No meat today

===================================================

Colofon
Deze digibordles is gemaakt in opdracht van Nationale Week zonder Vlees.


De opdracht werd uitgevoerd door GDO, Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling, in samenwerking met de NME- en duurzaamheidscentra:
Rémon Dammers; Natuur & Milieu Educatie, te Den Haag
Marijtje Mulder en Ida van Praag; NMCX, Centrum voor Duurzaamheid, te Haarlemmermeer.

Technische vormgeving, ontwerp infographics en digitale didactiek:
BK Onderwijsadvies - Barry Kuijpers en Ivo Wouters

Disclaimer
Deze digibordles is bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden gekopieerd zonder uitdrukkelijke toestemming van auteursrechthebbende(n).
Heeft u suggestief voor verbeteringen of aanpassingen, neemt u dan contact op met de Nationale Week zonder Vlees.


================================================================================================
Gezonde school - Voeding
Les 1
Iets minder vlees, waarom?
1 / 26
next
Slide 1: Slide
GroenMiddelbare schoolvmboLeerjaar 1

This lesson contains 26 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

===================================================

Colofon
Deze digibordles is gemaakt in opdracht van Nationale Week zonder Vlees.


De opdracht werd uitgevoerd door GDO, Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling, in samenwerking met de NME- en duurzaamheidscentra:
Rémon Dammers; Natuur & Milieu Educatie, te Den Haag
Marijtje Mulder en Ida van Praag; NMCX, Centrum voor Duurzaamheid, te Haarlemmermeer.

Technische vormgeving, ontwerp infographics en digitale didactiek:
BK Onderwijsadvies - Barry Kuijpers en Ivo Wouters

Disclaimer
Deze digibordles is bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden gekopieerd zonder uitdrukkelijke toestemming van auteursrechthebbende(n).
Heeft u suggestief voor verbeteringen of aanpassingen, neemt u dan contact op met de Nationale Week zonder Vlees.


================================================================================================
Gezonde school - Voeding
Les 1
Iets minder vlees, waarom?

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Doelen
Leerlingen weten wat de impact is van vleesconsumptie op klimaat en milieu. 
Leerlingen weten dat niet alle soorten vlees dezelfde impact hebben op de wereld. 
Leerlingen kunnen naast vlees nog 5 andere eiwitbronnen noemen. 



Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Introductie: Wat is de impact van vleesconsumptie?
Speel het Duurzaamheid sleepspel op de volgende dia.

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Stelling: Een week zonder vlees is best lastig!
A
Eens
B
Oneens

Slide 4 - Quiz

This item has no instructions

Hoe vaak eten jullie per week thuis vlees?
0x
1x
2x
3x
4x
5x
6x
7x

Slide 5 - Poll

This item has no instructions

Stelling: Zuivel kan ik makkelijk laten staan!
A
Eens
B
Oneens

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

flexitarisch
vegetarisch
veganistisch

Slide 7 - Drag question

flexitarisch: wel vlees, vis en zuivel maar kleine porties
vegetarisch: geen vlees, wel dierlijke producten (kaas, ei)
veganistisch: ook geen boter, melk eieren. Peulvruchten, noten/zaden, sojaproducten belangrijk voor eiwitten, vitamines, mineralen.
Bij welk voedingspatroon past het gerecht het best? 
Vegatarisch
Flexitarisch 
Veganistisch

Slide 8 - Drag question

This item has no instructions

Verschil vegatariër en veganist
Vegetariër:
Geen vlees, gevogelte en vis.
Wel melkproducten, kaas, eieren.

Veganist:
Geen producten van dierlijke oorsprong.
(melkproducten, leer, eieren, vlees, vis).

Flexitariër
Parttime vegetariërs, een of meer dagen per week geen vlees eten.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Ben je vegetarisch, veganistisch of flexitarisch?
A
Ja
B
Nee

Slide 10 - Quiz

This item has no instructions

Slide 11 - Video

This item has no instructions

NO MEAT TODAY

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Slide 13 - Video

This item has no instructions








Voor een duurzaam consumptiepatroon eten we minder:
Voor een duurzaam consumptiepatroon eten we meer:
Vlees
Zuivelproducten
Groente
Peulvruchten
Vleesvervangers

Slide 14 - Drag question

This item has no instructions

De impact van vleesconsumptie

Slide 15 - Mind map

This item has no instructions

Heb je een keer geprobeerd om minder vlees te eten?
A
Ja
B
Nee

Slide 16 - Quiz

This item has no instructions

Stelling: Schoolkantines zouden vegetarisch moeten zijn
A
Eens
B
Oneens

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Stelling: Iedereen moet vegetariër worden
A
Eens
B
Oneens

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Peulvruchten, noten en eieren bevatten veel natuurlijke...
A
vetten
B
vezels
C
eiwitten
D
suikers

Slide 20 - Quiz

This item has no instructions

Welke vleessoort is het minst slecht voor het milieu?
A
Rund
B
Kip
C
Varken
D
Maakt geen verschil

Slide 21 - Quiz

This item has no instructions

Hoeveel procent van de Nederlandse broeikasgassen (zoals CO2) wordt veroorzaakt door veeteelt?
A
10%
B
20%
C
30%
D
40%

Slide 22 - Quiz

This item has no instructions

Wat zou voor jou een belangrijke reden zijn bewust te kiezen tussen wel of geen vlees eten?

Slide 23 - Open question

This item has no instructions

Huiswerkopdracht

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Week Zonder Vlees
Ga zelf een week door het leven als: vegetariër of veganist.

Maak foto’s van je ontbijt, lunch en avondeten. Voeg deze samen in een verslagje en beantwoord de volgende vragen:
Hoe is het je bevallen om minder/geen vlees te eten?
Hoe vond je het om dit te doen?
Hebben ze thuis met je meegedaan?
Wat vond je er het moeilijkste aan?

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Presenteer
Presenteer je huiswerkopdracht volgende les aan de groep.

SUCCES!

Slide 26 - Slide

This item has no instructions