Lesweek 2 module 3 BGM

Lesweek 2 Les 3  Beroepsgerichte Module 
Het kind in zijn ontwikkeling 
1 / 30
next
Slide 1: Slide
BasiszorgMBOStudiejaar 1

This lesson contains 30 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 180 min

Items in this lesson

Lesweek 2 Les 3  Beroepsgerichte Module 
Het kind in zijn ontwikkeling 

Slide 1 - Slide

Deelopdracht 3
Deelopdracht 4 
Deelopdracht 3 
Deelopdracht 4

Beschrijf de ontwikkelingsbehoefte na de observatie

Bereidt 2 activiteiten voor (methodisch)

Voer de activiteiten uit

Maak een creatieve weergave van de ontwikkeling van het kind/eren 

Slide 2 - Drag question

Lesdoelen:

  • Je weet wat een beginsituatie is en welke info je hierin moet beschrijven 
  • Je weet wat een ontwikkelingsbehoefte is 
  • Je weet welke bronnen je kunt gebruiken on info te verzamelen over het kind of groepje kinderen
 

Slide 3 - Slide

Inhoud 
  • Terugblik vorige les
  • Uitleg beginsituatie 
  • Uitleg ontwikkelingsbehoeften
  • Opbrengsten van de les 
  • Volgende les 

Slide 4 - Slide

Deelopdracht 1: 
De student schrijft een beginsituatie over een kind of een groepje kinderen. Deze beschrijving mag door eigen creativiteit vorm gegeven worden. 
Feedback van twee medestudenten toevoegen en verwerken.
Inleveren Zondag 23 februari 23:59 in Canvas 

Slide 5 - Slide

Wat is een beginsituatie?

Slide 6 - Open question

Beginsituatie: 
Een beschrijving van een kind/kinderen waarbij de ontwikkelingsbehoefte uitgelegd wordt.  

             Wat moet je beschrijven:
              1.  Wie is het kind/kinderen(leeftijd, kenmerken, gedrag)
              2. Op welk gebied heeft het kind een           
.......................ontwikkelingsbehoefte? (sociaal, motorisch, cognitief)
              3. Welke bronnen heb je gebruikt? Minimaal één boek                         en een praktijkbron (Observatie, volgsysteem, gesprek met collega/kind)

Slide 7 - Slide

Schrijf een beginsituatie over jezelf (Wie ben je en welke ontwikkelingsbehoefte heb je)

Slide 8 - Mind map

Ontwikkelingsbehoefte
Een behoefte of ondersteuning die een kind nodig heeft in zijn of haar ontwikkeling
  • Sociaal-emotioneel: Emoties reguleren, samen spelen, vrienden maken, zelfvertrouwen. 
  • Motorisch: Grove en fijne motoriek. 
  • Cognitief: Extra uitleg lezen/rekenen etc.

Slide 9 - Slide

Opdracht:

  1.  Maak groepjes van 3-4 studenten per profiel en leeftijdsgroep van stage. 
  2. Denk na over voorbeelden van ontwikkelingsbehoeften bij jouw op stage en deel deze met elkaar. 
  3. Bedenk 3 bronnen waar je informatie over het kind/kinderen voor je beginsituatie kunt verzamelen.

Slide 10 - Slide

Deel één antwoord per groepje:
1. Leeftijdsgroep 2. Ontwikkelingsbehoefte
3. Drie bronnen waar je info vandaan kunt halen

Slide 11 - Open question

  • Weet je wat een beginsituatie is en wat je hierin moet beschrijven?
  • Weet je wat een ontwikkelingsbehoefte is?
  • Weet je welke verschillende bronnen je kunt gebruiken om informatie te verzamelen over een kind/kinderen?
Wat heb je deze les geleerd?

Slide 12 - Slide


Hoe vond je deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 13 - Poll

Volgende les:


Je gaat de beginsituatie schrijven over een kind of groepje kinderen van je stageplek
Verwachting van alle studenten:
Belangrijk! Je gaat deze week op stage met je praktijkbegeleider bespreken welk kind/kinderen je gaat kiezen voor deelopdracht 1.

Slide 14 - Slide

Lesweek 2 Les 4 Beroepsgerichte Module 
Het kind in zijn ontwikkeling 

Slide 15 - Slide

Je hebt met je praktijkbegeleider besproken welk kind of groepje kinderen je voor je beginsituatie gaat omschrijven.
Ja, ik weet welk kind/kinderen ik ga omschrijven
Nee, ik heb een andere reden

Slide 16 - Poll


Wat weet je nog van de vorige les?
Wat is een beginsituatie?
A
Een overzicht van de doelen die een kind in een schooljaar moet behalen.
B
De observatie van de interactie tussen de juf en het kind tijdens een les.
C
Een algemene samenvatting van de lesstof die tijdens de les wordt behandeld.
D
De beschrijving van een kind of groep kinderen, gericht op hun ontwikkelingsbehoeften.

