Les 2: Kan voedsel ons langer laten leven?

Les 2: Kan voedsel ons langer laten leven?
1 / 13
next
Slide 1: Slide
BurgerschapskundeBasisschoolGroep 6

This lesson contains 13 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Les 2: Kan voedsel ons langer laten leven?

Slide 1 - Slide

Je neemt verschillende soorten voeding mee. Je hebt van elk vak van de schijf van vijf één product. Ook heb je ongezonde producten mee. Je vraagt aan de kinderen om op de schrijven wat je nodig hebt voor je lichaam en wat niet. Dit vullen ze in op de volgende pagina.
Wat denken jullie dat het lichaam wel en niet nodig heeft?

Slide 2 - Open question

Dit hoort bij de motiverende opening.
Op een schaal van 0 tot 10 (0 = slecht en 10 = goed) let jij op je eigen voeding?
010

Slide 3 - Poll

De kinderen geven in de poll aan op een schaal van 0-10 (0 = slecht en 10 = goed) of zij elke dag op hun voeding letten. Bespreek met de kinderen wat hun antwoorden zijn, waarom ze dit antwoord hebben ingevuld en vraag door.
De lesdoelen
  1. Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat de schijf van vijf inhoudt.
  2. Aan het einde van de les kunnen jullie koppelen wat voeding met langer leven te maken heeft.
  3. Aan het einde van de les kunnen jullie reflecteren op zichzelf m.b.t. gezonde voeding.
  4. Aan het einde van de les hebben jullie een eigen voedsel/drankje ontworpen wat ervoor zorgt dat je langer leeft.
  5. Aan het einde van de les kunnen jullie je zelfgemaakte product verkopen aan de klas.
  6. Aan het einde van de les heb je samengewerkt met klasgenoten.

Slide 4 - Slide

Je vertelt wat de kinderen vandaag gaan leren a.d.h.v. de lesdoelen.
Lesverloop
  • Informatie geven
  • Lijnen lopen
  • Eigen voedsel ontwerpen 
  • Verkopen
  • Evalueren

Slide 5 - Slide

Je vertelt het lesverloop.
Informatie geven

Slide 6 - Slide

We bekijken het filmpje over de vakken van de schijf van vijf.
Waarom denken jullie dat het belangrijk is om gezond te eten?

Slide 7 - Mind map

De kinderen schrijven hun antwoorden op.

Het goede antwoord is: Dit is het verkleinen van ziekten, nodige voedingstoffen, kan helpen om een gezonder of hetzelfde gewicht te hebben en het kan helpen om je duurzamer te laten eten.
In tweetallen:
Schrijf op wat jullie argumenten/ideeën/gedachtes zijn over de startvraag.

Slide 8 - Open question

De kinderen krijgen vijf minuten de tijd om na te denken in tweetallen over argumenten/ideeën/gedachtes over de startvraag.
Lijnen lopen
Ja                                             Soms                                           Nee                                          

Slide 9 - Slide

We maken met elkaar een lijn. Links= ja, midden = soms en rechts is nee.
1.    Zou je in de toekomst insecten eten?
2.    Zou je in de toekomst vleesvervangers eten?
3.    Eet je nu elke dag vlees?
4.    Ben je van plan vegetarier te worden?
5.    Ben je van plan veganist te worden?
6.    Je mag elke dag een snoepje eten.
7.    Je mag elke dag een zak chips eten.
8.    Je moet elke dag groenten eten.
9.    Je moet elke dag fruit eten.
10.    Vind je dat je volgens de schijf van vijf elke dag moet eten?

Eigen voedsel ontwerpen om langer te leven
Criteria:
- Drinken of eten
- Alle voedingstoffen van de schijf van vijf
- Omschrijf hoe het werkt in je lichaam
- Hoe zorgt het ervoor dat je langer leeft?
- Zo creatief mogelijk

timer
1:00

Slide 10 - Slide

De kinderen krijgen per tweetal een A3 papier. Hierop gaan ze iets ontwerpen wat volgens hun ervoor gaat zorgen, dat je langer kan leven. Ze houden zich aan de volgende criteria:
-    Het mag drinken of eten zijn.
-    Alle voedingstoffen van de schijf van vijf moeten erin zitten.
-    Omschrijf waar en hoe het drinken of eten werkt.
-    Het mag zo creatief mogelijk.
-    Hoe zorgt ervoor dat je er langer door leeft?
De kinderen mogen stiften en potloden gebruiken.

Verkopen

Slide 11 - Slide

We gaan per groepje ons zelfgemaakte product verkopen. Dit doen we door goede argumenten te bedenken waarom je dit product zou moeten kopen om langer te kunnen leven. Wat maakt het product zo goed en wat zit erin waardoor we langer zouden leven?
De groepjes gaan voor de klas staan om het te verkopen. De rest van de kinderen luisteren en mogen na hun verkooppraatje vragen stellen over het product.

Evalueren
De lesdoelen:
  1.     Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat de schijf van vijf inhoudt.
  2.     Aan het einde van de les kunnen jullie koppelen wat voeding met langer leven te maken heeft.
  3.     Aan het einde van de les kunnen jullie reflecteren op zichzelf m.b.t. gezonde voeding.
  4.     Aan het einde van de les hebben jullie een eigen voedsel/drankje ontworpen wat ervoor zorgt dat je langer leeft.
  5.     Aan het einde van de les kunnen jullie je zelfgemaakte product verkopen aan de klas.
  6.     Aan het einde van de les heb je samengewerkt met klasgenoten.

Slide 12 - Slide

We kijken of de lesdoelen behaald zijn.
Wat vond je van de les?
Wat heb je geleerd?

Slide 13 - Mind map

De kinderen schrijven op wat ze van de les vonden en wat ze geleerd hebben.