis van de koning en koningin. Wat heb je allemaal nodig om de klas om te toveren tot dit huis?

Slide 11 - Tekstslide

Doe-opdracht: het huis van de koning en koningin

Benodigdheden:
  • Knutselspullen
  • Tekenspullen
We gaan nu zelf als filmmakers aan de slag. Stel je voor, je maakt hier in de klas een film waarin je op bezoek gaat bij de koning/koningin. Wat heb je allemaal nodig om de klas om te toveren tot het huis van de koning/koningin?

Bespreek met de leerlingen dat ze net als de filmmakers van Slurp aan de slag gaan: Maar dit keer gaat het verhaal het huis van de koning en koningin en de film wordt opgenomen in de klas.  

Laat de leerlingen in tweetallen werken:

1. Bespreek samen welke spullen echt hierbij horen. Hoe kun je het huis van de koning/koningin herkennen?

2. Knutsel/teken samen twee van die dingen die je nodig zou hebben voor de film.

Extra: Misschien zijn er ook dingen in de klas te vinden die echt passen bij het koningshuis.

Laat de kinderen klassikaal presenteren wat ze hebben gemaakt en waarom.

Is er iets dat je bij een klasgenoot hebt gezien dat jij ook hebt gemaakt?
Wat weet je nu dat je voor deze les nog niet wist?

Slide 12 - Tekstslide

V: Is er iets dat je bij een klasgenoot hebt gezien dat jij ook hebt gemaakt?
A: Eigen antwoord.

V: Wat weet je nu dat je voor deze les nog niet wist?
A: Eigen antwoord.


EINDE
Dit was de laatste les van de Cultuurcoach filmlessen voor groep 3. Van welke les weten jullie nog het meest? En waarom?

Slide 13 - Tekstslide

V: Dit was de laatste les van de Cultuurcoach filmlessen voor groep 3. Van welke les weten jullie nog het meest? En waarom?
A: Eigen antwoord.

Reflecteer met de leerlingen op...
- Wat ze een leuke film vonden. 
- Waar ze wel meer van zouden willen zien of weten? 
- Over welke film die ze zelf kennen ze volgend jaar wel eens les zouden willen hebben.
Etc.



Regeling Driejarige subsidies Cultuurcoach

Slide 14 - Tekstslide

Deze les is gemaakt ihkv de 3 jarige regeling Cultuurcoaches van het AFK

Eye filmmuseum, Filmhub Noord-Holland, Cinekid, NurLimonade media en Taartrovers