Young Health Milieu

Young Health Milieu
1 / 18
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 2

This lesson contains 18 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 40 min

Items in this lesson

Young Health Milieu

Slide 1 - Slide

Young Healt
milieuvervuiling

Slide 2 - Slide

Les 1 Het onderzoek
Leerdoel: ik weet meer over het milieubeleid van Krimpen.

Criteria:
- Je hebt opgeschreven wat de gemeente Krimpen voor het milieu doet? (Afvalscheiding? Milieustraten? Prullenbakken buiten? Enz.)
- Je hebt opgeschreven de politiek hiervan vindt? Welke partijen doen graag iets voor het milieu? Wat doen/willen zij?
- Jullie hebben de taken verdeeld.
Product:
Mindmap met jullie resultaten.

Slide 3 - Slide

Les 2 het Interview
Hoe denken de leerlingen, medewerkers van school, jullie familie en kennissen over het milieu en afval scheiden?

 
Leerdoel: Ik kan duidelijke interview vragen bedenken. Ik kan een interview afnemen.
Criteria:
- Vijf vragen en vijf meerkeuze antwoorden.
- Spelling en interpunctie
Product:
Een vragenlijst met vijf vragen en meerkeuze antwoorden over het milieu. (Meerkeuze)


Slide 4 - Slide

Les 3 Onze conclusie
Leerdoel: Ik kan mijn resultaten verwerken in een bestand en ik kan een conclusie trekken.

 
Criteria:
- Verwerk jullie resultaten in een duidelijk document/ tabel. (Excel?)
Product: een bestand met de resultaten en een beschrijving van jullie conclusie.





Slide 5 - Slide

Verslag
Inleiding: wat hebben jullie gedaan. (Interview)

Kern: welke vragen en welke antwoorden?

Slot: conclusie.

Slide 6 - Slide

Les 4
Neem contact op met een politieke partij in Krimpen.
Leerdoel: ik kan aan een politicus duidelijk maken wat uit ons onderzoek is gekomen en ik kan aan de politicus vragen wat hij/zij hiervan vindt.
(Telefonisch/ e-mail)
Criteria:
- Het telefoongesprek is voorbereid. Bedenk van tevoren wat je wil vragen en wat je wil zeggen.
- Blijf netjes en beleefd.
- De e-mail voldoet aan de conventies.















Slide 7 - Slide

De e-mail
Geachte heer/mevrouw,


Inleiding (Waarom schrijven jullie deze e-mail? Wie zijn jullie? Van welke school/ leerjaar?)

Kern (Wat wil je vertellen/ laten weten? Uitslag van jullie onderzoek.)

Slot (Wat verwacht je? Een reactie?)

Met vriendelijke groet,

Voornamen en Achternamen






Slide 8 - Slide

Criteria vervolg...
- Let op spelling en interpunctie
- Formeel taalgebruik.

Product:
Samenvatting van het telefoongesprek of de e-mail.


Slide 9 - Slide

Les 5 De milieucampagne
Leerdoel: ik kan een poster maken, met een slogan, maken voor een milieucampagne.

Criteria:
- Het hele blad is gevuld.
- Werk bij voorkeur in Canva
- Jullie hebben een pakkende slogan bedacht.
- Let op spelling en interpunctie

Product:
De poster

Slide 10 - Slide

Les 6 "De bijwerkles"
“Bijwerkles”
Werk afronden van les 1 t/m 5

Slide 11 - Slide

Les 7 De Pitch maken
Pitch: presenteren aan (een aantal) klasgenoten/docenten, de politiek en jullie ouders.
 
Leerdoel: ik kan een pitch maken en in mijn pitch maak ik mijn boodschap duidelijk.
Criteria:
- De resultaten van jullie onderzoek wordt duidelijk.
- Het standpunt vanuit de politiek wordt duidelijk.
- Jullie poster is zichtbaar.
- Maximaal drie minuten.
- Mail jullie pitch naar de docent.
Product: Pitch (filmpje)



Slide 12 - Slide

Les 8 Presenteren
Afronden.
De laatste puntjes op de “i”.
Presenteer jullie pitch!


Slide 13 - Slide

Evaluatie.
Wat hebben jullie geleerd?
A

Slide 14 - Quiz

Wat vond je leuk aan dit project?
A

Slide 15 - Quiz

Wat vonden jullie minder leuk?
A

Slide 16 - Quiz

Als je terugdenkt aan Young Health, wat is dan het eerste dat in je op komt?

Slide 17 - Mind map

Bedankt voor jullie aandacht.

Slide 18 - Slide