L7&8: Afstand

Nieuwe aanpak
Basisinstructie les 1
Huiswerkcontrole tijdens check
VWO en HAVO voorbeelden in les2
Vragen over huiswerk inventarisatie les 1
Vragen uitwerken les 2 (op behoefte)
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting
1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
NatuurkundeMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 4

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Nieuwe aanpak
Basisinstructie les 1
Huiswerkcontrole tijdens check
VWO en HAVO voorbeelden in les2
Vragen over huiswerk inventarisatie les 1
Vragen uitwerken les 2 (op behoefte)
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 1 - Diapositive

Studiewijzer HAVO
Studiewijzer VWO
Planning & Weektaak 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 

Slide 2 - Diapositive

Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting
Vragen over weektaak

Slide 3 - Carte mentale

1a. Welke soort beweging zie je in het afstand-tijd diagram?
A
Stilstaand
B
Constante snelheid
C
Versnelde
D
Vertraagde

Slide 4 - Quiz

1b. Welke soort beweging zie je in het afstand-tijd diagram?
A
Stilstaand
B
Constante snelheid
C
Versnelde
D
Vertraagde

Slide 5 - Quiz

1c. Welke soort beweging zie je in het afstand-tijd diagram?
A
Stilstaand
B
Constante snelheid
C
Versnelde
D
Vertraagde

Slide 6 - Quiz

1d. Welke soort beweging zie je in het afstand-tijd diagram?
A
Stilstaand
B
Constante snelheid
C
Versnelde
D
Vertraagde

Slide 7 - Quiz

Deze manier van bepalen van de gemiddelde snelheid noem je de...
A
normale methode
B
de gemiddelde methode
C
de raaklijnmethode
D
de snijlijnmethode

Slide 8 - Quiz

3a De gemiddelde versnelling tussen t=0 en t=5 seconden is ......m/s/s

Slide 9 - Question ouverte

3b De netto kracht op t=1,0 seconden is .......N

Slide 10 - Question ouverte

Vraag:
Hoe bepaal je bij een eenparige versnelde beweging of vertraging de afstand?
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 11 - Diapositive

Raaklijn methode
Op een moment
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 12 - Diapositive

De oppervlakte methode
HAVO
VWO
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 13 - Diapositive

Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 14 - Diapositive

Schema  maken
                               s-t                          v-t                        a-t
Formules

Grafieken

Bewerkingen

Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 15 - Diapositive

Voorbeeld 1
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 16 - Diapositive

Voorbeeld 2
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 17 - Diapositive

Voorbeeld 
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 18 - Diapositive

Voorbeeld 4
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 19 - Diapositive

Voorbeeld 5
Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 20 - Diapositive

Leerdoelen
4H:
Je kan berekeningen maken aan eenparige versnelde bewegingen; 
Je kan uit v-t grafieken de afgelegde weg en de gemiddelde versnelling bepalen ;
Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment 


4V:
  • Je kan de volgende bewegingen herkennen: eenparige rechtlijnige beweging, eenparig versnelde of vertraagde beweging; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de gemiddelde snelheid bepalen; 
  • Je kan uit een x,t-diagram de snelheid op een bepaald moment bepalen, zo nodig met behulp van een raaklijn; 
Lesverloop
0-5min: Start
5-15min: Check 
15-20min: Huiswerkvragen
20-45min: Basisinstructie
45:55min: Videometen (toepassing)
55-60min: Afsluiting

Slide 21 - Diapositive

Vragen tot nu toe

Slide 22 - Carte mentale

Na twee weken nieuwe stijl heb ik mijn natuurkunde werk grotendeels op orde
A
Eens
B
Beetje eens
C
Beetje oneens
D
Oneens

Slide 23 - Quiz

Voor mijn werkhouding deze les geef ik mezelf een... (1-10)

Slide 24 - Question ouverte

2e les
Groep A: Vragen stellen dan werken
Groep B: Zelfstandig starten en dan vragen stellen
Groep C: Helpt met huiswwerkvragen beantwoorden

Slide 25 - Diapositive