Nederland H1-4

Inleiding: Ruimte voor de rivier

les 1 (31-1)
- start
- terugblik
- vragen H1: 2, 3, 5-10 maken/tussentijd groepjes Eifel
- afronding


1 / 18
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeMiddelbare schoolhavoLeerjaar 5

This lesson contains 18 slides, with interactive quiz and text slides.

Items in this lesson

Inleiding: Ruimte voor de rivier

les 1 (31-1)
- start
- terugblik
- vragen H1: 2, 3, 5-10 maken/tussentijd groepjes Eifel
- afronding


Slide 1 - Slide

MEANDER: maak de zin compleet
Een meanderende rivier ontstaat door ............ in de binnenbochten en ................ in de buitenbochten 
Erosie
Sedimentatie

Slide 2 - Drag question

Ruimte voor de rivier

- start en dagopening
- Eifel: vragen? Check: groepjes
- vragen 1.1: 2, 3, 5-10 bespreken
- vragen 1.2: 3, 4, 6 en 9/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.1 
- afronding met check deelvragen


Slide 3 - Slide

Ruimte voor de rivier

- start en dagopening
- Eifel: terugblik
- terugblik paragraaf 1.1
- vragen 1.2: 3, 4, 6 en 9/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.2
- afronding met check deelvragen


Slide 4 - Slide

Ruimte voor de rivier 

- start
- vragen 1.1: 2, 3, 5-11 bespreken
- vragen 1.2: 3, 4, 6 en 9/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.1 
- Laatste kwartier: Nederland van boven
- afronding met check deelvragen


Slide 5 - Slide

Ruimte voor de rivier 

- start
- vragen 1.1: 2, 3, 5-11 bespreken
- vragen 1.2: 3, 4, 6 en 9/1.3: 2, 4, 5, 6 en 9
- optie: ppt 1.1 
- Laatste kwartier: Nederland van boven
- afronding met check deelvragen


Slide 6 - Slide

Ruimte voor de rivier

- start
- lesdoel
- huiswerk bespreken 2.1 bespreken
- huiswerk volgende les maken (2.2: 2-8)
- afronding met check deelvragen


Slide 7 - Slide

Ruimte voor de rivier 26-2

- Dagopening
- lesdoel
- huiswerk 2.1 en 2.2 bespreken (check: alles af?)
- paragraaf 3 maken





Slide 8 - Slide

Ruimte voor de rivier - lesdoel


- Wat zijn de kenmerken van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas?
- Wat zijn de kenmerken van het Nederlandse rivierenprofiel?
- Welke gevolgen hebben de eigenschappen van het rivierprofiel van de Rijn en de Maas voor de waterafvoer?



Slide 9 - Slide

Ruimte voor de rivier - lesdoel

- Wat zijn de hoofdpunten van het huidige nationale rivierbeleid?
- Hoe kan de waterafvoer van de grote rivieren worden beheerst?
- Waarom werken de Europese landen samen op het gebied van rivierbeleid?




Slide 10 - Slide

Ruimte voor de rivier

- start les terugblik
- lesdoel 
- huiswerk bespreken
- inleiding H3
- tip: uitleg
- 3.1: 2 en 6
- 3.2: 1- 5
- afronden


Slide 11 - Slide

Ruimte voor de rivier en stedelijke vraagstukken

- start les terugblik 
- lesdoel en check huiswerk H2 en 3.1
- oefenen via examenblad en/of examenkracht is nu mogelijk!
- 3.2: 1-5 maken of ppt 3.1
- afronden


Slide 12 - Slide

Lesdoelen 3.1


- Wat is het verschil tussen de stad en het platteland?
- Wat zijn de krimp- en groeigebieden van Nederland en waarom is dat zo?
- Welke gevolgen heeft de toename van het aantal huishoudens voor het woningbestand?


Slide 13 - Slide

lesdoelen 3.2

- Wat maakt een stad aantrekkelijk om te wonen?
- Welke factoren zijn van invloed op de economische groei van steden?
- Wat zijn de ruimtelijke en economische gevolgen van de komst van veel hogeropgeleiden naar de stad?
- Waarom is de stad de motor van de kenniseconomie?




Slide 14 - Slide

Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken

- start les terugblik
- dagopening
- lesdoel
- voortgang H3 checken
- huiswerk maken
- afronden


Slide 15 - Slide

Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken

- start les terugblik
- lesdoel. Check 4.1
- 4.1 vraag 1-4
- maken vraag 5 en 6 
- bespreken
- 4.2 vraag 2-5
- afronden


Slide 16 - Slide

Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken

- start les terugblik
- lesdoel. Check huiswerk
- uitleg
- 4.1 bespreken
- 4.2 maken (2-4)
- afronden


Slide 17 - Slide

Ruimte voor de rivieren en stedelijke vraagstukken

- start les terugblik
- Vragen?
- examentraining maken/leren/oefenen via examenkracht/-blad
- afronden


Slide 18 - Slide