W24 GS 1K H6 les 11

Achtergrond
Op de Achtergrond zie je de Herengracht. Dit verwijst naar het stukje Regenten in het symbool voor dit tijdvak. Regenten zijn de belangrijke bestuurders van een stad.
Symbool
De kroon verwijst naar de absolute vorsten in deze tijd. Op de afbeelding zie je Lodewijk XIV. Een absolute vorst was iemand in een land die alle macht bezat. Deze persoon kon alles bepaalde. Bijvoorbeeld wie er bleef leven of dood ging. 
Tijd van Regenten en Vorsten: 1600-1700
1 / 19
volgende
Slide 1: Tekstslide
GeschiedenisMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 1

In deze les zitten 19 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 3 videos.

Onderdelen in deze les

Achtergrond
Op de Achtergrond zie je de Herengracht. Dit verwijst naar het stukje Regenten in het symbool voor dit tijdvak. Regenten zijn de belangrijke bestuurders van een stad.
Symbool
De kroon verwijst naar de absolute vorsten in deze tijd. Op de afbeelding zie je Lodewijk XIV. Een absolute vorst was iemand in een land die alle macht bezat. Deze persoon kon alles bepaalde. Bijvoorbeeld wie er bleef leven of dood ging. 
Tijd van Regenten en Vorsten: 1600-1700

Slide 1 - Tekstslide

Kun jij deze tijdvakken op de juiste volgorde zetten?

Slide 2 - Sleepvraag

Leerdoelen deze les
  • In deze les leer je hoe de economie bloeide in Nederland in de 17e eeuw.
  • In deze paragraaf leer je hoe de steden groeiden.
  • In deze paragraaf leer je hoe de landbouwgrond werd uitgebreid.

Slide 3 - Tekstslide

Deze week behandelen we:
Introductie hoofdstuk 6 regenen en vorsten!

Slide 4 - Tekstslide

Hoe zat het ook alweer?
In de volgende dia's kijken we even terug op het vorige hoofdstuk. Hierbij controleren we of je de belangrijkste informatie hebt onthouden. Deze informatie is belangrijk om dit hoofdstuk te begrijpen!

Slide 5 - Tekstslide

Hoe werd Nederland ook alweer een eigen land?

Slide 6 - Open vraag

Op welke manier werden nieuwe handelsroutes gezocht? Waarom was dit goed voor de economie?

Slide 7 - Open vraag

Aan het eind van deze les weet je:
- hoe de economie bloeide in het Nederland van de 17e eeuw.
-hoe steden konden groeien
-hoe landbouwgrond werd uitgebreid 

Slide 8 - Tekstslide

Slide 9 - Video

Suiker en tabak
Graan, hout en bont
Wijn, vruchtenen zout
Specerijen (kruiden)

Slide 10 - Sleepvraag

Slide 11 - Video

Slide 12 - Video

Wat was de belangrijkste reden om de Beemster droog te leggen?
A
Ze wilden iets nieuws uitproberen
B
Landbouwgrond nodig
C
Gevaar van het water.
D
Er was geen plek meer om te wonen

Slide 13 - Quizvraag

Hoeveel molens waren er nodig om de Beemster droog te malen?
A
1
B
2
C
3
D
4

Slide 14 - Quizvraag

Zoek de verschillen! Vind er in ieder geval 3.

Slide 15 - Tekstslide

Noem hier de drie verschillen die je gevonden hebt.

Slide 16 - Open vraag

Dit was het weer voor deze week. Schrijf hieronder twee dingen die je deze week geleerd hebt.

Slide 17 - Open vraag

En hier minimaal één vraag die je nog hebt over de stof.

Slide 18 - Open vraag

Wil je meer weten over de Gouden Eeuw?
Hier vind je het programma "Welkom bij de Gouden Eeuw". Je kan hier bijvoorbeeld zien hoe het dagelijks leven was of welke oorlogen werden er gevochten.

Slide 19 - Tekstslide