Les 3: Hoe kunnen we onze planeet onsterfelijk maken?

Les 3: Hoe kunnen we onze planeet onsterfelijk maken?
1 / 12
next
Slide 1: Slide
BurgerschapskundeBasisschoolGroep 6

This lesson contains 12 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Les 3: Hoe kunnen we onze planeet onsterfelijk maken?

Slide 1 - Slide

Je neemt allemaal verschillen producten mee. Denk hierbij aan karton, plastic flesje, bananenschil en luiers. Je kan nog meer producten meenemen. Je gaat met de vuilnisbakken die in de klas staan het afval scheiden. Je vraagt de kinderen in welke vuilnisbak de producten moeten.
Op een schaal van 0 tot 10 (0 = slecht en 10 = goed) houd jij je aan afval scheiden?
010

Slide 2 - Poll

De kinderen geven in de poll aan op een schaal van 0-10 (0 = slecht en 10 = goed) houd jij je aan afval scheiden? Bespreek met de kinderen wat hun antwoorden zijn, waarom ze dit antwoord hebben ingevuld en vraag door.
De lesdoelen
  1. Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat duurzaamheid inhoudt.
  2. Aan het einde van de les kunnen jullie koppelen wat de planeet met langer leven te maken heeft.
  3. Aan het einde van de les hebben jullie een eigen duurzame onderneming gemaakt wat ervoor zorgt, dat je langer kan leven.
  4. Aan het einde van de les kunnen jullie hun zelfgemaakte onderneming presenteren aan de klas.
  5. Aan het einde van de les heb je samengewerkt met klasgenoten.

Slide 3 - Slide

Je vertelt wat de kinderen vandaag gaan leren a.d.h.v. de lesdoelen.
Lesverloop
  • Informatie geven
  • Lijnen lopen
  • Eigen duurzame onderneming maken
  • Presenteren
  • Evalueren

Slide 4 - Slide

Je vertelt het lesverloop.
Informatie geven

Slide 5 - Slide

We bekijken het filmpje over duurzaamheid met de planeet.
Wat is duurzaamheid?

Slide 6 - Mind map

De kinderen schrijven hun antwoorden op.

Het goede antwoord is: Duurzaamheid houdt in, dat ervoor gezorgd wordt dan er evenwicht is tussen de mens, het milieu en de economie om de aarde niet kapot te maken. Het is belangrijk, dat je goed zorgt voor het milieu. Denk hierbij aan beperken van de CO2-uitstoot en opwarming van onze planeet.
In tweetallen:
Wat heeft duurzaamheid met onsterfelijkheid te maken?

Slide 7 - Open question

De kinderen krijgen drie minuten de tijd om na te denken in tweetallen over de vraag en hun antwoorden op te schrijven.
Lijnen lopen
Ja                                             Soms                                           Nee                                          

Slide 8 - Slide

We maken met elkaar een lijn. Links= ja, midden = soms en rechts is nee.
1.  1.    Wij zijn verantwoordelijk voor het goed zorgen van onze planeet.
2.    Wij kunnen ervoor zorgen, dat onze aarde er duurzamer gaat uitzien.
3.    Onze aarde hoeft niet duurzamer.
4.    Wij hebben de planeet nodig om onsterfelijk te kunnen zijn.
5.    Wij moeten meer zorgen voor onze planeet, dan wat we nu al doen.

Eigen duurzame onderneming maken
Criteria:
  • Hoe zorgt jullie onderneming voor een duurzamere planeet?
  • Wat heeft dit met onsterfelijkheid te maken?
  • De onderneming is creatief. Het mag van alles zijn.
  • Het product met het doel is duidelijk.
  • Het proces is realistisch.



timer
25:00

Slide 9 - Slide

De kinderen gaan zelf een eigen duurzame onderneming starten. Dit doen ze in groepjes van drie kinderen. Wat is belangrijk om onze planeet duurzamer te maken, zodat we langer zouden kunnen leven? Wat hebben we nodig?
De kinderen maken op een poster om hun ondernemening te promoten. De poster wordt gemaakt op een A3 papier. Dit, zodat de kinderen veel ruimte hebben om te kunnen schrijven en te tekenen. Ze mogen dit doen met stiften en/of potloden.
Dit zijn de criteriapunten:
-    Er staat duidelijk wat ervoor gaat zorgen, dat de planeet duurzamer wordt.
-    Er staat duidelijk wat dit met onsterfelijkheid te maken heeft.
-    De onderneming is creatief. Het mag van alles zijn.
-    Het product met het doel is duidelijk.
-    Het proces is realistisch.

Presenteren

Slide 10 - Slide

De kinderen presenteren hun eigen onderneming wat ervoor gaat zonder dat de planeet duurzamer wordt. Dit vergoot de kans op langer leven.
De rest van de klas kijkt en luistert en geeft tips en tops. Zouden ze het product willen van de onderneming om langer te kunnen leven?

Evalueren
De lesdoelen:
  1. Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat duurzaamheid inhoudt.
  2. Aan het einde van de les kunnen jullie koppelen wat de planeet met langer leven te maken heeft.
  3. Aan het einde van de les hebben jullie een eigen duurzame onderneming gemaakt wat ervoor zorgt, dat je langer kan leven.
  4. Aan het einde van de les kunnen jullie hun zelfgemaakte onderneming presenteren aan de klas.
  5. Aan het einde van de les heb je samengewerkt met klasgenoten.

Slide 11 - Slide

We kijken of de lesdoelen behaald zijn.
Wat vond je van de les?
Wat heb je geleerd?

Slide 12 - Mind map

De kinderen schrijven op wat ze van de les vonden en wat ze geleerd hebben.