Les 6: Rapporteren

Welzijn kind en jongere
Keuzevak leerjaar 3
Periode 1

Thema: rapporteren

Competentie: zelfstandig leren (en reflecteren, presenteren, onderzoeken)
1 / 26
next
Slide 1: Slide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 3

This lesson contains 26 slides, with text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Welzijn kind en jongere
Keuzevak leerjaar 3
Periode 1

Thema: rapporteren

Competentie: zelfstandig leren (en reflecteren, presenteren, onderzoeken)

Slide 1 - Slide

Kauwgom weg? Mobiel in telefoontas? Spullen in  orde? Op tijd begonnen?

Slide 2 - Slide

Vorige les?????

Slide 3 - Slide

Herhalen: communiceren
Communiceren
(non)Verbaal 
tutoyeren
Actief luisteren
(in) Formeel
converseren
Representatief uiterlijk

Slide 4 - Slide

Lesdoelen: Aan het einde van de les.........
basis: 
noem je het verschil tussen objectief en subjectief 
vertel je wat rapporteren is
kader:
basisdoelen én
vertel waarom rapporteren belangrijk is
kun je een voorbeeld noemen van objectief rapporteren

Slide 5 - Slide

Planning
introductie/theorie
op onderzoek uit
opruimen
presenteren en herhalen
evalueren en vooruitblik

Slide 6 - Slide

Slide 7 - Video

Rapporteren = 
  • verslagleggen
  • communiceren
  • goede zorg en begeleiding
  • elektronisch

Slide 8 - Slide

Rapporteren
Waar let je op bij rapporteren?

Slide 9 - Slide

Objectief

zakelijk
feiten

Voorbeelden?
Subjectief

mening
persoonlijk

Voorbeelden?

Slide 10 - Slide

Klassikaal maken en nakijken opdrachten objectief en subjectief

Slide 11 - Slide

Wat ga je doen?
Maak de opdrachten rapporteren 1 en 2

Slide 12 - Slide

Presenteren opdracht 1 rapporteren

Slide 13 - Slide

Rapporteren 
= een ander woord voor verslagleggen, een verslag maken over je observaties (wat je gezien hebt)

Slide 14 - Slide

Doel rapporteren?
Om met elkaar goede zorg te geven

Slide 15 - Slide

Waarom rapporteren?
  1. afspraken vastleggen, opschrijven
  2. iedereen kan lezen wat er is gebeurd
  3. iedereen is op de hoogte
  4. afspraken of acties aanpassen

Slide 16 - Slide

Wat doe je als je rapporteert?
observeren, signaleren
hoe gaat het? hoe verloopt het?

Slide 17 - Slide

Wat schrijf je op?
  • hoe het gaat met de afspraken
  • wat viel er vandaag op?
  • wat moeten je collega's weten
  • heb je vragen aan je collega's?

Slide 18 - Slide

Op welke manier kun je rapporteren?

  • mondeling
  • schriftelijk
  • digitaal/elektronisch

Slide 19 - Slide

Wie mag het lezen?
  • ouders, patiënten
  • directe collega's 

Slide 20 - Slide

Privacy
zorgvuldig omgaan met gegevens
alleen opschrijven wat nodig is voor de zorg van kind of patiënt
rekening houden met het lezen door anderen

Slide 21 - Slide

Elektronisch zorgdossier
EPD = elektronisch patiënten dossier

Voordelen/nadelen

Slide 22 - Slide

Herhaling

Slide 23 - Slide

Lesdoelen behaald?
vooruitblik volgende les

Slide 24 - Slide

Evaluatie
Hoe heb jij gewerkt? Kan het de volgende keer beter en zo ja wat kan er dan beter?
Hoe vond je deze les? Kan de docent de volgende keer iets beter doen? En zo ja wat dan?

Slide 25 - Slide

Einde les
Telefoon pakken

Blijven zitten totdat de bel gaat. 

Slide 26 - Slide