Slide 17 - Quiz


Wat weet je nog van de vorige les?
Wat is een ontwikkelingsbehoefte?
A
De specifieke ondersteuning die een kind nodig heeft om zich optimaal te ontwikkelen.
B
De leerdoelen die een docent voor een klas opstelt aan het begin van het schooljaar.
C
Een lijst met vaardigheden die kinderen moeten aanleren volgens het curriculum.
D
Een willekeurige activiteit voor de motorische ontwikkeling.

Slide 18 - Quiz


Wat weet je nog van de vorige les?
Op welk gebied kan een kind een ontwikkelingsbehoefte hebben?
A
Motorische ontwikkeling
B
Cognitieve ontwikkeling
C
Sociaal-emotionele ontwikkeling
D
Alle drie

Slide 19 - Quiz

Lesdoelen:

  • Je leert hoe je de beginsituatie gestructureerd uitwerkt
  • Je maakt een begin met het schrijven van de beginsituatie over een kind of groepje kinderen van je stageplek
  • Je weet welke twee medestudenten je feedback gaan geven over je beginsituatie
 

Slide 20 - Slide

Inhoud 
  • Terugblik vorige les 
  • Beginsituatie gestructureerd beschrijven 
  • Oefenen 
  • Feedback medestudent 
  • Opbrengsten van de les 
  • Volgende les 

Slide 21 - Slide

Hoe schrijf je een gestructureerde beginsituatie? 

  1. Inleiding: Wie is het kind? Beschrijf de leeftijd, situatie en  belangrijke kenmerken. 
  2. Ontwikkelingsgebied: Op welk gebied loopt het kind vast en waarom? Sociaal-emotioneel, motorisch, cognitief?
  3. Bronnen: Welke bronnen heb je gebruikt om de informatie te verzamelen?
 

Slide 22 - Slide

Opdracht: 

  1. Maak tweetallen met hetzelfde profiel
  2. Lees de casus en maak een gestructureerde beginsituatie
  3. Allemaal klaar? Geef je blaadje aan een ander tweetal en geef feedback

Slide 23 - Slide

OA
Thomas (10 jaar) zit in groep 7 en heeft moeite met begrijpend lezen. Hij kan hoofd- en bijzaken niet goed onderscheiden. De juf heeft aangegeven in een gesprek dat hij teksten traag leest en vaak niet begrijpt wat de vragen over de tekst betekenen. Thomas presteert tijdens toetsen onder het gemiddelde bij begrijpend lezen, wat hem onzeker maakt. Hij heeft weinig motivatie om met leesopdrachten aan de slag te gaan en stelt ze vaak uit.

GPM
Mila (4 jaar) heeft moeite met afscheid nemen van haar ouders en klampt zich aan hen vast bij het brengen. Ze zoekt voortdurend de nabijheid van de leerkracht en toont weinig interesse in spelen met andere kinderen tijdens een observatie. Mila raakt snel overstuur als een activiteit verandert of anders verloopt dan ze verwacht. Ze heeft weinig zelfvertrouwen en durft geen initiatieven te nemen tijdens het spelen zeggen de ouders. 

Slide 24 - Slide

Maak nu een start aan je eigen beginsituatie over een kind of groepje kinderen van je stageplek. 

Je mag dat doen op dezelfde manier als de voorbeeld casus of een eigen creatieve weergave bedenken


Slide 25 - Slide

Zijn er nog vragen over het schrijven van een beginsituatie of een andere vraag?

Slide 26 - Open question

Deelopdracht 1: 
De student schrijft een beginsituatie over een kind of een groepje kinderen. Deze beschrijving mag door eigen creativiteit vorm gegeven worden. 
Feedback van twee medestudenten toevoegen en verwerken.
Inleveren Zondag 23 februari 23:59 in Canvas

Slide 27 - Slide

  • Heb je geleerd hoe je een beginsituatie gestructureerd uitwerkt?
  • Heb je een start gemaakt met de beginsituatie over een kind of groepje kinderen van je stageplek?
  • Weet je welke twee medestudenten je feedback gaan geven over je beginsituatie?
Wat heb je deze les geleerd?

Slide 28 - Slide


Hoe vond je deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 29 - Poll

Volgende les


Observeren, objectief rapporteren en feedback vragen aan je praktijkbegeleider

Slide 30 - Slide