Les 1 digitale communicatie/mediawijsheid Gam

1 / 22
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 3

In deze les zitten 22 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Lesdoelen
- Studenten weten waarom dit vak van belang is;
-Studenten kunnen de inhoud van de periode benoemen en weten wat de eindopdracht is;
- Studenten kunnen beschrijven wat digitale communicatie betekent;
-Studenten weten in welke groep ze de eindopdracht gaan doen

Slide 2 - Tekstslide

Waarom zou dit thema van belang voor jullie kunnen zijn?

Slide 3 - Open vraag

Waarom dit vak?
* 21st century skills: veranderende samenleving, wij als onderwijs daarin meebewegen;
* Belangrijk gevaren maar ook successen te weten van digitale wereld;
* Digitale vaardigheden van belang, voor jezelf en de cliënt;


Slide 4 - Tekstslide

Doelen periode:
 De student heeft kennis met betrekking betreft mediawijsheid en de digitale wereld gericht op zichzelf;
 De student heeft inzicht in het effect van de digitale wereld op zijn cliënt
 De student laat vaardigheden zien om het gesprek aan te gaan met cliënten mbt digitale mediawijsheid
 De student heeft deze vaardigheden ingezet om zijn cliënt te begeleiden betreffende mediawijsheid en digitale communicatie

Slide 5 - Tekstslide

Inhoud periode:
Week 1
Inleiding, uitleg periode, en eindopdracht
Week 2
Hoe digitaal ben je zelf?
Week 3
Mediawijsheid
competenties
Week 4
Privacy en veiligheid
Week 5
Digitale communicatie en client
Week 6 en 7
Online hulpverlening
wensen student
Week 8 en 9
Presentaties

Slide 6 - Tekstslide

Eindopdracht:

- Aan het eind van de les vertel ik hoe en wat
- In groepjes product ontwikkelen en uitvoeren op  1 BPV plek
- Presentatie over geven in laatste twee lessen



Slide 7 - Tekstslide

Stellingen:
Wat vind jij van de volgende stellingen?
Vul in via het Woordweb
Ga met elkaar het gesprek aan

Slide 8 - Tekstslide

Door internet is er minder sociaal contact

Slide 9 - Woordweb

Internet is verslavend

Slide 10 - Woordweb

Naaktfoto uitgelekt? Eigen schuld!

Slide 11 - Woordweb

Slide 12 - Video

Om over na te denken:
- Wie herkent dit?
-Wie krijgt er wel eens van dit soort berichten?
-Wat maakt dat ze dit doen?

Slide 13 - Tekstslide

Hoe vatbaar ben jij voor online reclame?

Slide 14 - Open vraag

Hoe vatbaar zijn jouw cliënten voor deze reclame?

Slide 15 - Open vraag

Slide 16 - Tekstslide

Nabespreken Netflix opdracht
De ‘tegels’ die Netflix laat zien verschillen per account. De afbeelding van de serie is gebaseerd op je eigen voorkeuren, maar ook persoonlijke kenmerken zoals geslacht, leeftijd en ras.

Netflix let op heel veel punten. Dit worden ook wel datapunten genoemd. Al deze punten zorgen voor nieuwe inzichten. Wanneer je weet wat je doelgroep wil, kan je jouw platform nog sterker aanpassen op je publiek.
Hoe bewust zijn jullie daarvan?


Slide 17 - Tekstslide

Eindopdracht
Samenstelling: 2- tallen
Doel: Cliënten mee te nemen in de wereld van mediawijsheid en hen daarin kennis en/of vaardigheden aan te leren die mede geleerd is door studenten.
Vorm: Een product ontwikkelingen voor de doelgroep en deze uitvoeren op de BPV plek van één van de studenten.
Hoe?: Samen met je groepje bedenk je een manier om bij één van jullie op werk iets te ontwikkelen om cliënten mee te nemen in de digitale wereld en mediawijsheid.
Je bedenkt dus een product gaat ‘uittesten’ op de BPV plek van één iemand van je groep.
Je presenteert dit in de laatste twee lessen van de periode

Slide 18 - Tekstslide

Waar kan je aan denken?
Workshop cyberveiligheid;
Folder over hoe om te gaan met wachtwoorden;
Vlog over cyberpesten;
Met je team oefenen met gesprek mbt online hulpverlening;
Iets voor het team creëren wat te maken heeft met digitale communicatie of mediawijsheid etc.

Slide 19 - Tekstslide

Beoordelingscriteria
Aandachtspunten:
Sluit aan bij de belevingswereld, het niveau en de voorkennis van de doelgroep.
Het product wordt ontwikkelt door ieder lid uit het groepje en wordt bij één BPV plek ook uitgevoerd, deze uitvoering ga je presenteren in les 8/9.
 Eisen eindpresentatie:
Minimaal 10 minuten, maximaal 15 minuten;
Elk groepslid heeft een rol/taak tijdens het ontwikkelen en de eindpresentatie;
Vertel in korte zinnen welke doelgroep jullie hebben gekozen en waarom;
Vertel duidelijk wat voor product jullie hebben gemaakt;
Welke doel zit er achter jullie product? Hoe verliep het testen van jullie product?
Wat heeft het jullie doelgroep opgeleverd?
Korte verantwoording wie wat gedaan heeft.
Evaluatie; wat heeft dit jullie opgeleverd?
Eventueel laten zien met bewijsstukken, foto’s/video’s/vlog

Slide 20 - Tekstslide

Wat neem je mee uit deze les?

Slide 21 - Woordweb

Als laatste:
Groepen maken voor eindopdracht

Slide 22 - Tekstslide