eindopdracht Nepnieuws

Programma
Aankomende lessen
les 1: Artikel, hoe ziet dat eruit
les 2: Nepnieuws, hoe maak je dat
les 3: Onderwerp uitkiezen en beginnen met schrijven
les 4 e.v.: Feedback op artikel en 21 juni inleveren

1 / 13
next
Slide 1: Slide
GeschiedenisMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

This lesson contains 13 slides, with text slides.

Items in this lesson

Programma
Aankomende lessen
les 1: Artikel, hoe ziet dat eruit
les 2: Nepnieuws, hoe maak je dat
les 3: Onderwerp uitkiezen en beginnen met schrijven
les 4 e.v.: Feedback op artikel en 21 juni inleveren

Slide 1 - Slide

Leerdoelen
Aan het eind van de les
weet je hoe je een artikel er echt uit laat zien
Weet je waar je op moet letten als je nepnieuws gaat maken

Slide 2 - Slide

Slide 3 - Link

Slide 4 - Link

Slide 5 - Link

Hoe maak je een artikel
  1. Bedenk een pakkende kop
  2. Schrijf een introductie
  3. Vul je verhaal aan met details
  4. eindig met een samenvatting

Slide 6 - Slide

1. Pakkende kop
haal een belangrijk onderdeel uit je artikel als kop van de tekst
Zorg ervoor dat de kop interessant is, zodat mensen het gaan lezen

Slide 7 - Slide

2. introductie
Vat in het kort de belangrijkste punten samen
beantwoord de vragen: wie, wat, wanneer, waar, waarom en hoe

Slide 8 - Slide

3. aanvullen
Vul je verhaal verder aan met details. Ga meer in op de vragen van de introductie en leg uit wat er bedoeld wordt
gebruik hiervoor de meningen van mensen/experts

Slide 9 - Slide

4. samenvatting
je rond het verhaal af en vat de belangrijkste punten samen
extra informatie om het verhaal verder te volgen, of zelf uit te zoeken

Slide 10 - Slide

Les 2
Hoe herken je nepnieuws, en waar moeten jullie in je artikel op letten?

Slide 11 - Slide

Nepnieuws herkennen
  • Waar komt het vandaan?
  • Van welke bronnen komt de informatie?
  • Zie je het bericht ook ergens anders?
  • Foto's en video's en waar komen ze vandaan?
  • Emoties, informatie weglaten, citaten

Slide 12 - Slide

Nepnieuws maken
Vermom je artikel als echt nieuws.
Polariseren, mensen uit elkaar drijven (anderen zijn de vijand) Manipuleren, maak gebruik van angsten
Gebruik zelfverzonnen bronnen

Slide 13 - Slide