LES 1 - VOORAF

1 / 17
next
Slide 1: Slide
EngelsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet ik wat een Irish Leprechaun is, en hoe hij eruit ziet.
  • kan ik vertellen waar de tekst over gaat. 
  • kan ik vertellen wat 'Irish leprechauns' met het thema
    'Ik en financiën' te maken hebben.

Slide 3 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Opdracht
Maak opdracht 1A en 1B:

1A: Kijk naar de titel, en het plaatje van de tekst. Waar denk je dat deze tekst over zal gaan?

1B: Een leprechaun is een Iers sprookjeswezen. Welke sprookjeswezens ken je nog meer?

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Het thema van deze periode is 'Ik en financiën'. 
Tijdens de lessen van Engels, gaan we het hebben over 
'Irish leprechauns', in het Nederlands 'Ierse kabouters'. 
Je ontdekt vandaag het sprookje van de Ierse kabouters.

Tijdens de volgende lessen lezen we hier een tekst over en maak je hier een vragen bij. 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Wat weet je van
kabouters?

Slide 6 - Mind map

This item has no instructions

Wie is welke kabouter? 
Haal jij de Ierse kabouter eruit?
David de kabouter
Irish leprechaun
Eén van de 7 dwergen

Slide 7 - Drag question

This item has no instructions

Theorie
Een leprechaun is wezen uit de Ierse mythologie (Ierse sprookjes). 

Het zijn kabouters in groene kleren met een hoed. 

Ze hebben vaak dezelfde voorwerpen bij zich: klavertjes, een regenboog en een pot goud.



Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Theorie
De leprechauns zijn echte plaaggeesten. Ze stelen melk, of laten potten een pannen overkoken.
Toch zijn ze ook aardig: ze doen niemand pijn, leven in harmonie en hebben zelfs werk!

Elke leprechaun is namelijk schoenmaker. Alleen niet zo'n hele goede. Ze zijn namelijk altijd maar met één schoen tegelijk bezig.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Theorie
Er is ook een aparte soort leprechauns, namelijk de clurichauns. 
Zij zijn de nachtelijke vorm van de leprechaunen, en komen niet overal in Ierland voor. 

Als je aardig tegen je clurichaun bent zal hij je wijnkelder bewaken. 
Als je dat niet doet, dan zal je wijn juist bederven. Clurichauns plagen graag dronken mensen.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Slide 11 - Video

This item has no instructions

Wat gebeurde er in het verhaal?

Slide 12 - Open question

This item has no instructions

Opdracht
We lezen gezamenlijk de tekst.

Je onderstreept de woorden die je niet kent. 

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Leg in je eigen woorden uit waar de tekst over ging.

Slide 14 - Open question

This item has no instructions

Opdracht


Teken op een Irish leprechaun.
timer
5:00

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet ik wat een Irish Leprechaun is, en hoe hij eruit ziet.
  • kan ik vertellen waar de tekst over gaat. 
  • kan ik vertellen wat 'Irish leprechauns' met het thema
    'Ik en financiën' te maken hebben.

Slide 16 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Begrippen uit deze les
  • Leprechaun
  • Elve
  • Shoemaker
  • Coins

Slide 17 - Slide

This item has no instructions