Les 3 & 4_Praktisch_rubric bespreken_uiteenzetting

Welkom klas!
timer
2:00
Startklaar maken
- Schoolspullen op tafel: schrift, etui, leesboek & Plenda.
>> Stil lezen!

timer
10:00
1 / 11
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

This lesson contains 11 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Welkom klas!
timer
2:00
Startklaar maken
- Schoolspullen op tafel: schrift, etui, leesboek & Plenda.
>> Stil lezen!

timer
10:00

Slide 1 - Slide

Wat gaan we doen?

1. Praktisch
2. Beoordelingsformulier nieuwsuitzending bespreken
3. Aantekeningen maken.
4. Aan de slag!

Slide 2 - Slide

1. Aantekeningen maken



Spullen: schrift, pennen.
timer
1:30

Slide 3 - Slide

Lesdoel
Ik weet wat voor tekstsoort een uiteenzetting is én wat de kenmerken van deze tekst zijn.

Slide 4 - Slide

Tekstsoort uiteenzetting
Synoniem: achtergrondartikel.

Beantwoord individueel in je schrift: 

> Tekstdoel? 
> Waar vind je deze teksten denk je?
> Waar gaan deze teksten over?
timer
2:00

Slide 5 - Slide

De uiteenzetting (1/2)
- Tekstdoel: informeren.
- Objectieve tekst: veel feiten en uitleg.
- Je geeft niet je eigen mening, eventueel wel mening anderen.

Slide 6 - Slide

Opbouw uiteenzetting (2/2)
Inleiding
  • Introductie onderwerp. Maak lezer nieuwsgierig!
Kern
  • Per alinea 1 deelonderwerp.
  • Per alinea een tussenkopje dat deelonderwerp samenvat.
Slot
  • Je vat je tekst samen. Geen nieuwe informatie!

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Slide

Aan de slag!

Slide 9 - Slide

In tweetallen:
- Bekijk het artikel aan de hand van de rubric.
- Schrijf op welke onderdelen je terug ziet komen.
timer
4:00

Slide 10 - Slide

4. Aan de slag!
Wat?
a. Werk aan de nieuwsuitzending, stel vragen aan docent.
Tijd?
Tot einde les.
Klaar?
Maak huiswerk voor ander vak. 

Slide 11 - Slide