Messcherp les 1

Messcherp les 1
Culturele aspecten
1 / 24
next
Slide 1: Slide
Mens & MaatschappijMiddelbare schoolvmbo lwoo, b, kLeerjaar 1,2

This lesson contains 24 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Messcherp les 1
Culturele aspecten

Slide 1 - Slide

Leerdoel
De leerling kan uitleggen dat mensen bij een subcultuur (willen) horen en dat elke subcultuur invloed heeft op het gedrag.

Slide 2 - Slide

Planning
Inleiding: Nieuwsbericht
Kern:          Hier en nu          
       Ruimte  
Tijd  
Afsluiting: Persoonlijk       

Slide 3 - Slide

Nieuwsbericht

Slide 4 - Slide

Wat voel je?

Slide 5 - Mind map

Waar denk je aan?

Slide 6 - Mind map

Hier en nu

Slide 7 - Slide

Hoe belangrijk is sociale status?
A
Heel belangrijk
B
Een beetje belangrijk
C
Nauwelijks belangrijk
D
Niet belangrijk

Slide 8 - Quiz

Hoe belangrijk is geld?
A
Heel belangrijk
B
Een beetje belangrijk
C
Nauwelijks belangrijk
D
Niet belangrijk

Slide 9 - Quiz

Drillrap

Slide 10 - Slide

Wat is jouw mening over drillrap?
Denken-delen-uitwisselen

Slide 11 - Slide

Uitwisselen

Slide 12 - Open question

Ruimte

Slide 13 - Slide

Ping pong
In tweetallen
Om de beurt een woord zeggen
Antwoord geven op de volgende vragen:

Slide 14 - Slide

Waar speelt Drillrap zich af?
In welke culturen speelt Drillrap zich af?

Slide 15 - Slide

Waar?

Slide 16 - Mind map

Culturen

Slide 17 - Mind map

Tijd

Slide 18 - Slide

Is mesgeweld alleen iets van nu?
Maak het werkblad!

Slide 19 - Slide

Wanneer? Wat? 
1700: Volkse duel met mes (degen)
17e – 18e eeuw: Gevechten met een groep, met mes (degen)
1800-1970: Gevechten met een groep, zonder mes (vuisten)


Slide 20 - Slide

1970-2010: Individuele gevechten, met mes (zakmes, vlindermes)
2010-nu: Zowel gevechten met een groep als individueel, met mes (machete, keukenmes)

Slide 21 - Slide

Persoonlijk
Conclusie: Plakker parade!
Heeft de drillrap invloed op bepaalde groepen mensen en wat zijn de gevolgen hiervan?

Slide 22 - Slide

Leerdoel gehaald?
De leerling kan uitleggen dat mensen bij een subcultuur (willen) horen en dat elke subcultuur invloed heeft op het gedrag.

Slide 23 - Slide

Vragen voor les 2 of voor de wijkagent?

Slide 24 - Open question