KD Z&T Les 2 Mijn Droomwerkplek

Mijn Droomwerkplek
Zorgtechnologie verkennen door mindmappen
1 / 14
next
Slide 1: Slide
VerzorgendeMBOStudiejaar 1

This lesson contains 14 slides, with text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 180 min

Items in this lesson

Mijn Droomwerkplek
Zorgtechnologie verkennen door mindmappen

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen  
Aan het einde van de les kunnen de studenten:

  1. Begrijpen wat zorgtechnologie inhoudt en de mogelijke toepassingen in de zorgsector benoemen.
  2. Reflecteren op hoe technologie (VR en HoloLens) een rol kan spelen in de zorg, en specifiek binnen jullie droombaan/werkplek.
  3. Ervaren hoe technologie invloed kan hebben op de omgang met de zorgvrager.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Lesopbouw 
1. Introductie (15 minuten)
2. Leerdoelen Bespreken (5 minuten)
3. Activiteit 1: Inleiden met Filmpjes (15 minuten)
4. Activiteit 2: Zelf Ontdekken met VR en HoloLens (1 uur)
5. Pauze (30 minuten)
6. Activiteit 3: Presenteren en Reflecteren (45 minuten)
7. Afsluiting (10 minuten)



Slide 3 - Slide

This item has no instructions

1. Introductie 
  • Doel van de les: Uitleggen wat we gaan doen en wat de lesdoelen zijn.

  • KD Zorgtechnologie: Bepalen doelgroep/ middel

  • Wat gaan we doen vandaag: Studenten ontdekken welk middel er word gebruikt met KD technologie in de zorg.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Activiteit 1: Inleiden met Filmpjes
  • Uitleg over contact met de zorgvrager bij technologiegebruik

  • Uitleg: Technologie kan soms de interactie met de zorgvrager verbeteren, maar dit kan ook afleidend zijn.

  • Bekijken van 2 korte filmpjes

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Slide 6 - Video

This item has no instructions

Slide 7 - Video

This item has no instructions

Reflectievragen
- Wat valt je op?
- Hoe reageert de zorgvrager in elke situatie?
- Wat viel je op aan de zorgverlener? 
- Hoe kun je ervoor zorgen dat de zorgvrager centraal blijft staan, als je VR gaat inzetten? 
- Zou het inzetten van VR helpen om cliënten te helpen/ of te ondersteunen binnen mijn droomwerkplek? 

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Opdracht 2: Praktijkvoorbeelden bedenken
Elk groepje gaat nadenken over hoe ze de een zorgtechnologisch middel in hun  droomwerkplek zouden kunnen inzetten (bijvoorbeeld in ouderenzorg of GHZ.



Ga dit op een creatieve manier aantonen en werk dit ergens uit! 

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

VB
Vragen om over na te denken:
  1. Hoe zou een ZT  kunnen helpen in je droomwerkplek?
  2. Op welke momenten zou je het juist wel of juist niet gebruiken?
  3. Hoe zorg je ervoor dat de zorgvrager centraal blijft staan?

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Activiteit 3: Presenteren en Reflecteren
  • Voorbereiden met groepje (30 min)  
  • Presentaties van groepjes: Ieder groepje presenteert kort hun bevindingen over het gebruik van ZT middel en hun ideeën voor toepassing binnen je droomwerkplek. (Denk aan Prezi, PowerPoint, mindmap, pitch, etc). 

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Hulpvragen voor presentatie: 

  1. Wat vond je leuk of interessant aan de technologie?
  2. Hoe zou jij een ZT middel willen gebruiken binnen jouw droomwerkplek?
  3. Denk je dat technologie zoals deze het werk makkelijker kan maken of juist moeilijker? Waarom?

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Afsluiting Les
- Lesdoelen 
- Wat hebben jullie geleerd? 
- Feedback leerlingen

Dit was je eerste opdracht voor je portfolio!

Slide 14 - Slide

Vraag wat ze van de les vonden en of ze nog iets missen om beter te begrijpen hoe technologie werkt in de zorg.