Lesvoorbereiding Taal: Oversteken

Lesvoorbereiding Taal: Oversteken
1 / 12
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 12 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Lesvoorbereiding Taal: Oversteken

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les kennen de kinderen de woorden uitkijken, druk, de klaar-over, oversteken, de overkant en het zebrapad. Aan het einde van de les weten de kinderen hoe ze veilig kunnen oversteken.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Wat weet je al over veilig oversteken?

Slide 3 - Mind map

This item has no instructions

Inleiding met filmpje
Bekijk samen een filmpje over veilig oversteken. Bespreek wat er in het filmpje gebeurt.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Uitleg over het zebrapad
Wat is een zebrapad? Hoe gebruik je het? Belang van het zebrapad.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Wat is een klaar-over?
De rol van de klaar-over. Hoe kan hij/zij helpen bij het oversteken?

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Oefenen met oversteken
Oefen met oversteken zonder zebrapad. Kijk naar links en rechts. Wat moet je doen voordat je oversteekt?

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Herhaling van nieuwe woorden
Bespreek samen de nieuwe woorden: uitkijken, druk, klaar-over, oversteken, overkant, zebrapad.

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Definitielijst
uitkijken: goed opletten of er verkeer aankomt
zebrapad: oversteekplaats met zwart-witte strepen
klaar-over

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 10 - Open question

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 11 - Open question

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 12 - Open question

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.