Les 2 week 23

Planning
- Herhaling gebeurtenissen uit De schelmenstreken van Reinaert de vos van gister.
Het slot van De schelmenstreken van Reinaert de vos lezen + aantekeningen maken.
- Belangrijke aspecten van De schelmenstreken van Reinaert de vos op een rijtje zetten. 
- Terugblikken op de onderdelen van de 'oefenopdracht informatieve tekst'
- Schrijfoefeningen
- Afsluiting


1 / 14
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

This lesson contains 14 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Planning
- Herhaling gebeurtenissen uit De schelmenstreken van Reinaert de vos van gister.
Het slot van De schelmenstreken van Reinaert de vos lezen + aantekeningen maken.
- Belangrijke aspecten van De schelmenstreken van Reinaert de vos op een rijtje zetten. 
- Terugblikken op de onderdelen van de 'oefenopdracht informatieve tekst'
- Schrijfoefeningen
- Afsluiting


Slide 1 - Slide

Lesdoelen
Aan het einde van de les:
- Weet je nog meer over de boodschap achter het verhaal van Reinaert de vos en kun je deze informatie ook toepassen in je boekopdracht.
- Heb je de opbouw van een 'informatieve tekst' herhaald en kun je deze opbouw goed toepassen.
- Heb je wat interpunctie- en formuleerregels opgefrist, zodat je deze regels correct kunt gebruiken bij het schrijven.
- Heb je geoefend met creatief schrijven en verbanden leggen in een tekst of verhaal. 

Slide 2 - Slide

Overleg 5 minuten in tweetallen over de volgende vragen:
1. Over welke belangrijke gebeurtenissen hebben we gister in de les gelezen in De schelmenstreken van Reinaert de Vos?
2. Waarom zijn deze gebeurtenissen belangrijk voor het verhaal?

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Wat is de moraal van het verhaal denk je?

Slide 5 - Mind map

Als je moet kiezen, voor welk personage in het verhaal kan je dan het meeste sympathie opbrengen?
Reinaert
Koning Nobel
Bruun
Grimbeert

Slide 6 - Poll

Combineer de zwaktes/zondes met de personages
Lust
Honing
Hebzucht
Goedgelovigheid
Liefde

Slide 7 - Drag question

Terugblik op de 'oefenopdracht informatieve tekst'

Slide 8 - Slide

Inleiding
Slot
Middenstuk
anekdote
samenvatting
geen nieuwe informatie
aanleiding vertellen
onderwerp aankondigen
aandacht trekken van lezer
drie alinea's, elk beginnen met een signaalwoord 
 deelonderwerpen bespreken
tussenkopjes
samenvatting
uitsmijter
advies

Slide 9 - Drag question

In de vorige vraag ging het vooral over de opbouw van de informatieve tekst. Op welke aspecten moet je nog meer letten?

Slide 10 - Mind map

timer
10:00

Slide 11 - Slide

Creatief schrijven
Schrijf een kort verhaal dat de volgende elementen bevat: een artiest, huisarrest, een geheime deur en een tekendoos 

Criteria
Je verhaal voldoet aan de volgende criteria:
  • Duidelijk begin-midden- eind
  • Drie signaalwoorden
  • Pakkende eindzin

Je krijgt weer 10 minuten om je verhaal te schrijven. Zet je pen op je papier en ga ervoor! 

timer
10:00

Slide 12 - Slide

Verhalen uitwisselen
Wissel je verhaal uit met je buurman/buurvrouw. Lees elkaars verhaal en kijk of er aan de criteria voldaan is:
- Duidelijk begin-midden-eind
- Drie signaalwoorden
- Pakkende eindzin
Bespreek de feedback met elkaar. De formulieren worden aan het einde van de les ingeleverd.
Als we zo nog tijd hebben, mogen een paar leerlingen hun verhaal voorlezen. Anders doen we dat volgende week.

Slide 13 - Slide

Denk 2 minuten na over deze drie vragen. Zometeen krijgen verschillende leerlingen de beurt om te antwoorden:

1. Wat hebben we vandaag geleerd over de opbouw van teksten?
2. Wat zijn, naast de opbouw, nog meer aspecten waar je op moet letten als je een tekst schrijft?
3. Wat is de moraal van het verhaal De schelmenstreken van Reinaert de vos?

Slide 14 - Slide