Les 1 M&G: De ontwikkeling van een baby (lichamelijk, geestelijk, sociale ontwikkeling

Les 1: De ontwikkeling van een baby

  •  Ontwikkeling van een baby 

  • Kiezen voor gezond!
1 / 26
volgende
Slide 1: Tekstslide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 3

In deze les zitten 26 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 120 min

Onderdelen in deze les

Les 1: De ontwikkeling van een baby

  •  Ontwikkeling van een baby 

  • Kiezen voor gezond!

Slide 1 - Tekstslide

Lesdoel 
Aan het einde van deze les:

  1. Kun je vertellen hoe baby's zich lichamelijk, geestelijk en sociaal ontwikkelen

  2. Ben je in staat om een passende activiteit aan te bieden voor een 2/3 jarige  op een kinderdagverblijf gericht op gezonde voeding

Slide 2 - Tekstslide

Hoe ziet deze les eruit?
1. Introductie Mens en Gezondheid
2. LessonUp 
3. Knutselactiviteit maken en uitwerken

Slide 3 - Tekstslide

Ontwikkeling van de baby

  1. Lichamelijke ontwikkeling
  2. Geestelijke ontwikkeling
  3. Sociaal-emotionele ontwikkeling 

Slide 4 - Tekstslide

1. Lichamelijke ontwikkeling van de baby's



Grove motoriek

  • Grove > Grote bewegingen
  • Bijvoorbeeld: Lopen, zwemmen, fietsen, rennen en traplopen

Fijne Motoriek
  • Kleinere bewegingen (Die je met je handen en vingers maakt)
  • Bijvoorbeeld: Tekenen en schrijven




Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Video

Lichamelijke ontwikkeling baby
In de eerste twee jaar van je leven veranderd er ontzettend veel
Bij de geboorte weegt een kind ongeveer 3500 gram en is hij ongeveer 50 cm lang.
Aan het eind van het eerste jaar is het kind ongeveer 75 cm lang en weegt hij ongeveer 10 kg.

De bewegingen die een baby maakt worden reflexbewegingen genoemd. Een reflexbeweging is een beweging die een baby onbewust (zonder na te denken) maakt. 

Iedere baby ontwikkeld zich op zijn eigen tempo. 
Op de volgende pagina zie je een afbeelding waarin de lichamelijke ontwikkeling is weergegeven.

Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Tekstslide

In welke situatie wordt de fijne motoriek gestimuleerd?
A
Fietsen met zijwieltjes
B
Figuren knippen
C
Paardrijden
D
Touwtje springen

Slide 9 - Quizvraag

In welke situatie wordt de grove motoriek gestimuleerd?
A
Schrijven
B
Kralen rijgen
C
binnen de lijntjes kleuren
D
Paardrijden

Slide 10 - Quizvraag

Met 3 maanden kan een baby zitten zonder ondersteuning
A
Ja
B
Nee

Slide 11 - Quizvraag

Een baby kan met 8 maanden kruipen
A
Waar
B
Niet waar

Slide 12 - Quizvraag

Met 10 maanden kan een baby goed lopen
A
Waar
B
Niet waar

Slide 13 - Quizvraag

Wat wordt er bedoeld met de lichamelijke ontwikkeling?
A
De ontwikkeling van de hersenen
B
De ontwikkeling van het lichaam en de motoriek
C
De ontwikkeling van je eigen ik en het omgaan met anderen
D
De ontwikkeling van je contacten

Slide 14 - Quizvraag

Maak Opdracht 1 (methode)
  • Ga naar Mens & gezondheid
  • Blok 1 Kinderdagverblijf
  • Ontwikkeling van een baby 
  • Opdracht 1:  De lichamelijke ontwikkeling van een baby  
       (1.1 tot en met  1.5)

