Nederland & het water - 2 - De Afsluitdijk (les 2)
Nederland & het water - de Afsluitdijk
les 2
1 / 6
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsISK
Cette leçon contient 6 diapositives, avec diapositives de texte.
La durée de la leçon est: 60 min
Éléments de cette leçon
Nederland & het water - de Afsluitdijk
les 2
Slide 1 - Diapositive
Cet élément n'a pas d'instructions
Vandaag:
Bespreken schema eindopdracht vorige les
Werken aan inlevingsopdracht (schrijven)
Eventueel aan eind van de les: delen opdracht
Slide 2 - Diapositive
Cet élément n'a pas d'instructions
Doelen:
Je weet hoe je een nette brief moet schrijven.
Je kunt je inleven in mensen die in 1933 leefden.
Slide 3 - Diapositive
Cet élément n'a pas d'instructions
Bespreken eindopdracht vorige les
Wat waren in 1933 de voordelen van het bouwen van de afsluitdijk?
Wat waren in 1933 de nadelen van het bouwen van de afsluitdijk?
Slide 4 - Diapositive
voordelen:
geen overstromingen meer + meer grond (meer verbouwen, minder honger)
nadelen:
minder vissen, vissers moesten een andere baan gaan zoeken
Werken aan inlevingsopdracht
Stel: je schrijft een brief aan de minister-president van Nederland.
Ben je dan informeel of formeel?
Hoe bouw je je brief op?
Slide 5 - Diapositive
Bespreek met leerlingen ook de 'kapstok' voor het schrijven van een brief:
- formele aanhef
- inleiding: waarom schrijf je jouw brief (bijvoorbeeld: Ik schrijf u een brief naar aanleiding van het bouwen van de afsluitdijk. Daarmee ben ik blij/ niet blij.
- kern: uitleg: waarom ben je blij/niet blij
- slot: wat verwacht je van de minister-president? Moet hij wat doen? Moet hij je een brief terugsturen?
Formele slotgroet
De opdracht - je leeft in 1933...
Schrijf een formele brief aan Henrikus Colijn, de minister-president van Nederland in 1933.
Kies of je een gewone burger óf een visser bij de Zuiderzee bent.
Maak in je brief duidelijk wat je mening is: moet de Afsluitdijk gebouwd worden of niet?
Gebruik de informatie die je hebt geleerd!
Slide 6 - Diapositive
Voorstel:
brief is ongeveer 300 woorden
leerlingen schrijven de brief op papier
leerlingen leveren de brief in aan het eind van de les
volgende week: één van de lessen beginnen met een klein overzichtje van veelgemaakte fouten. Daar samen met leerlingen naar kijken.