Week 37. H. 1.3. Les 1,2,3 ( begr. lezen)

Goedemorgen 
  • Chromebook
  • Lesboek
  • Schrift & pen 
Les 1
1 / 30
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

This lesson contains 30 slides, with interactive quizzes, text slides and 2 videos.

Items in this lesson

Goedemorgen 
  • Chromebook
  • Lesboek
  • Schrift & pen 
Les 1

Slide 1 - Slide

Regels in de klas
  • Bij nul is het stil: ik ga beginnen met de les
  • Je steekt je vinger op als je iets wil zeggen. Je roept niet door de klas. 
  • Respecteer elkaar en elkaars spullen


Slide 2 - Slide

Opfrissen!

Slide 3 - Slide

Wat is een signaalwoord? En waarom zijn signaalwoorden zo belangrijk?

Slide 4 - Open question

Welk signaalwoord is een signaalwoord voor opsomming?
A
zoals
B
ten slotte
C
tegenover
D
denk aan

Slide 5 - Quiz

Wat weet je nog over leesstrategieën?

Slide 6 - Open question

      
Les 1
  • Tekstsoort
  • Tekstvorm
  • Tekstdoel


Les 2 
  • Titel(s) en onderwerp
  • Hoofdgedachte




Les 3

Alles van les 1+2 oefenen

Slide 7 - Slide

      
Wat gaan we deze les doen?

  • Hoofdstuk 1.3 (Begrijpend lezen)

Lesdoelen: Ik weet:
  • Wat tekstdoelen zijn
  • Wat tekstsoorten zijn
  • Wat tekstvormen zijn

Slide 8 - Slide


  • Tekstdoelen 
  • Tekstsoorten 
  • Tekstvormen
timer
3:00

Slide 9 - Slide

0

Slide 10 - Video

Schrijf op!

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Wat is de tekstvorm van deze slide?
A
Advertentie
B
Betoog
C
Opsommend
D
Vergelijkend

Slide 13 - Quiz

Wat is de tekstsoort van deze slide?
A
Informatieve tekst
B
Activerende tekst
C
Verklarende tekst
D
Overtuigende/betogende tekst

Slide 14 - Quiz

Wat is het tekstdoel van deze slide?
A
Informeren
B
Activeren
C
Amuseren
D
Advertentie

Slide 15 - Quiz

Goedemorgen :-)
  • Chromebook
  • Leesboek
  • Lesboek
  • Schrift & pen 
Les 2

Slide 16 - Slide

Opfrissen!

Slide 17 - Slide

Rijden onder invloed is gevaarlijk. Jaarlijks vinden meerdere dodelijke ongevallen plaats, waarvan rijden onder invloed de oorzaak is geweest. Het is verboden een voertuig te besturen met meer dan 0,5 % alcohol in het bloed. Voor beginnende bestuurders gelden op dit moment strengere regels. Zij mogen bij 0,2 ‰ niet meer achter het stuur kruipen. Ik vind dat het promillage van ervaren bestuurders ook naar 0,2 % moet, want alcohol heeft op ervaren rijders hetzelfde effect. Gelijke monniken, gelijke kappen. 

 

Slide 18 - Slide

Wat is de tekstvorm van deze slide?
A
Advertentie
B
Betoog
C
Opsommend
D
Vergelijkend

Slide 19 - Quiz

Wat is de tekstsoort van deze slide?
A
Informatieve tekst
B
Activerende tekst
C
Verklarende tekst
D
Overtuigende/betogende tekst

Slide 20 - Quiz

Wat is het tekstdoel van deze slide?
A
Informeren
B
Activeren
C
Amuseren
D
Overtuigen

Slide 21 - Quiz

Hoe wist je dat de tekst een betoog was?

Slide 22 - Open question

      
Wat gaan we deze les doen?

  • Hoofdstuk 1.3

Lesdoelen: 

  • Ik kan de titel herkennen en onderwerp van een tekst benoemen
  • Ik kan de hoofgedachte benoemen

Slide 23 - Slide

Lesboek: blz. 26

Slide 24 - Slide

Theorie (hoofdgedachte)
Hoofdgedachte = het belangrijkste wat de schrijver over het onderwerp zegt.

Zo vind je een hoofdgedachte:
1. Onderwerp zoeken.
2. Wat is het belangrijkste wat er over het onderwerp gezegd wordt? Antwoord in één zin. 


Slide 25 - Slide

Waar zoek je in een tekst de hoofdgedachte?
A
Titel
B
Inleiding
C
Kern
D
Slot

Slide 26 - Quiz

Goedemorgen :-)

  • Lesboek
  • Schrift & pen 
Les 3

Slide 27 - Slide

      
Wat gaan we deze les doen?

  • Hoofdstuk 1.3

Lesdoelen: Ik weet:

- Hoe ik het onderwerp in een tekst kan vinden
- Hoe ik het onderwerp moet formuleren (= opschrijven)
- Wat de hoofdgedachte is
- Hoe ik de hoofdgedachte moet formuleren

Slide 28 - Slide

Slide 29 - Video

timer
20:00
 Hfst. 1.3, blz. 26 & 27

Opdracht 12 
Opdracht 15
Opdracht 16




Hulp nodig?
  • Lees de vraag nogmaals
  • Vraag je buur om hulp
  • Ga verder met de volgende vraag (leg je kaartje op oranje) 
Klaar?
Opdracht 17
Opdracht 18

Zelfstandig werken

Slide 30 - Slide