EVAL - lesweek 2

Vak: Evalueren (EVAL)
Semester: 4
Docenten: Prisca With (238A en 238B), Frank van Aken (238C)
1 / 28
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 2

This lesson contains 28 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Vak: Evalueren (EVAL)
Semester: 4
Docenten: Prisca With (238A en 238B), Frank van Aken (238C)

Slide 1 - Slide

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Ben je te laat? Geef dit dan door aan de docent. Doe dit aan het eind van de les.



Slide 2 - Slide

Programma
  • Terugblik les 1
  • Lesdoel
  • Theorie
  • Het evaluatieplan (opdracht)
  • Aan de slag
  • Afsluiten

Slide 3 - Slide

Terugblik les 1
We blikken via LessonUp terug op de vorige les, log daarom in!

Slide 4 - Slide

De eindopdracht van de module 'Evalueren' geldt als je examen
A
Waar
B
Niet waar

Slide 5 - Quiz

Moet je voor de eindopdracht een doel evalueren waar je zelf aan gewerkt heb?
A
Ja
B
Nee

Slide 6 - Quiz

Hoeveel weken duurt de module 'Evalueren'?
A
10 weken
B
20 weken

Slide 7 - Quiz

Hoeveel keer kan je in die 10 weken feedback vragen op je eindverslag?
A
0
B
1
C
2
D
3

Slide 8 - Quiz

Wat lever je in als je de eindopdracht inlevert?
A
Evaluatieplan
B
Evaluatieverslag
C
Rubric ingevuld door je praktijkbegeleider
D
All drie de opties

Slide 9 - Quiz

Wat is volgens jou een evaluatieplan?

Slide 10 - Open question

Wat is volgens jou een evaluatieverslag?

Slide 11 - Open question

Lesdoel
Aan het einde van de les kun je uitleggen waarom het belangrijk is om regelmatig te evalueren als (persoonlijk) begeleider in de maatschappelijke zorg

Aan het einde van de les kun je een evaluatieplan opstellen volgens het format van de eindopdracht



Slide 12 - Slide

Tijd voor de theorie

Slide 13 - Slide

Methodisch cyclus
  1. Wat is de methodische cyclus eigenlijk?
  2. Welke stappen horen bij de methodische cyclus?

Slide 14 - Slide

Methodisch cyclus
  1. Wat is de methodische cyclus eigenlijk?
  2. Welke stappen horen bij de methodische cyclus?

Slide 15 - Slide

Methodisch cyclus
  1. Wat is de methodische cyclus eigenlijk?
  2. Welke stappen horen bij de methodische cyclus?
  3. Inzoomen op stap 5: waarom is evalueren belangrijk in de methodische cyclus?

Slide 16 - Slide

Inleiding in het Evalueren
In je werk wil je weten of je aanpak succes heeft gehad, of je activiteit of project geslaagd is.
Om dat te weten te komen, evalueer je.
Evalueren kun je doen op veel manieren, op verschillende momenten, met verschillende doelen.
Er zijn allerlei handvatten om een evaluatie goed te laten verlopen.
Een evaluatieplan kan je helpen om je evaluatie goed voor te bereiden.
Heb je de evaluatie uitgevoerd, dan kun je van de resultaten leren

Slide 17 - Slide

Wat is evalueren?
  • Evalueren is het verzamelen van informatie over een resultaat of proces, met als doel het te waarderen en er conclusies uit te trekken voor een volgende keer.
  • Evalueren betekent ook kritisch naar jezelf kijken

Het verschil zit hem in het doel.

  • Doel evalueren: waarde bepalen (mate van tevredenheid)
  • Doel reflecteren: leren over jezelf, zelfkennis/zelfinzicht vergroten



Slide 18 - Slide

Wanneer?
Er zijn 2 manieren wanneer je evalueert:

  1. Tijdens de begeleiding
  2. Aan het einde van de begeleiding

Waarom zou dat zijn?

Slide 19 - Slide

Met wie?
Je bepaalt zelf met wie je evalueert. Je gaat op zoek naar personen die jou informatie kunnen geven of het doel van de cliënt behaald is.

Met wie zou je kunnen evalueren?

Slide 20 - Slide

Welke situaties evalueer je?
  • Individuele begeleiding van een cliënt vanuit het ondersteuningsplan
  • Begeleiding van een cliëntgroep vanuit het groepsplan
  • Een gerichte activiteit vanuit het activiteitenplan
  • Een gerichte groepsactiviteit vanuit het groepsplan
  • Een project
  • Enzovoorts

Je kan dus van alles evalueren. Een goede evaluatie vraagt echter voorbereiding!

Slide 21 - Slide

Het evaluatieplan
Vorige week hebben jullie het format voor het evaluatieplan uitgedeeld gekregen. 

Het evaluatieplan is een onderdeel van je eindopdracht.

Jullie gaan nu oefenen met het maken van een evaluatieplan!

Slide 22 - Slide

Het evaluatieplan - opdracht
Stap 1:
Lees uit het boek 'Methodisch begeleiden' Thema 6.1 en 6.2

Stap 2:
Bedenk of je alleen of in groepjes wil werken

Stap 3:
Maak een evaluatieplan voor een van de vier casussen die je van de docent krijgt. Je hebt voor alle stappen 20 minuten de tijd!

Slide 23 - Slide

Het evaluatieplan - opdracht nabespreking
  1. Noem (kort) de belangrijkste onderdelen uit jullie evaluatieplan
  2. Waarom hebben jullie bepaalde keuzes gemaakt?
  3. Hebben jullie deze keuzes onderbouwd in je evaluatieplan?
  4. Wat was duidelijk/gemakkelijk bij het opstellen van het evaluatieplan?
  5. Wat was onduidelijk/lastig bij het opstellen van het evaluatieplan?

Slide 24 - Slide

Vragen?

Slide 25 - Slide

Huiswerk
Lees uit het boek 'Methodisch begeleiden' Thema 6 (evalueren en bijstellen) helemaal door

Slide 26 - Slide

Aan de slag
Bepaal zelf waar je aan wil zitten. Voorbeelden:

  • Opdrachten uit leerjaar 1
  • Maken van OSP/AVZ/Evalueren (evaluatieplan!)
  • Huiswerk voor volgende week
  • Nederlands, Engels, Rekenen, Burgerschap
  • Lezen in een boek (Heel goed voor je taal!)

Slide 27 - Slide

Check
Wat neem je mee uit deze les?

Wat vond je van je eigen inzet vandaag?

Wat vond je van de docent vandaag?

Slide 28 - Slide