What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
didactiek les 5
Les en leiding geven theorie
1 / 23
next
Slide 1:
Slide
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
This lesson contains
23 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
120 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Les en leiding geven theorie
Slide 1 - Slide
Wat gaan we vandaag behandelen?
Doelstellingen
Doelstelling in het didactisch model
Soorten doelstellingen
Formuleren van kortetermijndoelstellingen
Slide 2 - Slide
Wat zijn doelstellingen?
Slide 3 - Mind map
Doelstelling
Doelstelling is datgene dat je wilt bereiken.
Lesgeven zonder doel leidt tot 'bezighouden'
Het begingedrag van de deelnemer (beginsituatie)
Het eindgedrag van de deelnemer (doelstelling)
Slide 4 - Slide
Als na een uur trainen iedereen van de groep de schoolslag beheerst, heb je dan iets bereikt?
Ja
Nee
Slide 5 - Poll
Het antwoord kan ja en nee zijn
Nee; iedereen beheerste voor de training al de schoolslag.
Ja; Als er daadwerkelijk verandering in gedrag heeft plaatsgevonden.
Slide 6 - Slide
Gedragsverandering
Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
Sociaal-affectief gedrag
Belangrijk is dat je een goed beeld hebt van het begingedrag (beginsituatie) en het eindgedrag (doelstelling).
Slide 7 - Slide
De belangrijkste vraag
'Wat wil ik bereiken'
Slide 8 - Slide
Je doelstelling heeft invloed op:
De lesopbouw
De organisatie
De bewegingsvorm
De didactische werkvormen
Door deze bewust invulling te geven, vergroot je de kans op succes, het behalen van je doelstelling.
Slide 9 - Slide
Verantwoorden
Slide 10 - Slide
Didactisch model
Slide 11 - Slide
Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie
Slide 12 - Slide
De doelstelling bepaalt altijd de vorm en de inhoud van je les
A
Waar
B
Niet Waar
Slide 13 - Quiz
Wat je gaat doen en in welke volgorde, heeft te maken met:
A
Didactische werkvormen
B
de Organisatie
C
Bewegingsvormen en lesopbouw
Slide 14 - Quiz
Verantwoording
Geeft aan wat je wilt bereiken
Zet aan tot nadenken over de les
Gericht naar optimaal resultaat
Praktische invulling van de les
Uitleggen aan anderen waarom welke keuze gemaakt is
Slide 15 - Slide
De doelstelling bepaalt altijd de vorm en inhoud van je les.
Wat je gaat doen en in welke volgorde.
Hoe je de les gaat organiseren
Welke aanwijzingen je geeft en op welke manier je dit gaat doen.
Slide 16 - Slide
Je vorige doelstelling was te moeilijk, wat doe je?
Slide 17 - Open question
Je doelstelling was te makkelijk en na 10 minuten was die al behaald, wat doe je?
Slide 18 - Open question
Je doel was voor 2 sporters uit de groep te moeilijk, wat doe je?
Slide 19 - Open question
Het verband tussen doelstelling en evaluatie
Na je evaluatie, stel je de doelstelling voor de volgende les bij.
Doelen aanpassen = kans tot slagen vergroten .
Slide 20 - Slide
Soorten doelstellingen
Het gedrag dat je wilt veranderen
De tijd die je nodig denkt te hebben om je doelstelling te behalen.
Slide 21 - Slide
Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
sociaal-affectief gedrag
CLUKS
Klimmen
Vangen en gooien
Spelregels
Weten wat de lijnen van een veld betekenen
Hoe kan ik het beste tikken
Vergroten van zelfvertrouwen
Respect
Omgaan met elkaar
Slide 22 - Drag question
Maken opdrachten
3,4,5,6 & 7
Slide 23 - Slide
More lessons like this
didactiek les 5
September 2022
- Lesson with
25 slides
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
Les 6
October 2024
- Lesson with
12 slides
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
B1K1 - leereenheid 3.2 en 3.3
February 2024
- Lesson with
19 slides
Sport en bewegen
MBO
Studiejaar 1
LL-TH Beginsituatie & Doelstellingen
September 2023
- Lesson with
44 slides
Sport en Bewegen
MBO
Studiejaar 1
Les 6
July 2024
- Lesson with
24 slides
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
B&L leerjaar 3 extra info Doelstellingen
October 2022
- Lesson with
23 slides
B&L
MBO
Studiejaar 3
Kerntaak 1 - LWP 1 -Etappe 4 - Doelstellingen deel 1
July 2023
- Lesson with
31 slides
Sport en Bewegen
MBO
Studiejaar 1
K1 LE2 les 1
December 2022
- Lesson with
43 slides