Plannen: Les 1 'Vooruitkijken'

'Studieloopbaanbegeleiding': Les 1 Vooruitkijken
Serife Cekic -  s.cekic@rocva.nl

11 mei 2021
1 / 23
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 23 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

'Studieloopbaanbegeleiding': Les 1 Vooruitkijken
Serife Cekic -  s.cekic@rocva.nl

11 mei 2021

Slide 1 - Tekstslide

Introductie: SLB-lessen
Les 1: Vooruitkijken. Vandaag/dinsdag, 11 mei 2021 van 10:00 tot 11:00 uur.

Les 2: Bijhouden. A.s. vrijdag, 14 mei 2021 van 11:30 tot 12:30 uur.

Les 3: Terugkijken. Dinsdag, 18 mei 2021 van 10:00 tot 11:00 uur.

Slide 2 - Tekstslide

Programma
  • Introductie: plannen
  • Leerdoelen bespreken
  • Doel(en) stellen
  • Opdracht 1
  • Leerdoelen nabespreken
  • Huiswerk/ volgende les

Slide 3 - Tekstslide

- Plannen

Bekijk de video en leer waarom plannen voor jou handig kan zijn!
Vooruitkijken

Slide 4 - Tekstslide

Heb je weleens een planning gemaakt?
A
Nee, nog nooit
B
Ja, één of twee keer
C
Ja, ik doe het vrij vaak
D
Ja, ik doe het minstens één keer per twee weken

Slide 5 - Quizvraag

Hoeveel dagen van tevoren
begin je met voorbereiden voor je toetsen?
A
Meestal 1 dag van tevoren
B
Tussen 2 dagen en 4 dagen van tevoren
C
Tussen 4 dagen en één week van tevoren
D
Langer dan één week van tevoren

Slide 6 - Quizvraag

Hoe pak jij het aan als je een drukke week hebt?

Slide 7 - Open vraag

De leerdoelen
1. Aan het einde van de les kunnen wij minstens één leerdoel opstellen.

2. Aan het einde van de les kunnen wij het model van Eisenhower toepassen.

3. Aan het einde van de les kunnen wij een planning maken.

Slide 8 - Tekstslide

Introductie: Plannen
Les 1: Vooruitkijken
Les 2: Bijhouden
Les 3: Terugkijken

Slide 9 - Tekstslide

Stel jij wel is een doel op?
A
Ja
B
Nee

Slide 10 - Quizvraag

Hoe ziet zo'n doel bij jou uit?

Slide 11 - Open vraag

Wat zou je aan doelen stellen kunnen hebben?

Slide 12 - Open vraag

Door doelen te stellen...
  • Maak je betere keuzes.
  • Zet je langer door.
  • Krijg je meer voldoening als je een stap in de goede richting zet.

Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Video

Opdracht 1
Vraag 1. Maak tweetallen. Bedenk in vijf minuten drie taken die je graag zou willen bereiken komende week.


Vraag 2. Welk taak is volgens jou het belangrijkste. 


timer
5:00

Slide 15 - Tekstslide

Het model van Eisenhower: Prioriteiten stellen
Vraag 3. Neem de tabel over en plaats jouw belangrijkste taak in een vakje.

Vraag 4. Doe dit ook met de andere 2 taken. 
 
Ben je klaar? 

Vraag 5. Was het door jouw gekozen taak in werkelijkheid ook het belangrijkste?
Bespreek het met je buurvrouw of buurman. 
timer
5:00

Slide 16 - Tekstslide

Vraag 6. Maak nu van jouw belangrijkste taak een SMART leerdoel.

timer
10:00
Voorbeeld: 
Ik wil binnen 4 maanden, 2 kilo lichaamsgewicht verliezen door 3 maal per week een rondje van 3 kilometer te lopen.
Ben je klaar?
Vraag 7. Je gaat nu van jouw andere twee taken SMART leerdoelen stellen. 

Slide 17 - Tekstslide

Vraag 8. Verwerk nu jouw SMART-leerdoelen in jouw schriftelijke of digitale agenda.




Ben je klaar? 
Bespreek jouw planning met jouw buurman of buurvrouw.
timer
10:00

Slide 18 - Tekstslide

Weet jij nu hoe je een leerdoel kunt opstellen?
A
Ja
B
Nee

Slide 19 - Quizvraag

Weet jij nu hoe je het model van Eisenhower moet toepassen?
A
Ja
B
Nee

Slide 20 - Quizvraag

Heb jij nu een planning voor de komende week?
A
Ja
B
Nee

Slide 21 - Quizvraag

De leerdoelen
1. Aan het einde van de les kunnen wij minstens één leerdoel opstellen.

2. Aan het einde van de les kunnen wij het model van Eisenhower toepassen.

3. Aan het einde van de les kunnen wij een planning maken.

Slide 22 - Tekstslide

Huiswerk

  • De gemaakte planning uitvoeren.




Volgende les
Plannen: les 2 'Bijhouden'
- Laptop mee
- Agenda mee

Slide 23 - Tekstslide