Johan de Witt Scholengroep

Les 1: introductie improvisatie en fysiek spel

Les 1: introductie improvisatie en fysiek spel (24/25)
1 / 21
next
Slide 1: Slide
DramaMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4,5

This lesson contains 21 slides, with text slides and 5 videos.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Les 1: introductie improvisatie en fysiek spel (24/25)

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Wat heb ik afgelopen jaar gezien? Wat hebben we (dramagroep) gezien?

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Slide 3 - Video

This item has no instructions

Slide 4 - Video

This item has no instructions

Slide 5 - Video

This item has no instructions

Slide 6 - Video

Nog andere voorbeelden 
Schooljaar 24/25
Kunst Drama HAVO/VWO

PRAKTIJK
P1: fysiek spel en improvisatie
P2: start maakproject
P3: eindpresentatie maakproject

THEORIE = Kunst Algemeen

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Programma P1
Week 1: introductie
Week 2: fysiek spel 
Week 3: improvisatie beroepen
Week 4: improvisatie vanuit thema
Week 5: inspiratie uit tekst
Week 6: scene improviseren
Week 7: repeteren eindscene (combi fysiek spel, improvisatie vanuit 5 w's + spoken word tekst)

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
• Ik weet wat fysiek spel is.
• Ik werk samen met mijn klasgenoten en durf fouten te maken.
• Ik ontdek hoe ik emoties kan uitbeelden met mijn lichaam.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Vandaag
1. Kennismaking
2. Warming up
3. Regels kunst drama
4. Inspiratiebron
5. Maakopdracht
6. Presentatie maakopdracht
7. Reflectie en evaluatie

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

1. Kennismaking
WIE BEN IK?

WIE ZIJN JULLIE? Elkaar leren kennen met een namenspel.
Namenspel: Naam en Beweging

Slide 11 - Slide

Spelbeschrijving:

Introductie:

Laat de leerlingen in een kring staan.
Leg het doel van het spel uit: elkaars namen leren kennen door middel van beweging.
Demonstratie:

Begin zelf met een demonstratie. Zeg je naam en maak een eenvoudige beweging of gebaar (bijvoorbeeld: "Ik ben Lisa" en zwaai met je hand).
Laat de groep de naam en de beweging herhalen.
Eerste ronde:

De eerste leerling rechts van jou herhaalt jouw naam en beweging, en voegt dan zijn/haar eigen naam en een nieuwe beweging toe (bijvoorbeeld: "Lisa" en zwaait met de hand, "Ik ben Tom" en springt).
De volgende leerling herhaalt de namen en bewegingen van de voorgaande deelnemers en voegt dan zijn/haar eigen toe.
2. Warming-Up: Spiegelen
  1. Ga tegenover iemand staan en spreek af wie als eerste leidt.

  2. Spiegel de bewegingen zo precies mogelijk. Hou de bewegingen simpel.

Slide 12 - Slide

Vergeet niet de tweetallen te laten afwisselen tussen wie leidt en volgt.
3. Regels drama
Wat zijn volgens jullie de belangrijkste regels voor drama? 

Bedenk in tweetallen de belangrijkste regels
Schrijf deze op het grote papier

> Bespreken in de groep
> Regels drama samenvoegen

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

4. Inspiratiebron
Serie: Rotown

Kijkvraag: wat maakt de personages interessant als je naar fysiek spel kijkt?


Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Slide 15 - Video

This item has no instructions

Slide 16 - Link

This item has no instructions

Non-verbale expressie (Lichaam) = Fysiek spel
- Bewegingen
- Gebaren
- Handeling
- Lichaamshouding
- Mimiek

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

5. Maakopdracht
Kies een personage uit "Rotown" en beeld deze fysiek uit zonder woorden.

Volgende stap: presenteren personage
timer
10:00

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

6. Presenteren
 Presenteren van de gekozen personages aan de klas. 
- Iedereen presenteer zijn/haar personage met fysiek spel zonder woorden.
- Publieksvraag: bespreek wat goed werkte in hun fysieke spel.

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Wat vinden jullie leuk?
Stuur jullie favoriete films/series/muziek/influencers/theater/etc naar me toe via Teams die jullie graag in les terugzien. Minimaal 3. 

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

7. Reflectie en evaluatie
  • Werk je portfolio en reflectie bij
  • Wat heb je vandaag gemaakt?
  • Wat neem je mee van vandaag?

Slide 21 - Slide

This item has no instructions