4.1 Hoe produceren we?

B2A: 
  • Pak blz 106 voor je in je boek. 
  • Start je laptop op en ga naar LessonUp! 


Tijdens de uitleg lezen we mee in het boek, herhalingsvragen maken we via LessonUp! 
1 / 18
next
Slide 1: Slide
EconomieMiddelbare schoolvmbo, mavoLeerjaar 2

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

B2A: 
  • Pak blz 106 voor je in je boek. 
  • Start je laptop op en ga naar LessonUp! 


Tijdens de uitleg lezen we mee in het boek, herhalingsvragen maken we via LessonUp! 

Slide 1 - Slide

Slide 2 - Slide

Slide 3 - Slide

Wat betekent produceren?

Slide 4 - Mind map

Produceren
Goederen
Diensten
  • = het maken van goederen en leveren van diensten

Slide 5 - Slide

Wat is een consument?
A
Klant
B
Verkoper

Slide 6 - Quiz

Wat is het verschil tussen een product en een dienst?

Slide 7 - Open question

Slide 8 - Slide

Slide 9 - Slide

0

Slide 10 - Video

Slide 11 - Video

Zo noem je alle bedrijven die meewerken aan het maken van een product
A
Bedrijfskolom
B
Bedrijfsketting
C
Toegevoege Waarde
D
Producenten

Slide 12 - Quiz

Bedrijfskolom
Chocoladefabriek
Supermarkt
Importeur
Cacaoplantage
Groothandel

Slide 13 - Drag question

Slide 14 - Slide

Kostprijs per product
Productiekosten
Alle kosten die je maakt bij het produceren.
Kostprijs per product
Alle productiekosten : aantal producten
  • De productiekosten voor het maken van 12 smoothies bedragen € 19,20.
  • Wat is de kostprijs per smoothie?

Slide 15 - Slide

Amira heeft voor haar kledinglijn de totale productiekosten van €2900 euro. Hiervoor maakt zij 80 kledingstukken. Bereken de kostprijs per product.

Slide 16 - Open question

Johan heeft een eigen schoenenmerk. Deze maakt hij in totaal voor €4500. Hiervoor maakt hij 90 schoenen. Bereken de kostprijs per product.

Slide 17 - Open question

timer
5:00

Slide 18 - Slide