Lezen hoofdstuk 4 les 3

Lezen hoofdstuk 4 les 3
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

In deze les zitten 16 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 50 min

Onderdelen in deze les

Lezen hoofdstuk 4 les 3

Slide 1 - Tekstslide

Deze les
- Huiswerk bespreken
- Lesdoel
- Uitleg
- Theorie doorlezen
- Samen doen
- Zelfstandig doen
- Evaluatie

Slide 2 - Tekstslide

Voeg de juiste interpunctie toe:
er was eens een molenaar hij was arm maar had een heel mooie dochter op een dag kwam hij in gesprek met de koning

Slide 3 - Open vraag

Na lang aarzelen (aanvaarden)
(v.t.) hij de nieuwe functie.

Slide 4 - Open vraag

Opdracht 9

Slide 5 - Tekstslide

Opdracht 12

Slide 6 - Tekstslide

Opdracht 15
bladzijde 28

Klassikaal bespreken

Slide 7 - Tekstslide

Antwoorden
onderwerp:         een nieuwe manier om sportprestaties te verbeteren (of: benen afbinden om
                                  sportprestaties te verbeteren)
soort tekst:          krantenartikel dat de lezer wil informeren
tekstdoel:             informeren
bron/schrijver:  een krant, namelijk NRC Handelsblad; de schrijver is Wim Köhler
leespubliek:        in principe alle lezers van NRC Handelsblad; meer specifiek lezers die
                                 geïnteresseerd zijn in sport/hardlopen.

Slide 8 - Tekstslide

B
driedeling:
 inleiding: alinea 1 "dat is het                            recept"
kern:           alinea 2 t/m 9, 
slot:             alinea 10                                              (conclusies)

C
De methode wordt toegepast in de sport, maar hij was eerst voor iets anders bedoeld,
namelijk hartschade beperken.

Slide 9 - Tekstslide

Lesdoel
Aan het einde van deze les kun je de begrippen van hoofdstuk 4 toepassen op een tekst.

Slide 10 - Tekstslide

Voorkennis activeren
Wat zijn manieren om beter te worden in een bepaalde sport?


Slide 11 - Tekstslide

Samen doen
Opdracht 16 en 17 bladzijde 30

paragraaf 4.3

Slide 12 - Tekstslide

Zelfstandig doen
Maak opdracht 16, 17, 18, 19 en 20

10 minuten in stilte.

Heb je een vraag? Lees de theorie nog eens door. Heb je dan nog steeds de vraag? Schrijf de vraag dan op, tot de 10 minuten voorbij zijn.





timer
10:00

Slide 13 - Tekstslide

Lesdoel
Aan het einde van deze les kun je de begrippen van hoofdstuk 4 toepassen op een tekst.

Slide 14 - Tekstslide

In hoeverre heb je het doel behaald?
110

Slide 15 - Poll

Hoe ga je ervoor zorgen dat je het hele doel behaald?

Slide 16 - Open vraag