PVS week 1 les 4 Internationale Competenties

PVS week 1 les 4 Internationale Competenties
Praktijkvraagstuk week 3.1, les 4

Internationale Competenties
1 / 19
next
Slide 1: Slide
VerpleegkundeHBOStudiejaar 1

This lesson contains 19 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 100 min

Items in this lesson

PVS week 1 les 4 Internationale Competenties
Praktijkvraagstuk week 3.1, les 4

Internationale Competenties

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Programma
Lesdoelen
Introductie 
Vanzelfsprekendheden
Cultural calling cards
Internationale competenties
Global Mind Monitor
Leerdoel maken
Afronding

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Na deze les

* kun je internationale competenties omschrijven
* heb je meer inzicht in je eigen internationale competenties
* heb je een leerdoel opgesteld naar aanleiding van de   uitkomst  van de Global Mind Monitor

Slide 3 - Slide

This item has no instructions





Waarom internationalisering in het onderwijs?

Slide 4 - Slide

Ga kort het gesprek aan met studenten. 

We krijgen steeds meer met andere culturen te maken. Rotterdam is een diverse stad met 170 verschillende nationaliteiten en velen van ons zullen in deze regio komen te werken.
Maar ook wordt er veel gereisd, is er internationale literatuur beschikbaar, wordt er steeds meer internationaal samengewerkt. We leven allemaal in een internationale context wat van ons vraagt dat we daar ook mee leren omgaan.

De onderwijsraad stelt dat studenten het onderwijs internationaal competent dienen te verlaten.  Internationalisering dient in het curriculum opgenomen te worden.

In leerjaar 1 gaan de studenten kennismaken met internationale zorgcontext middels een COIL. Collaborative Online International Learning.
Studenten worden gekoppeld aan of internationale student (uit Portugal), een stagiaire van HR die abroad is, een docent van HR met abroad ervaring of een internationale docent. 
Voor een aantal opdrachten gaan studenten informatie ophalen bij hun partner.

Thema LUK 3 PVS:
BRING YOUR OWN PROFESSIONAL
(Als hbo-verpleegkundige coördineer je de zorg voor individuele zorgvrager en patiënten groepen en werk je samen met de zorgvrager en diens naasten en met professionele-, informele zorgverleners in de zorgketen en het netwerk van de zorgvrager). 

De patient of collega kan dus iemand zijn met een andere culturele achtergrond.


Wat is voor jou vanzelfsprekend in het dagelijks leven?

Slide 5 - Slide

studenten schrijven dit op een post-it.
Vervolgens een propje van laten maken en naar een klasgenoot laten gooien
Student bekijkt de vanzelfsprekendheid van  klasgenoot en bespreekt dit met zijn/haar buur

Afronding door een aantal op te laten noemen. Zijn er verschillen / overeenkomsten.

Ondanks dat we allemaal in Rotterdam op school zitten, wat betekend dat we in NL wonen en werken, zullen er onderling al grote verschillen mogelijk zijn.
Internationaal is dat nog meer en dat kan al in kleine dingen blijken.





grote ramen, open gordijnen

(kring)verjaardag met vaste structuur: cadeautje geven, koffie met taart, borrelhapje) 


strakke planning/ structuur/ schema's 


kraanwater drinken


boterham (met pindakaas of kaas) als lunch  
 


bedekte ramen voor privacy (en veiligheid

verjaardag wordt meestal niet gevierd, feestjes minder gestructureerd, vrije interactie


flexibele, minder strikte tijdsplanning. Kan een halfuur of uur of misschien nog meer later zijn dat je arriveert bij je afspraak.

 drinkwater koop je, is anders onveilig

 
uitgebreide warme maaltijd als lunch

Nederland VS internationaal

Slide 6 - Slide

Hoe kijk je naar de ander?
Wat verwacht je?
Wat denk je over mij als docent....

Slide 7 - Mind map

Werkvorm:

Opdracht even toelichten

laat de studenten iets over jou als docent benoemen. Dat kun je breed houden, zodat studenten zelf iets verzinnen over wat ze over je denken, bij je vinden passen etc.  Of je kunt ze gericht een opdracht geven:
- welke sport doe ik
- hoe is mijn interieur
- wat zijn mijn hobby's
- welk tv programma is favoriet

Studenten vinden het erg leuk om dit na te bespreken en te horen of het daadwerkelijk klopt.
Ga het gesprek aan hoe ze tot die verwachting komen, waarom denken ze hetgeen ze opgeschreven hebben.
Het kan kloppen of juist helemaal niet. Zo kan ook communicatieruis ontstaan

Introductie naar referentiekader, waarden en normen.

