Inspirerend, verbindend en nieuwsgierig
Een leven lang leren

B&L Lesvoorbereiding

Lesvoorbereiding
Deadline Lesvoorbereiding lesbeurt 4: 29 mei 23:59!

Les in thema
Les per tweetal
Les met 6 delen
1 / 23
next
Slide 1: Slide
B&LMBOStudiejaar 1

This lesson contains 23 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Lesvoorbereiding
Deadline Lesvoorbereiding lesbeurt 4: 29 mei 23:59!

Les in thema
Les per tweetal
Les met 6 delen

Slide 1 - Slide

Onderdelen van
een lesvoorbereiding:

Slide 2 - Mind map

Opbouw:
Doelstelling
Beginsituatie
Warming-up
Kern 1 + 2
Afsluiting (cooling down)

Slide 3 - Slide

Welk onderdeel zit er NIET in het didactisch model van Van Gelder?
A
Beginsituatie
B
Lesopbouw
C
Evaluatie
D
Materiaal

Slide 4 - Quiz

Onderdelen in de
beginsituatie

Slide 5 - Mind map

Beginsituatie
Beginsituatie van de groep, het individu, de lesgever en de randvoorwaarden

Slide 6 - Slide

Noem een consequentie:
Les verspringen: Aantal = 24 studenten
Les Dansen: Geslacht = 20j 4m
Les Buitenspelval: cogn; 60% weet niet wat buitenspel is
Les Waterpolo: Lesgever heeft zelf een gebroken arm
Les Hockey (buiten): 10-11-2020, 8:30u

Slide 7 - Slide

Beginsituatie
Doelstelling
Les/training
Evaluatie
Lesopbouw
Did. Werkvormen
Bewegingsvormen
Organisatie

Slide 8 - Drag question

Warming up Volleybal
Algemene WU
Rekken / losmaken
Specifieke WU

Slide 9 - Slide

Wat doen we in de WU
volleybal allemaal?

Slide 10 - Mind map

Kern van de les
Wat doen we hier?

Slide 11 - Slide

Wat is de inhoud van de kern van de les?

Slide 12 - Open question

De kern kan zijn:
A
Een kern
B
Meerdere kernen, afzonderlijk
C
Meerdere kernen, gekoppeld
D
Alle antwoorden zijn goed

Slide 13 - Quiz

Soorten Kernen
* Een kern
* Meerdere afzonderlijke kernen
* Meerdere gekoppelde kernen
    -  Bekende vaardigheden verbeteren
    -  Herhalen of toepassen van vaardigheden uit kern 1

Slide 14 - Slide

Geef een eigen voorbeeld: welke activiteiten doe jij in lesbeurt 4? Hoe zien jouw gekoppelde kernen eruit? zien

Slide 15 - Open question

Afsluiter/afsluitende kern voor een les voetbal gericht op kopballen: Welke activiteit gaan we doen?

Slide 16 - Open question

Een goede organisatie zorgt voor:

Slide 17 - Mind map

Organisatie: Waar voor staan de letters VID in de VID-regel?

Slide 18 - Open question

Wat betekent het begrip differentiëren?

Slide 19 - Open question

"Een lesvoorbereiding moet zo simpel/compleet zijn dat mijn oma de les kan geven!"

Slide 20 - Slide

Gebruik mijn voorbeeld nou!

Slide 21 - Slide

Hier staat ie:
Teams > Algemeen> Bestanden > Begeleiden & Lesgeven > Lesmateriaal > Daar!

Slide 22 - Slide

Succes!
Denk aan:
- Beiden van je tweetal leven de LVB in!
- Je les heeft een thema
- Je les (met thema) bestaat uit 6 onderdelen
- Deze les telt zwaar mee voor je cijfer!

Slide 23 - Slide