Les 7; De toekomst van mijn beroep uitdaging

Les 2; Zelfbeeld
Keuzedeel inspelen op innovaties
Les 7: De toekomst van mijn beroep, uitdaging.
1 / 11
next
Slide 1: Slide
SlbMBOStudiejaar 4

This lesson contains 11 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Les 2; Zelfbeeld
Keuzedeel inspelen op innovaties
Les 7: De toekomst van mijn beroep, uitdaging.

Slide 1 - Slide

Leerdoelen; Wat gaan we leren?
Aan het einde van deze les kun je:
  • Het verband leggen tussen de branche en innovaties
  • De sturende krachten achter veranderingen in zijn/haar branche uitleggen
  •  Richting van zijn of haar ontwikkeling omschrijven.
  • Het verband omschrijven tussen de eigen ontwikkeling en de veranderingen in zijn of haar branche.
  • Op de hoogte zijn van de inhoud en aan welke beoordelingscriteria de eindopdracht/examenopdracht van het KD Inspelen op innovaties moet voldoen.
    .

Slide 2 - Slide

Wat gaan we doen, deze les?
  • Terugkoppeling vorige les +- 5 min
  • Vooruitblik periode +- 5 min
  • Doel van de les +- 5 min
  • terugkoppeling- 20 min
  • 21e-eeuwse vaardigheden +- 15 min
  • Huiswerk +- 5 min
  • Afsluiting +- 5 min

Slide 3 - Slide

Terugkoppeling
 Reportage: ‘Dokters van morgen’ / AI in de zorg
-> Bekeken? Indruk?
• Een leven lang leren
Hoe wordt er op jouw stage aandacht gegeven aan innovaties?
Hoe wordt er op jouw stageplaats gewerkt aan kwaliteit en deskundigheid?

Hoe houd jij je kennis bij: NVDA en KABIZ
- > https://www.nvda.nl/ en Kwaliteitsregister - NVDA
- > https://www.kabiz.nl/default.aspx - Beroepen (kabiz.nl)
• 21e eeuwse vaardigheden
Welke vaardigheden gebruik je? Welke spreken je aan?

Slide 4 - Slide

Terugkoppeling lessenoverzicht; 
Keuzedeel Inspelen op innovaties
Keuzedeel
Inspelen op innovaties
Je zelfbeeld (les 2,3&4)
  • Karaktereigenschappen
  • Vaardigheden
  • Kernkwaliteiten
  • Rollen van Belbin
Branches en innovaties (les5)
De toekomst van mijn beroep (les 6)
Introductie Keuzedeel (Les 1)
  • Hoe werkt het keuzedeel
  • Term innovatie
Uitdaging (les 7&8)
(presentatie voorbereiding)

Slide 5 - Slide

21e-eeuwse vaardigheden


Innovaties vragen om nieuwe vaardigheden
Competenties om deel te nemen in de maatschappij
van de toekomst





Bron:
https://www.kennisnet.nl/artikel/6648/alles-wat-u-moet-wetenover-21e-eeuwse-vaardigheden/

Slide 6 - Slide

21e-eeuwse vaardigheden 
Innovaties -> nieuwe vaardigheden
Competenties om deel te nemen in de maatschappij
van de toekomst






Bron:
https://www.thiememeulenhoff.nl/mbo/generiek/21stcentury-skills

Slide 7 - Slide

Thema: De uitdaging 
Ter voorbereiding van de eind-opdracht:
• Benoem jouw karaktertrekken en vaardigheden
• Benoem een ontwikkeldoel voor wat betreft je
karaktertrekken en een ontwikkeldoel wat betreft
vaardigheden.
• Hoe ga je deze bereiken, wat heb je daarvoor nodig?
• Hoe reageer jij op innovaties?

Slide 8 - Slide

Thema: De uitdaging
Hulpvragen voor inhoud presentatie:
• Benoem een innovatie op jouw werkplek/stage
• Wat houdt deze innovatie in? Leg dit uit.
• Hoe ben je aan je informatie gekomen? (bron)
• Hoe heb jij met werkplek gesproken over de innovatie.
• Hoe wordt erover de innovatie gedacht?
• Welke kansen en bedreigingen zijn er voor de gekozen
innovatie voor de uitvoering van het beroep en de branche
waarin je werkt? Maar hierbij gebruik van een SWOT-analyse
• Hoe sta jij tegenover deze innovatie?
• Zijn er ontwikkelpunten voor jou t.a.v. de gekozen innovatie?
 ( karaktertrekken/vaardigheden)
• Hoe ga je deze bereiken, wat heb je daarvoor nodig?

Slide 9 - Slide

Wij weten lang niet alles
En dat is maar goed ook, want wij geloven dat jij altijd kunt blijven leren.

Je leert van elkaar, maar ook van jezelf
Op onze campus, in de praktijk, op je werk. Overal en altijd

Iedereen leert op zijn eigen manier.
Laten we samen ontdekken wat voor jou het beste werkt.
Want als je elke dag iets nieuws leert blijf je groeien
Wat heb jij vandaag geleerd?

Slide 10 - Slide

Afsluiting en huiswerk
Huiswerk:
• Werken aan de Eindopdracht/examenopdracht van het keuzedeel Inspelen op Innovaties

Eindopdracht (examenopdracht) : zie TEAMS Inspelen op innovaties –Opdrachten

Slide 11 - Slide