What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
P2 week 3 les 4 en 5 Hst 1 Talent
T H 2 M
12 november
Welkom!
1 / 24
next
Slide 1:
Slide
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
This lesson contains
24 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
60 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
T H 2 M
12 november
Welkom!
Slide 1 - Slide
Docent
Slide 2 - Slide
Startopdracht leestekens en hoofdletters
weet je wel hoeveel geld dat is vroeg paula
s morgens doen we frans en duits s middags doen we wiskunde en bio
het is al vroeg donker want de wintertijd is ingegaan
Slide 3 - Slide
Startopdracht leestekens en hoofdletters
"W
eet je wel hoeveel geld dat is
?"
vroeg
P
aula
.
's M
orgens doen we
F
rans en
D
uits
, 's
middags doen we wiskunde en bio
.
H
et is al vroeg donke
r, w
ant de wintertijd is ingegaa
n.
Slide 4 - Slide
Leerdoel deze week
Je kent de kenmerken van een fabel
Je schrijft zelf een fabel
Je kent spellingregels over samenstellingen en hoofdletters
Fabel
reader: neem deze iedere les mee!
Slide 5 - Slide
Spelling
Hoofdletters, samenstellingen
en leestekens
Talent: Spelling Hst. 1.9, Hst. 2.9 en Hst. 3.9
Slide 6 - Slide
Aan elkaar schrijven
samenstellingen
schrijven we in het Nederlands
aan elkaar
feest & nummer => feestnummer
tattoo & shop => tattooshop
telefoon & hoesje => telefoonhoesje
dorp & plein => dorp
s
plein / dorp
s
straat
dus soms een 's' toevoegen
Slide 7 - Slide
Hoofdletters
begin van de zin
maar:
's M
orgens...
bij namen
mevrouw Harris; de Lek; Eiffeltoren
bijv.nw die van aardrijkskundige namen zijn afgeleid
Belgische bonbons, Zwitserse klokken
Slide 8 - Slide
Ik wil dat je .... (noteer het woord dat nu gezegd wordt)
Slide 9 - Open question
Ik zag dat hij zijn handschoenen .... (noteer het woord dat gezegd wordt)
Slide 10 - Open question
Hij vindt dat .... (noteer het woord dat gezegd wordt)
Slide 11 - Open question
Huiswerk bespreken
Pag. 18 t/m 23 tekstblokken lezen en opdrachten 9 t/m 12 maken
Slide 12 - Slide
Fabel schrijven (opdr. 14)
Slide 13 - Slide
Kenmerken van fabel
Dieren spelen hoofdrol : ze denken, praten, handelen als mensen
Duidelijke moraal of les
Kort, lineair (geen tijdsprongen/flashbacks); Tijdloos
Lijkt
op sprookjes;
Personaal perspectief
Personages met contrasten
Poëtisch taalgebruik (mooie woorden / vergelijkingen / bijvoeglijke naamwoorden / plechtige woorden)
Slide 14 - Slide
Schrijf een eigen fabel
Kies een wijze les: noteer die in je schrift
Kies de personages en hun eigenschappen: noteer die in je schrift
Let op dialogen (aanhalingstekens!)
Lees het stappenplan bij opdracht 14
Schrijf in Test Correct
timer
30:00
Slide 15 - Slide
T H 2 M
13 november
Welkom!
Slide 16 - Slide
Docent
Slide 17 - Slide
Zelfstandig werken
Schrijf je naam op de lijst als je je fabel al af hebt
Lezen in je leesboek
Fabel afschrijven
Hierna: uitleg leesvaardigheid
Slide 18 - Slide
Uitleg leesvaardigheid
Herhaling klas 1
Slide 19 - Slide
Waar of niet waar?
Je leest in je agenda welke stof je moet leren voor een proefwerk. Je leest zoekend.
Elke alinea gaat over een ander deelonderwerp.
Ondertussen
is een voorbeeld van een opsommend tekstverband.
Met andere woorden
is een voorbeeld van een uitleggend tekstverband.
Slide 20 - Slide
Theorie leesvaardigheid klas 1
Het onderwerp van een tekst bepalen
Leesstrategieën: Globaal/verkennend, nauwkeurig, zoekend en studerend lezen
Deelonderwerp van een alinea bepalen
Hoofdgedachte van een tekst bepalen
Inleiding en het slot van een tekst herkennen.
Tekstverbanden herkennen aan signaalwoorden
Tekstdoelen in een tekst herkennen
Informatie uit illustraties en tabellen duiden
Slide 21 - Slide
Lees aandachtig pag. 231-232 van Talent
klaar? Lees de blauwe theorieblokken
vanaf pag. 21 (H1.3, Lezen)
timer
3:00
Slide 22 - Slide
Schrijf op in je schrift:
Drie signaalwoorden voor opsommend verband zijn:
Twee signaalwoorden voor tegenstellend verband zijn:
Een zin met een redengevend verband;
Een zin met een signaalwoord voor een conclusie;
Een advertentie heeft als tekstdoel:.... (informeren activeren-overtuigen-amuseren)
Een tekst over de geschiedenis van de democratie heeft als tekstdoel:.... (informeren activeren-overtuigen-amuseren)
Slide 23 - Slide
Zelfstandig werken (in Plenda, 19-11)
Opdrachten 5, 6 en 7 uit Talent maken, par. 1.3
Leer blauwe theorieblokken van par. 1.3
Meenemen: boek van Talent
en schrift en computer
Volgende les ontvang je je reader van Leesvaardigheid
Slide 24 - Slide
More lessons like this
P2 week 2 les 3 en 4
November 2024
- Lesson with
29 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
P2 week 4 les 6 en 7 Hst 2 Talent
November 2024
- Lesson with
30 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
P2 week 4 les 6 en 7 Hst 2 Talent
November 2024
- Lesson with
42 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
5 - 6 dec leesvaardigheid herhaling
December 2023
- Lesson with
15 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
5 - 6 dec leesvaardigheid herhaling
September 2024
- Lesson with
15 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
5 - 6 dec leesvaardigheid herhaling
October 2024
- Lesson with
15 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
P2 week 2 les 3
November 2024
- Lesson with
16 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
14- 15 nov leesvaardigheid H1 en Fabels
November 2023
- Lesson with
22 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2