Les 1 Hoe belangrijk is innoveren?

Les 1 Hoe belangrijk is innoveren?
1 / 47
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 47 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 7 videos.

Onderdelen in deze les

Les 1 Hoe belangrijk is innoveren?

Slide 1 - Tekstslide

Leerdoelen
 Reflecteert op het eigen beroepsmatig handelen in het kader van innovatie.
 Je kunt kennis delen met anderen en leren van elkaar.
 Maakt kennis over wat innovaties zijn en waarom innoveren belangrijk is.

Slide 2 - Tekstslide

Weleens van het begrip 'innovaties' gehoord?
A
ja
B
nee

Slide 3 - Quizvraag

Innovaties
Waar denk je aan?

Slide 4 - Woordweb

Waarom innovaties?
Innovaties zijn nodig om stilstand en achteruitgang te voorkomen. 
Maar, wat zijn innovaties precies? 
En wanneer kun je iets een innovatie noemen? 
In dit keuzedeel leer je meer over innovaties. En hoe je daar op een goede manier mee om kunt gaan

Slide 5 - Tekstslide

Keuzedeel inspelen op innovaties
Introductiefilmpje over
inspelen op innovaties

Slide 6 - Tekstslide

Slide 7 - Video

Voorbeeld
Een leuk voorbeeld:
Walkman, de ontwikkeling van de walkman

Slide 8 - Tekstslide

Voorbeeld
Max werkte jarenlang voor een bedrijf dat walkmans verkocht. Op een gegeven moment werd de discman uitgevonden.  Steeds meer mensen gingen de discman gebruiken i.p.v. de walkman. 

Slide 9 - Tekstslide

Voorbeeld
Het bedrijf van Max besloot echter om deze discman niet te verkopen. De walkman werd nog redelijk vaak verkocht. Het bedrijf deed niet aan innovatie.

Slide 10 - Tekstslide

 Wat bleek:
 Een jaar later kocht niemand de walkman meer. Klanten gingen op zoek naar een ander bedrijf dat de discman wel verkocht. Het bedrijf van Max moest uiteindelijk sluiten omdat het failliet was gegaan.

Slide 11 - Tekstslide

Terugblik op het voorbeeld
Uit het voorbeeld blijkt hoe belangrijk het is om te innoveren. Als je niet innoveert, is de kans groot dat je als bedrijf uiteindelijk je deuren moet sluiten. De omgeving verandert immers voortdurend. De walkman werd opgevolgd door de discman, de mp3-speler en uiteindelijk de smartphone.

Slide 12 - Tekstslide

Vooraf: opdracht *
Maak op je laptop een map aan.
Noem deze map:
'KD Inspelen op innovaties Voornaam Achternaam'

Slide 13 - Tekstslide

Vooraf: opdracht *
Maak op je laptop een map aan.
Noem deze map:
'KD Inspelen op innovaties Voornaam Achternaam'
Sla hierin je reader op
Sla hier in de toekomst ook jouw opdrachten op

Slide 14 - Tekstslide

Vooraf: opdracht *
De vroeger, nu en toekomst QUIZ
Samen de quiz maken
DigiMaster
(docent voert in)
(de andere 2 quizen in de reader werken niet meer!)

Daar gaan we!

Slide 15 - Tekstslide

Slide 16 - Link

Dossieropdrachten
Les 1 
Opdracht 1-2-3-4-5-6-7

Zes filmpjes --> Bij elke filmpje horen vragen
Eén kahoot opdracht --> Kahoot maken

Slide 17 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 1
Introfilmpje, The world in 2050
Een korte film over hoe jouw wereld er in 2050 uit ziet. De wereld in 2050 is totaal anders. Robots, vliegende auto’s, zelf rijdende auto’s, hele hoge gebouwen, technologie en wetenschap ontwikkelen zich in een snel tempo. (3.45 min)

Slide 18 - Tekstslide

Slide 19 - Video

Les 1. Opdracht 1 
Uitwerken in een Word-bestand en opslaan. Zet de vragen ook in de opdracht erbij. 

