Les 4 Presenteren 1-1.1

Leerlijn KB 



          [kwaliteitsbevorderaar]​

Les over Presenteren​
1 / 20
next
Slide 1: Slide
Zorg ProfessionalMBOStudiejaar 1

This lesson contains 20 slides, with interactive quiz, text slides and 3 videos.

Items in this lesson

Leerlijn KB 



          [kwaliteitsbevorderaar]​

Les over Presenteren​

Slide 1 - Slide

Doelen
  • Informatie krijgen over presenteren; ​
  • Oefenen met presenteren in groepjes;​
  • Een poster presenteren aan de klas.​



Slide 2 - Slide

Lesinhoud

  • Hoe denk je over presenteren?;​
  • Zoek de verschillen (2 video’s);​
  • Valkuilen; ​
  • Voorbereiding;​
  • Een presentatie houden;​
  • Oefenen in kleine groepjes;​
  • Zelfstandig werken aan lesopdracht KB 1-1.1​​










Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Vind ik presenteren spannend?

Slide 5 - Slide

Of vind ik presenteren leuk?

Slide 6 - Slide

Zoek de verschillen  
Zoek drie verschillen na het bekijken van de twee filmpjes. Wat valt je op?

Presentatie 1 – Koning Willem Alexander
Presentatie 2 – Obama

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Video

Slide 9 - Video

Wat zijn valkuilen bij presenteren?

Slide 10 - Mind map

Een goede voorbereiding is het halve werk
  • Goede planning;
  • (betrouwbare) informatie verzamelen;
  • Maak keuzes (je kunt niet alle informatie presenteren);
  • Maak a.d.h.v. de gekozen bronnen een goed lopend verhaal met een
                                                     Inleiding – kern – slot;
  • Hulpmiddelen kiezen (Powerpoint, foto’s, een poster, etc.);
  • Schrijf de presentatie uit (leer de presentatie a.d.h.v. sleutelwoorden);
  • Je mag een spiekbriefje met sleutelwoorden gebruiken.
                                                 Oefenen, oefenen, oefenen.




Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Kun je een creatieve opening bedenken?

Slide 13 - Slide

Slide 14 - Slide

Tijdens jouw presentatie
  • Verbaal communiceren;
  • Non-verbaal communiceren.

Verbaal of non-verbaal?



Slide 15 - Slide

Slide 16 - Slide

Slide 17 - Slide

Slide 18 - Video

Opdracht in groepjes van drie: 
Doel: Kennismakingsspel + oefenen van een korte presentatie


Stap 1: Bedenk een kort verhaaltje over jezelf met twee waarheden en een leugen.
Je mag hierbij een spiekbriefje met sleutelwoorden gebruiken. Zorg voor een inleiding-kern-slot. Het verhaal duurt maximaal 2-3 minuten.

Stap 2: Om de beurt presenteren de groepsleden een verhaal.
Degene die aan de beurt is, vertelt drie dingen over zichzelf, waarvan eentje een leugen is. De rest van de groep moet raden welke van de drie de leugen is.



Slide 19 - Slide

Aan de slag met de lesopdracht KB 

  1. Werk de poster over de beroepshouding, beroepscode en het beroepsprofiel van de zorgprofessional uit met je groepje.
  2. Zorg voor een goede verantwoording op een A4’tje van jullie gemaakte keuzes;
  3. Bereid de presentatie voor;
  4. Oefen de presentatie met je groepje;
  5. Plan de presentatie in met de docent. 






Slide 20 - Slide