What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
Les 1 - week 17 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers
1 / 15
next
Slide 1:
Slide
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
This lesson contains
15 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
50 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers
Slide 1 - Slide
Programma (mavo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 2 bespreken (5 min)
3. Introductie leerdoel 3 - Renaissance (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 3 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 3 (10 min)
Slide 2 - Slide
Programma (havo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 1 bespreken (10 min)
3. Introductie leerdoel 2 - Oorzaken ontdekkingsreizen (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 2 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 2 (10 min)
Slide 3 - Slide
Leerdoelen introductie tijdvak 5
1. Je kunt uitleggen waar de titel van tijdvak 5 voor staat (ontdekkers & hervormers) en je kent de bijhorende jaartallen.
2. Je kunt drie belangrijke ontwikkelingen uit tijdvak 5 noemen.
Slide 4 - Slide
Welke bekende Grieks-Romeinse tempel staat in Rome?
A
Angkor Wat
B
Parthenon
C
Pantheon
D
Taj Mahal
Slide 5 - Quiz
a. Wat is de titel van tijdvak 5?
b. Welke jaartallen horen erbij tijdvak 5?
Slide 6 - Open question
Een ander benaming voor de Oudheid is ...
A
de Prehistorie
B
de Tijd van Grieken en Romeinen
C
de Tijd van Monniken en Ridders
D
de Tijd van Jagers en Boeren
Slide 7 - Quiz
2. Je kunt drie belangrijke ontwikkelingen uit tijdvak 5 noemen.
Er kwam opnieuw interesse in de tijd van de Grieken & Romeinen.
Er vonden ontdekkingsreizen plaats.
Er kwamen problemen binnen de kerk.
Slide 8 - Slide
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo)
Lezen blz. 99
terug naar de oudheid?
Waarom kwam er in Rome belangstelling rond 1500 voor de Romeinen?
Leg uit wat Renaissance betekent.
Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven.
Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde.
Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71)
Slide 9 - Slide
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo)
1. Waarom kwam er in Rome belangstelling rond 1500 voor de Romeinen?
Oude resten van de Romeinen lagen in Rome
2. Leg uit wat Renaissance betekent.
Wedergeboorte van de oudheid; opnieuw interesse in de wetenschap, kunst en gebouwen uit de tijd van Grieken en Romeinen.
Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven.
Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde.
Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71)
Slide 10 - Slide
1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 1/2
1. Leg uit waar mensen grote belangstelling voor kregen in rond 1300.
De Griekse en Romeinse cultuur; gebouwen, kunst, wetenschap en verhalen
2. Leg uit wat Renaissance betekent.
Wedergeboorte van de Griekse en Romeinse cultuur
Slide 11 - Slide
1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 2/2
3.Beargumenteer waarom de Renaissance in Italië begon.
Overblijfselen van de Romeinse tijd waren in Italië te vinden.
4 a. Leg uit wat het idee in de middeleeuwen
was.
Leven op aarde niet belangrijk: voorbereiding op de dood.
b. Leg uit wat het idee in de Renaissance werd.
Je mocht genieten van het leven op aarde.
Slide 12 - Slide
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (mavo)
3. Leg uit waar Italiaanse steden vooral geld aan uit gaven.
Aan kunst en architectuur
4. Leg uit waarom de ideeën van de Renaissance zich snel verspreidde.
Klaar maken opdracht 3 t/m 5b (blz. 71)
Slide 13 - Slide
2. Je kunt twee oorzaken noemen voor de ontdekkingsreizen. (blz. 20)
3. Je kunt beschrijven welke gevolgen de komst van Europeanen had voor gebieden in Azië, Afrika en Amerika. (blz. 22)
1. Leg uit wat het doel was van de ontdekkingsreizen.
2. Leg de twee oorzaken uit voor het ontstaan van de ontdekkingsreizen.
Noem drie gevolgen die de komst van de Europeanen hadden in Azië, Afrika en Amerika
Klaar?
Maak opdracht 7 t/m 13 op blz. 21 en 23
Slide 14 - Slide
Noem een kenmerk van Grieks-romeinse bouwkunst en beeldhouwkunst.
Slide 15 - Open question
More lessons like this
Les 1 - week 18 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
March 2024
- Lesson with
13 slides
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Les 1 - week 18 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
September 2023
- Lesson with
13 slides
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Introductie tijdvakken: Wat ging er vooraf aan de renaissance?
September 2023
- Lesson with
16 slides
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les2)
May 2022
- Lesson with
11 slides
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les1)
May 2022
- Lesson with
13 slides
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les1)
May 2022
- Lesson with
14 slides
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
De Renaissance
April 2017
- Lesson with
27 slides
by
Geschiedenisleraar.nl
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo, mavo, havo, vwo
Leerjaar 1,2
Geschiedenisleraar.nl
Tijdvak 5 Ontdekkers en Hervormers
November 2018
- Lesson with
37 slides
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 4