A: Hoe oud ben jij in 2050?
B: Welke ontwikkeling spreekt jou het meeste aan en waarom?
C: Hoe ziet jouw wereld er in 2050 uit denk je?

Slide 20 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 2
Mobiel bellen in 1999, grappig filmpje (2.02 min)
Mobiel bellen in 1999, dit is een goed voorbeeld van innovatie. Veel mensen konden zich niet voorstellen hoe de mobiele telefoon de wereld ging veranderen. Er waren nieuwe technische mogelijkheden, maar veel mensen zaten nog vast in een oude manier van denken. Deze mensen wisten wel dat de mobiele telefoon bestond, maar konden zich nog niet voorstellen dat hij handig kon zijn. Een klein aantal mensen had wel goede ideeën over hoe je een mobiele telefoon handig kon maken. In 2001 werd de eerste BlackBerry verkocht!

Slide 21 - Tekstslide

Slide 22 - Video

Les 1. Opdracht 2
Je hebt net een filmpje gezien over mobiel bellen in 1999. 
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.

1: Denk jij dat de mensen in dat filmpje een uitzondering waren of dachten in 1999 de meeste mensen er zo over?
2: Stel nu dat de meeste mensen er zo over dachten, wat zou daar dan de reden van kunnen zijn?
3: Wat zou een mobiele telefoon uit 1999 al kunnen?

Slide 23 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 3
Dit zijn de pretpark-attracties van de toekomst (2.06 min)

Slide 24 - Tekstslide

Slide 25 - Video

Les 1. Opdracht 3
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.
1. Wat vindt jij van deze nieuwe innovaties?
2. Welke attracties vind je het beste en waarom?
3. Welke nieuwe attractie zou jij zelf kunnen bedenken?


Slide 26 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 4
Las-Vegas CES 2020 | De vijf leukste innovaties van de beurs | WANT (5.57 min)

Slide 27 - Tekstslide

Slide 28 - Video

Les 1. Opdracht 4
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.

1: Welke innovatie spreekt jou het meeste aan en waarom?

Slide 29 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 5
Top 5 ingrijpende innovaties 
(1.46 min)

Slide 30 - Tekstslide

Slide 31 - Video

Les 1. Opdracht 5
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.
1: Wat zijn de vijf belangrijkste innovaties?
2. Waarom is het belangrijk dat innovatie wordt gestimuleerd in bedrijven en door de overheid?

Slide 32 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 6
Top 5 Future Technology Inventions
(4.41 min)

Slide 33 - Tekstslide

Slide 34 - Video

Les 1. Opdracht 6
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.
1: Welke van de vijf innovaties spreekt jou het meeste aan en waarom?

Slide 35 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 7
Kahoot Quiz maken



Slide 36 - Tekstslide

Les 1. Opdracht 7
Stap 1: maak tweetallen
Stap 2: zie bijlage 1 in de reader (pag. 29 , daar is theorie te vinden over innoveren, lees dit goed door. Deze bijlage vind je hier ook in de lessonUp.
Stap 3: maak een Kahoot account aan.
Stap 4: maak een Kahoot met 5 vragen uit de theorie,
Stap 5: presenteer de Kahoot in de klas.

Slide 37 - Tekstslide

Slide 38 - Tekstslide

Slide 39 - Tekstslide

Slide 40 - Tekstslide

Slide 41 - Tekstslide

Slide 42 - Tekstslide

Slide 43 - Tekstslide

Slide 44 - Tekstslide

Slide 45 - Tekstslide

Controle
Heb ik alle opdrachten van Les 1 gemaakt (opdracht 1 t/m 7)?
Heb ik alle bijbehorende opgaven/vragen van deze opdrachten in mijn documenten gezet?

TIP: Maak een back-up van je mappen

Slide 46 - Tekstslide

Einde inhoud les 1

Slide 47 - Tekstslide