EVAL - lesweek 1

Les 1
1 / 18
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 2

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Les 1

Slide 1 - Slide

Aanwezigheidsregistratie

Slide 2 - Slide

Programma
  • Inleiding
  • Lesdoel
  • Moduleplanner
  • Kwalificerende eindopdracht
  • Rubric
  • Huiswerk
  • Afsluiten

Slide 3 - Slide

Inleiding
Dit is het laatste onderdeel van de kwalificerende eindopdracht ‘Organiseren van de zorg’. Je hebt samen met de cliënt, collega’s en naastbetrokkenen gewerkt aan doelen vanuit het ondersteuningsplan. 
  • In deze module evalueer je de doelen vanuit het ondersteuningsplan en het proces.

Slide 4 - Slide

Heb je je de eindopdracht van ondersteuningsplan af?
Ja
Nee

Slide 5 - Poll

Heb je afstemmen van zorg af?
Ja
Nee

Slide 6 - Poll

Lesdoel
  • Je kunt uitleggen wat de inhoud van de eindopdracht van deze module is.
  • Je kunt uitleggen wat je moet aantonen om te voldoen aan de criteria van de rubric

Slide 7 - Slide

Kwalificerende eindopdracht
De kwalificerende eindopdracht, hoe zat dat ook alweer?

Uit welke onderdelen bestaat de kwalificerende eindopdracht?
Hoeveel examens behaal je als je de gehele kwalificerende eindopdracht behaalt?
Hoeveel examens moet je eigenlijk voor je diploma?

Slide 8 - Slide

De kwalificerende eindopdracht, hoe zat dat ook alweer?

Uit welke onderdelen bestaat de kwalificerende eindopdracht?
Ondersteuningsplan, Afstemmen van Zorg en Evalueren
Hoeveel examens behaal je als je de gehele kwalificerende eindopdracht behaalt?
4:
   B1-K1-W7: Afstemmen van zorg
   B1-K1-W8: Evalueert de geboden                                ondersteuning en zorg
   P2-K1-W1:  Ontwikkelt en voert regie                         over het OSP
   P2-K1-W3:  Begeleidt de client bij                               het voeren van eigen                                  regie
Hoeveel examens moet je eigenlijk voor je diploma?
16: 8+2 in het basisdeel en 6 in je                  profieldeel

Slide 9 - Slide

Hoe ziet de module eruit
  • De module duurt 10 weken; laatste les is in de week van 14 april
  • In de 10 weken zitten twee feedbackmomenten
  • Tegel op It's is er nog niet. Check de map onder de tegel 'studieloopbaanbegeleiding'
  • Elke les krijg je tijd om aan de eindopdracht te werken, gebruik je tijd goed!

Slide 10 - Slide

Inlevermomenten (deadline)
Inlevermoment evaluatieplan:
woensdag 12 maart 23.59 uur

Inlevermoment concept eindopdracht:
woensdag 2 april 23.59 uur

Inlevermoment eindopdracht:
woensdag 16 april 23.59 uur

Let op: eindopdracht = Rubric stagebegeleider + Evaluatieplan + Evaluatieverslag!





Slide 11 - Slide

Kwalificerende eindopdracht
De docent deelt een kopie van de eindopdracht uit. 
Bewaar deze goed!

De eindopdracht:
  1. De 8 stappen
  2. Het evaluatieplan
  3. Het evaluatieverslag
  4. Rubric Gedragsobservatie BPV
  5. Rubric Productbeoordeling School


Slide 12 - Slide

Kwalificerende eindopdracht
Vóór de evaluatie schrijf je:
  • eerst een evaluatieplan. Daarvoor gebruik je een vastgesteld format. Tijdens de les bespreken we het schrijven van een evaluatieplan.
  • Op basis van dit plan voer je de evaluatie uit. Dat doe je samen met de cliënt maar ook met input van degene met wie je hebt samengewerkt.
  • Ten slotte schrijf je een verslag van de evaluatie, ook volgens een vastgesteld format. In je evaluatieverslag trek je conclusies en doe je vervolgens aanbevelingen over de ondersteuning.

Slide 13 - Slide

Rubric
Bij deze module moet je de rubric inleveren via It's Learning

  • Gedragsobservatie door de werkbegeleider op de BPV.
  • Productbeoordeling door docent op school.

In deze kwalificerende eindopdracht dienen de dikgedrukte/ cursieve onderdelen in de rubric met minimaal een voldoende te worden beoordeeld. Indien één of meerdere van de dikgedrukte/ cursieve criteria met een onvoldoende is beoordeeld herkans je dit onderdeel in de eindopdracht op basis van de feedback. 

Het eindresultaat dient altijd een voldoende te zijn.

Slide 14 - Slide

Bestuderen criteria
Opdracht:
Bestudeer alle criteria van de rubric. Bedenk hoe je elk criterium kunt aantonen, geef elkaar tips! Noteer je tips in de padlet

Bedenk zelf of je individueel wil werken of in groepjes

Hoe lang:
20 minuten

Slide 15 - Slide

Bespreken padlet 
Bestudeer de antwoorden op de padlet en bespreek ze met je buurman/buurvrouw

Noteer per criterium welk antwoord jij het beste vond

Check:
Welke criteria zijn duidelijk?
Welke criteria zijn onduidelijk?


Slide 16 - Slide

Aan de slag!
Optie 1: Bestuderen van theorie

Bestuderen boek:
  • Boom: Methodisch begeleiden, thema 6: Evalueren en bijstellen

Maken in de verwerkingsopdracht van Boom:
  • Opdracht 3: Evalueren
  • Opdracht 4: Product en procesvragen (herhaling)
  • Opdracht 7: Het stappenplan van een evaluatie

Maken uit de moduleplanner
  • Eindopdracht: stap 1, 2


Optie 2: Werken aan verslagen

Extra uitleg over eindopdracht/criteria
  • Maak dit kenbaar bij je docent

Werken aan openstaande opdrachten:
  • Opdrachten uit leerjaar 1
  • OSP
  • AVZ
  • Nederlands, Engels, Rekenen of Burgerschap


Slide 17 - Slide

Check
Doel module:
Helder of niet helder?

Eindopdracht:
Helder of niet helder?

Rubrics:
Helder of niet helder?

Docent:
Helder of niet helder?


Slide 18 - Slide