Hoe je kijkt naar iemand wordt bepaald en beïnvloed door eigen waarden en normen, opvoeding, referentie kader.

Wat doe je als het anders blijkt dan jij verwacht? Of als iets schuurt?




Cultural calling cards
In groepjes van 5 a 6 studenten in gesprek over eigen cultuur, identiteit en gewoontes.

Waar zitten de overeenkomsten en waar de verschillen?

Slide 8 - Slide

Om te kunnen anticiperen op anderen, is het belangrijk jezelf te kennen. Wat is je eigen referentiekader en wat is cultureel, traditioneel of je eigen identiteit.

Studenten gaan met elkaar in gesprek aan de hand van cultural calling cards

Komen ws tot ontdekking dat er ook onderling al verschillen bestaan.

Docent kan langs groepjes gaan en even mee doen in het groepje.
Korte terugkoppeling vanuit de groepjes. Hoe is het ervaren om met deze thema's bezig te zijn?
Wat viel op?
Waren er overeenkomsten of juist verschillen?

Slide 9 - Slide

5 min. pauze

Slide 10 - Slide

https://www.nuffic.nl/sites/default/files/2020-08/brochure-internationale-competenties_0.pdf

Om te kunnen leren en werken in een internationale omgeving (waar we allen mee te maken hebben, in de zorg maar ook in de maatschappij) moet je internationale competent zijn. Dit ben je niet vanzelfsprekend, maar kun je wel ontwikkelen.
Wat zijn internationale competenties

Interculturele competenties: Kennis, houding en vaardigheden die nodig zijn in de omgang met mensen van andere (talige en culturele) achtergronden.

Internationale oriëntatie: Bekendheid met internationale thema’s, instanties en perspectieven. Zowel met betrekking tot het vak en beroep waarvoor wordt opgeleid, als breder, de maatschappij en de wereld. 

Persoonlijke ontwikkeling: Persoonlijke eigenschappen die nodig zijn voor - en versterkt worden door – zowel interculturele als internationale ervaringen.  

Student moet leren omgaan met verschillen in kennis, houding en vaardigheden, krijgt een internationale oriëntatie en maakt een persoonlijke ontwikkeling door. Deze ontwikkeling ontstaat door samen te werken in een internationale groep en inzicht te krijgen in de gezondheidszorg in andere landen door een Collaborative Online International Learning (COIL).

Slide 11 - Video

toelichting ijsberg...
Invullen van Global Mind Monitor

Slide 12 - Slide

toelichting geven op Global Mind Monitor

https://globalmind.info/nl/model/
Wat verbaasde je uit de vragenlijst?

Slide 13 - Mind map

studenten kunnen vragen tegenkomen waarover ze verbaasd zijn of waarvan ze andere uitkomsten hadden verwacht.

Ga in gesprek daarover. 
wat maakt dat het je verbaasd / tegenvalt?

Hoe internationaal competent scoor jij jezelf?
😒🙁😐🙂😃

Slide 14 - Poll

This item has no instructions

welke internationale competentie wil je vooral verder ontwikkelen?

Slide 15 - Mind map

bespreek een paar antwoorden.
Vraag hoe ze denken eraan te kunnen werken
Maak een persoonlijk leerdoel n.a.v. de Global Mind Monitor.

Waaraan wil je werken middels het komende project m.b.t internationalisering?

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Afronding
Wat is besproken:

Wat zijn internationale competenties
Waarom belangrijk, zowel maatschappelijk als in zorgcontext
Hoe ga je hier aan werken

Slide 17 - Slide

Eigen invulling hoe af te ronden.
Studenten laten samenvatten of zelf korte samenvatting geven



Wat neem je mee uit deze les?

Slide 18 - Mind map

This item has no instructions

Volgende week in 4e les komt verder uitleg over het COIL project aan bod

Formuleer je persoonlijke leerdoel


Tot volgende keer!

Slide 19 - Slide

This item has no instructions