In deze les zitten 15 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.
Lesduur is: 120 min
Onderdelen in deze les
Periode 7 lesweek 5 les 2
Slide 1 - Tekstslide
Heel de dag door niezen of de hik hebben.
Slide 2 - Tekstslide
terugblik
Slide 3 - Tekstslide
Wat wordt bedoeld met passend onderwijs?
A
Het aanbieden van onderwijs waarbij alle leerlingen dezelfde lesstof krijgen, ongeacht hun behoeften.
B
Het zorgen voor een onderwijsplek die aansluit bij de mogelijkheden en ondersteuningsbehoeften van iedere leerling.
C
Het plaatsen van leerlingen met extra ondersteuningsbehoeften altijd in speciaal onderwijs.
D
Het verminderen van de hoeveelheid begeleiding in reguliere scholen.
Slide 4 - Quizvraag
Wat is het doel van passend onderwijs?
A
Zoveel mogelijk leerlingen doorverwijzen naar speciaal onderwijs.
B
De focus leggen op het behalen van hoge cijfers door alle leerlingen.
C
Leerlingen zonder extra ondersteuning les laten volgen in het reguliere onderwijs.
D
Iedere leerling een plek bieden die past bij zijn of haar onderwijsbehoeften.
Slide 5 - Quizvraag
Wat is een voorbeeld van maatwerk binnen passend onderwijs?
A
Een leerling met dyslexie verplicht laten deelnemen aan alle toetsen.
B
Een leerling met autisme standaard naar speciaal onderwijs verwijzen.
C
Het aanpassen van lesmateriaal aan de behoeften van een leerling.
D
Het niet bieden van extra ondersteuning vanwege een tekort aan personeel.
Slide 6 - Quizvraag
Welke van de volgende opties hoort NIET bij het model van passend onderwijs?
A
Samenwerkingsverbanden van scholen.
B
Een ontwikkelingsperspectief voor leerlingen.
C
Een individueel zorgplan voor elke leerling.
D
De inzet van extra ondersteuning binnen de reguliere school.
Slide 7 - Quizvraag
Wat wordt bedoeld met passend onderwijs?
A
Het aanbieden van onderwijs waarbij alle leerlingen dezelfde lesstof krijgen, ongeacht hun behoeften.
B
Het zorgen voor een onderwijsplek die aansluit bij de mogelijkheden en ondersteuningsbehoeften van iedere leerling.
C
Het plaatsen van leerlingen met extra ondersteuningsbehoeften altijd in speciaal onderwijs.
D
Het verminderen van de hoeveelheid begeleiding in reguliere scholen.
Slide 8 - Quizvraag
Wat betekent zorgplicht in het onderwijs?
A
Scholen zijn verantwoordelijk voor het vinden van een passende onderwijsplek voor iedere leerling
B
Scholen moeten ervoor zorgen dat ouders alle benodigde materialen zelf aanschaffen
C
Scholen hebben verantwoordelijkheid om de prestaties van leerlingen jaarlijks te rapporteren
D
Scholen zijn verplicht open buiten de vakanties.
Slide 9 - Quizvraag
Wat is een samenwerkingsverband in het kader van onderwijs?
A
Een groep ouders die samenwerken om onderwijs thuis te organiseren.
B
Een commissie die toeziet op het behalen van onderwijsdoelen in heel Nederland
C
Een netwerk van scholen in een regio die gezamenlijk passend onderwijs organiseert.
D
Een adviesraad van leerlingen die invloed heeft op het schoolbeleid.
Slide 10 - Quizvraag
Lesdoel vandaag
Door middel van een groepsopdracht lukt het je om ondersteuningsbehoeften van een toegewezen leerling te beschrijven, op zowel sociaal-emotionele, cognitieve en fysieke behoeften, door gebruik te maken van informatie van RSV Breda en andere betrouwbare bronnen.
Slide 11 - Tekstslide
Aan de slag
We verdelen ons in groepen van 5 studenten:
Iedere groep krijgt een casus en beantwoord daarbij vragen op basis van jullie huidige kennis en de informatie die staat op de website van
1. Onderzoek: Gebruik de website van RSV Breda en andere betrouwbare bronnen om informatie te verzamelen over de ondersteuningsbehoeften, hulpbronnen en samenwerkingsmogelijkheden.
2. Analyse: Bespreek binnen de groep de specifieke behoeften van de leerling in de casus en welke vormen van ondersteuning het meest geschikt zijn.
3. Plan van Aanpak: Ontwikkel een gedetailleerd plan van aanpak waarin staat hoe de ondersteuning georganiseerd kan worden, inclusief de samenwerking met ouders, specialisten en externe instanties.
Tip: verdeel de taken
Slide 13 - Tekstslide
Voorbereiding van de Presentatie
Elke groep bereidt een korte presentatie voor
De presentatie moet de volgende onderdelen bevatten:
1. Inleiding: Een korte introductie van de casus en de leerling.
2. Ondersteuningsbehoeften: Een overzicht van de belangrijkste behoeften van de leerling (sociaal-emotioneel, cognitief, fysiek).
3. Hulpbronnen: Een beschrijving van de vormen van ondersteuning en hulpmiddelen die relevant zijn voor de leerling.
4. Samenwerking: Een plan voor samenwerking met ouders, specialisten en externe instanties.
5. Vragen en onzekerheden: Eventuele vragen of onzekerheden die de groep heeft over de casus en hoe ze deze zouden aanpakken.