Les 2. Hoofdstuk 3 E.H.B.O. 2023

EHBO Hoofdstuk 3   
uitgangspunten eerste hulp
Les 2.
1 / 16
next
Slide 1: Slide
EHBOMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 3

This lesson contains 16 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

EHBO Hoofdstuk 3   
uitgangspunten eerste hulp
Les 2.

Slide 1 - Slide

Welkom:

  • Tas is opgeruimd in de kast.
  • Startopdracht: pak je spullen. En noteer wat je de vorige les heb geleerd.


timer
5:00

Slide 2 - Slide

Doelstellingen hoofdstuk 3 
Aan het eind van dit hoofdstuk weet je:
  • wat eerste hulp is;
  • wat de algemene uitgangspunten bij het verlenen van eerste hulp zijn;
  • veiligheid van het slachtoffer, de omstander en de hulpverlener toe te passen;
  • besmetting te voorkomen.
Wat weten jullie al van de bovenstaande punten?
 

Slide 3 - Slide

 les 2 hoofdstuk 3 

Lesdoelen:
  • De leerling weet wat de algemene uitgangspunten bij het verlenen van eerste hulp zijn (vijf uitgangspunten).
  • De leerling kan professionele hulp inschakelen.
  • De leerling weet hoe je een slachtoffer gerust kunt stellen.
  • De leerling weet hoe te handelen bij onderkoeling of over verhitting.

Slide 4 - Slide

Lees in je boek:
De inleiding van Deelopdracht 3.04 professionele hulp inschakelen blz 205. 
Nodig:

timer
5:00

Slide 5 - Slide

Deelopdracht 5 bladzijde 77
Deze opdracht voor je uit in een groep van 4

Eén leerling is de centralist
De andere leerling is de eerstehulpverlener
Leerling 3 observeert en vult de scorelijst in 
Leerling 4 observeert en vult de scorelijst in
Deze opdracht voer je uit in een groep van 4 leerlingen.
Nodig: smartphone en laptop
Eén leerling is de centralist
De andere leerling is de eerstehulpverlener
Leerling 3 observeert en vult de scorelijst in 
Leerling 4 observeert en vult de scorelijst in
Doen: Deelopdracht 3.04 Professionele hulp inschakelen blz. 205.

timer
20:00

Slide 6 - Slide

3. Stel het slachtoffer gerust
  • Het slachtoffer kan angstig, geïrriteerd of zelfs agressief reageren;
  • Ook het zien van veel bloed kan paniek oproepen.
 

Slide 7 - Slide

3. Stel het slachtoffer gerust

Het slachtoffer heeft iemand nodig die hem geruststelt. Dit doe je door onder andere:
  • het slachtoffer het gevoel te geven dat deze op jou kan rekenen.
  •  kalm en vriendelijk te blijven en begrip te tonen voor angst en boosheid.
  •  met het slachtoffer te blijven.
  •  naast het slachtoffer te zitten (niet achter hem) zodat je zichtbaar bent.
  •  Telkens te vertellen wat je aan het doen bent.
  •  oogcontact te maken en te vertellen wie je bent.
  •  geen uitspraken te doen die je niet kunt nakomen

Slide 8 - Slide

Maak uit je boek:
Opdrachten; 3.09 en 3.10 blz. 77


timer
5:00

Slide 9 - Slide

4. Bied beschutting. Let op onderkoeling of oververhitting.
  • Je verplaatst het slachtoffer niet als dat niet nodig is. Je doet dit alleen als er gevaar dreigt;
  •  Je beschermt het slachtoffer tegen regen, wind of felle zonneschijn;
   - Bij koud weer (regen/ wind) of doordat het slachtoffer in het                  water heeft gelegen, kan hij onderkoeld raken;
   - Bij extreme warmte of felle zon is er risico op oververhitting;
  • Maak gebruik van een reddingsdeken (isoleerdeken).
 

Slide 10 - Slide

4. Bied beschutting. Let op onderkoeling of oververhitting.

De isoleerdeken heeft een zilverkleurige kant en een goudkleurige kant:
  •  Bij onderkoeling gebruik je de deken met de goudkleurige kant naar buiten toe.
  •   Bij oververhitting gebruik je de deken met de zilverkleurige kant naar buiten
 


Slide 11 - Slide

opdracht 3.11 Eerste hulp aan kinderen blz. 78

Slide 12 - Slide

Maak uit je boek:
Opdrachten; 3.11 blz. 78


timer
5:00

Slide 13 - Slide

Klassikaal nabespreken van de opdrachten
  • Mag klassikaal maar ook individueel.
Wie heeft er vragen over de opdrachten 3.08 t/m 3.11?

Deelopdracht 3.04
Wat hebben jullie geleerd en uitgewerkt?
  •  Delen de uitkomst van deze opdracht klassikaal.

Slide 14 - Slide

Les evaluatie

Zijn de onderstaande lesdoelen behaald?
  • De leerling weet wat de vijf algemene uitgangspunten bij het verlenen van eerste hulp zijn.
  • De leerling kan professionele hulp inschakelen.
  • De leerling weet hoe je een slachtoffer gerust kunt stellen.
  • De leerling weet hoe te handelen bij onderkoeling of over verhitting.


Slide 15 - Slide

Volgende les:
  • Huiswerk: opdrachten: 3.09 t/m 3.11  (staat ook in SOM).
  • Verder met hoofstuk 3.
- Behandelen de vijf algemene uitgangspunten van eerste hulp. 
- Kennis maken met de Rautek greep.
- leerlingen oefenen de Rautek greep. (denk aan passende kleding je gaat deze oefenen in de praktijk).

Slide 16 - Slide