Les 4 en 5- Schrijven

Welkom bij Nederlands! 
1 / 18
next
Slide 1: Slide
NederlandsVoortgezet speciaal onderwijsLeerroute 3

This lesson contains 18 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Welkom bij Nederlands! 

Slide 1 - Slide

Lesdoelen
1. Aan het einde van de les kun je in eigen woorden vertellen hoe een overtuigende tekstsoort (betoog) is ingedeeld. 



2. Aan het einde van de les heb je een overtuigende tekstsoort (betoog) geschreven




Slide 2 - Slide

Lesdoelen
Extra optie
3. Aan het einde van de les heb je je eigen en de tekst van een klasgenoot nagekeken met een criteriumformulier.  


Slide 3 - Slide

Lesprogramma
- vorige les bespreken; 
- lesprogramma en persoonlijke lesdoelen (1 minuut); 
- uitleg betoog schrijven - overtuigen (7-10 minuten);
- gezamenlijk tekst lezen en opdracht bespreken (7 minuten); 
- zelfstandig aan de slag met de opdrachten (30 minuten); 
- pauze      (7 minuten); 
- verder werken of gezamenlijk boek lezen (20 minuten). 

Slide 4 - Slide

Vorige les

Slide 5 - Slide

lesprogramma & persoonlijke doelen
Wat staat er op het programma? 

Wat is jouw persoonlijke leerdoel van vandaag?
timer
1:00

Slide 6 - Slide

Introductie
Het betoog
betogen
overtuigen

timer
2:00

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Slide

inleiding- mening
Ik vind dat lachgas verboden moet worden. 
Volgens ons, ik ben van mening...
Ik denk dat alcoholreclame verboden moet worden.

Slide 9 - Slide

Middenstuk (kern) - argumenten
Ten eerste, omdat je van alcoholreclame zin krijgt om wijn, bier of sterke drank te drinken. Dat is erg, want van alcohol drinken krijg je sneller kanker, kun je dik worden, en loop je hersenschade op. 

Slide 10 - Slide

Middenstuk (kern) - argumenten




Ten tweede, want, tot slot...
,omdat onderzoek aantoont dat lachgas hartproblemen of een lage bloeddruk veroorzaken. 

Slide 11 - Slide

Slot - conclusie
Dus, ik vind dat lachgas verboden moet worden, omdat het hartproblemen en een lage bloeddruk kan veroorzaken, dat je longen kunnen bevriezen en dat je flauw kan vallen. Daarom denk ik dat het goed is dat er een verbod komt op lachgas. 
Dus, kortom, concluderend ...
timer
3:00

Slide 12 - Slide

Check in duo's
1. Gezamenlijk de tekst lezen; 
2. Maak de vragen alleen

Klaar? --> Bespreek de antwoorden met je buurman.

Uitkomst: antwoorden delen met de klas
timer
7:00

Slide 13 - Slide

Aan de slag :-)
Wat: zelfstandig aan de slag met opdracht 1 of opdracht 2 van het onderdeel 'Schrijven', bladzijde 8 en 9. 

Extra hulp nodig: deelname instructietafel
Heb je een vraag? Stel de vraag eerst aan je klasgenoot 
Klaar
- Tekst controleren met het criteriumformulier (bijlage 1);
- tekst klasgenoot controleren met het criteriumformulier + tekst inleveren;
- boek zelfstandig lezen (Een nacht met Vedder).

Klaar en nagekeken: tekst inleveren bij mevrouw Wagenaar
timer
30:00

Slide 14 - Slide

Lesdoelen
1. Aan het einde van de les kun je in eigen woorden vertellen hoe een overtuigende tekstsoort (betoog) is ingedeeld. 



2. Aan het einde van de les heb je een overtuigende tekstsoort (betoog) geschreven




Slide 15 - Slide

Lesdoelen
Extra optie
3. Aan het einde van de les heb je je eigen en de tekst van een klasgenoot nagekeken met een criteriumformulier.  


Slide 16 - Slide

persoonlijke doelen
Wat was jouw persoonlijke leerdoel van vandaag?

Heb je dit doel gehaald
timer
2:00

Slide 17 - Slide

Volgende les
- Optie: eigen en elkaars teksten nakijken; 
- Voorbereiden debat.

Slide 18 - Slide