Zakelijke brief les 1

Effectief Communiceren: 

Zakelijke E-mail vs. Brief
1 / 17
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo b, k, gLeerjaar 4

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Effectief Communiceren: 

Zakelijke E-mail vs. Brief

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les kun je de verschillen benoemen tussen zakelijke e-mails en zakelijke brieven.

Aan het einde van deze week kun je: 
  • Een zakelijke brief schrijven;
  • Het werk van jezelf en anderen beoordelen aan de hand van een nakijkblad.


Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Opwarmen
Eerst even opwarmen met enkele quizvragen.

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Wat is het doel van een zakelijke brief?
A
Geen specifiek doel hebben
B
Informatie verstrekken of een verzoek doen
C
Reclame maken
D
Grappen vertellen

Slide 4 - Quiz

This item has no instructions

Wat is de juiste aanhef voor een zakelijke brief volgens de leerstof?
A
Beste meneer/mevrouw,
B
Geachte heer/mevrouw,
C
Beste,
D
Geachte,

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

Hoe sluit je een zakelijke brief af volgens de leerstof?
A
MVG, Voor- en achternaam
B
Met vriendelijke groet, Voor- en achternaam
C
Alvast bedankt. Met vriendelijke groet, Voor- en achternaam
D
Bedankt voor uw aandacht. Groet, Voor- en achternaam

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

Hoe schrijf je de plaats- en datumnotering op de juiste manier?
A
Sneek, 5-01-2024
B
Sneek 5-01-24
C
Sneek, 5 februari 24
D
Sneek, 5 februari 2024

Slide 7 - Quiz

This item has no instructions

Wat betekent 'Betreft:' ?

Slide 8 - Open question

This item has no instructions

Noteer het volgende adres op de juiste manier, alsof je een zakelijke brief schrijft: St. Antonius ziekenhuis t.a.v. Afdeling klinische neurofysiologie Soesterweg 1 3543 BV Nieuwegein

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

Wat zijn volgens jou de verschillen tussen e-mails en brieven?

Slide 10 - Open question

This item has no instructions

Zakelijke e-mail

Aan:
CC/BCC:
Onderwerp:
Geachte heer/mevrouw,
Inleiding
Kern
Slot
Met vriendelijke groet,
Voor- en achternaam
Bijlagen
Zakelijke brief

Afzender
Geadresseerde
Plaats, datum
Betreft:
Geachte heer/mevrouw,
Inleiding
Kern
Slot
Met vriendelijke groet,
Voor- en achternaam
Bijlagen

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Oefening 1
1. Je werkt in een groepje.
2. Je krijgt een zakelijke brief en een beoordelingsformulier. 
3. Lees de brief en het formulier goed door. 
4. Beoordeel de brief op 'inhoud' en 'presentatie/conventies'.
5. Markeer spelfouten of taalfouten die je in de brief ziet staan.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Oefening 2
1. Je werkt in een groepje.
2. Je krijgt een zakelijke brief en een beoordelingsformulier van een ander groepje. 
3. Beoordeel de brief op 'inhoud' en 'presentatie/conventies'. 
4. Kijk of jullie groepje dezelfde bevindingen heeft.
5. Markeer spelfouten of taalfouten die je in de brief ziet staan.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Welke brief vond jij het beste?
Die van Harmke Hazelhof
Die van Dirk en Jannie

Slide 14 - Poll

This item has no instructions

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 15 - Open question

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 16 - Open question

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 17 - Open question

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.