What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
Quadraam
Ruimte voor talent
‹
Return to search
Belangrijke rekenvragen H1
Telefoon?
Voor aanvang van de les in de kluis of op eigen risico in de bak.
Zorg dat je op tafel hebt liggen:
- Pen;
-Rekenmachine;
- Schrift;
- Boek
1 / 17
next
Slide 1:
Slide
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 3
This lesson contains
17 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
60 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Telefoon?
Voor aanvang van de les in de kluis of op eigen risico in de bak.
Zorg dat je op tafel hebt liggen:
- Pen;
-Rekenmachine;
- Schrift;
- Boek
Slide 1 - Slide
Programma
Terugblik vorige les
Kennen en kunnen toetsweek
Afronding van deze les
Let op, de vragen uit deze lesson up komen van een oude versie. Ze zijn dus anders dan jouw eigen boek, maar een goede oefening voor de toetsweek!
Slide 2 - Slide
Piet's loon stijgt met 5%, terwijl de gemiddelde prijzen met 10% stijgen. De koopkracht van Piet...
A
Stijgt
B
Daalt
C
Blijft gelijk
D
Kun je niet weten
Slide 3 - Quiz
Een bloemkool kost in augustus 1,59 euro en in september 1,53 euro.
Er is sprake van...
A
Koopkrachtstijging
B
Koopkrachtdaling
C
Inflatie
D
Deflatie
Slide 4 - Quiz
Kennen en kunnen toetsweek 1
Slide 5 - Slide
Antwoorden
Primaire behoeften:
1 67% van € 1.450 = …
2 2 67% = 67 ÷ 100 = 0,67
3 0,67 x € 1.450 = € 971,50
Secundaire behoeften
1 24% van € 1.450 = …
2 24% = 24 ÷ 100 = 0,24
3 0,24 x € 1.450 = € 348
Spaargeld
1 9% van € 1.450 = …
2 9% = 9 ÷ 100 = 0,09
3 0,09 x € 1.450 = € 130,50
Slide 6 - Slide
Antwoorden
a A-merk: meer dan de helft: ruim 50%
B-merk: minder dan een kwart: ± 15 à 20%
Huismerk: meer dan een kwart: ± 30%
b A-merk
1 936 = … % van 1800
2 936 ÷ 1800 = 0,52
3 0,52 x 100 = 52%
B-merk
1 1 354 = … % van 1800
2 354 ÷ 1800 = 0,1966
3 0,197 x 100 = 19,7%
Huismerk
1 510 = … % van 1800
2 510 ÷ 1800 = 0,2833
3 0,283 x 100 = 28,3%
Controle: samen 52% + 19,7% + 28,3% = 100%
Slide 7 - Slide
Slide 8 - Slide
Slide 9 - Slide
Antwoorden
Aanschaf: 1.800 ÷ 4 = € 450
Benzine: 125 x 52 = 6500 km per jaar
Kosten 6500 ÷ 35 x 1,75 € 325
Verzekering: 38 x 12 = € 456
Onderhoud en reparaties: € 250 +
Totale kosten per jaar € 1.481
b € 1.481 ÷ 12 = € 123,42 per maand
€ 1.481 ÷ 52 = € 28,48 per week.
c € 1.481 ÷ 6500 = € 0,2278 per kilometer = 22,8 cent (of € 0,228) per kilometer.
Slide 10 - Slide
Antwoorden
Nog nodig € 2.650 – € 400 = € 2.250
1,5 jaar is 18 maanden.
Reserveren € 2.250 ÷ 18 = € 125 per maand.
Slide 11 - Slide
Antwoorden
a Vorig jaar € 74, nu € 84 ➝ stijging 84 – 74 = € 10
10 ÷ 74 x 100 = 13,5% gestegen.
b Vorig jaar € 63, nu € 72 ➝ stijging 72 – 63 = € 9
9 ÷ 63 x 100 = 14,3% gestegen.
c meer – minder.
d Om te vergelijken kun je beter naar veranderingen in procenten kijken.
Slide 12 - Slide
Antwoorden
a 1.501,80 ÷ 1.407,60 x 100 = 106,7
b De stijging is 1.501,80 − 1.407,60 = € 94,20
94,20 ÷ 1.407,60 x 100 = 6,7% gestegen.
Slide 13 - Slide
Slide 14 - Slide
Slide 15 - Slide
Tips!
Zie een kennen en kunnen lijst in week 6 van de planner;
Zie Quizlet H1 in week 6 van de planner;
Check de lesson up lessen door je te koppelen aan de klassencode (arvoy);
Neem je rekenmachine en woordenboek Nederlands mee naar de toets.
Slide 16 - Slide
Aan het werk
Maak de opdrachten van hoofdstuk 1
H1.1 opd. 2, 4, 5, 7 t/m 14
H1.2 opd. 2 t/m 7 en 9 t/m 11.
H1.3 opd. 3 t/m 11
H1.4 opd. 2 t/m 10 en 11a
Slide 17 - Slide