Slide 15 - Tekstslide

2. Geestelijke ontwikkeling: Taalontwikkeling 
  1. Huilen: Een jonge baby kan nog niet praten, alleen nog maar huilen.
  2. Brabbelen: Na ongeveer 5 maanden maakt het kind allerlei brabbelgeluiden, dit doet hij voor zijn plezier.
  3. Imiteren: De baby vangt geluiden op en herkent de stem van zijn vader of moeder. Hij gaat klanken nadoen, bijvoorbeeld ''mama'' zeggen.
  4.  Een woord: Een baby van ongeveer 9 maanden begint woorden te begrijpen. Hij gaat zijn eerste woordjes zeggen.
  5. Kleine (volledige) zinnetjes: Als de baby ongeveer anderhalf jaar oud is, gaat hij zinnetjes van twee of drie woorden zeggen bijvoorbeeld: '' papa doen''

Slide 16 - Tekstslide

Wat wordt er bedoeld met de geestelijke ontwikkeling?
A
De ontwikkeling van de hersenen
B
De ontwikkeling van het lichaam en de motoriek
C
De ontwikkeling van je eigen ik en de omgang met anderen
D
De ontwikkeling van je motoriek

Slide 17 - Quizvraag

Opdracht 2 (methode)
  • Mens & gezondheid
  • Blok 1 Kinderdagverblijf
  • Ontwikkeling van een baby 
  • Opdracht 2: De geestelijke ontwikkeling van een baby 
       (2.1, 2.2 en 2.3)

Slide 18 - Tekstslide

Bij welke ontwikkeling hoort het als een baby z'n eerste woordje zegt?
A
Sociale ontwikkeling
B
Motorische ontwikkeling
C
Lichamelijke ontwikkeling
D
Geestelijke ontwikkeling

Slide 19 - Quizvraag

Sociaal-emotionele ontwikkeling: 
De baby groeit en leert praten. Het kan steeds meer duidelijk maken aan zijn omgeving. Hierdoor leert het kind om met anderen om te gaan.
 
Sociale - emotionele ontwikkeling: leren omgaan met anderen  

Net als de taalontwikkeling gaat de sociaal-emotionele ontwikkeling in stapjes 

Slide 20 - Tekstslide

Bij welke ontwikkeling hoort het spelen van een rollenspel?
A
Lichamelijke ontwikkeling
B
Sociale ontwikkeling
C
Motorische ontwikkeling
D
Geestelijke ontwikkeling

Slide 21 - Quizvraag

Wat wordt er bedoeld met de sociaal-emotionele ontwikkeling?
A
De ontwikkeling van de hersenen
B
De ontwikkeling van het lichaam en de motoriek
C
De ontwikkeling van de eigen ik en de omgang met elkaar
D
De ontwikkeling van de motoriek

Slide 22 - Quizvraag

Opdracht 3 (methode)
  • Mens & gezondheid
  • Blok 1 Kinderdagverblijf
  • Ontwikkeling van een baby 
  • Opdracht 3: Sociale ontwikkeling van een baby 
       (3.1 & 3.2) 

Slide 23 - Tekstslide

Opdracht 7: Kiezen voor gezond
Je loopt stage bij kinderdagverblijf "De Regenboog".
Tijdens de themaweek "Kiezen voor gezond" worden er activiteiten georganiseerd om ouders en kinderen bewust te maken van het belang van gezonde voeding en een gezonde leefstijl.
Aan jou wordt gevraagd om een knutselopdracht te verzinnen  voor de kinderen van 2/3 jaar.  Je maakt uiteraard een mooi voorbeeld  en daarna een instructie voor de andere leidsters. 



Slide 24 - Tekstslide

Opdracht 7: Kiezen voor gezond
Hoe ga je te werk:

1) Zoek uit welke motorische vaardigheden een kind van 2/3 heeft
2) Bedenk een passende knutselopdracht (pinterest) met als thema: Kiezen voor gezond! 
3) Maak een voorbeeld
4) Maak een korte instructie voor de andere leidsters (Stappenplan: Benodigdheden / stappen om tot het eindresultaat te komen.

5) Lever de instructie in  & een foto van je knutselwerk  in Classroom. 


Slide 25 - Tekstslide

Wat ging goed?
Wat kan beter?
Wat kan ik thuis na vertellen van deze les?


Slide 26 - Tekstslide